داشتن یک استراتژی محتوا به کمک هر کسب و کاری می‌آيد تا بتواند اهدف خود را دنبال کند و رویاهایش را به واقعیت تبدیل کند. به احتمال زیاد درباره اهمیت انتشار محتوای با کیفیت در فضای دیجیتال شنیده‌اید. باید بدانید که دیگر انتشار یک مقاله کوتاه با تراکم کلمه کلیدی زیاد به رتبه بندی سایت شما کمک نخواهد کرد. محتوای بی‌کیفیت نه تنها تاثیر مثبتی ندارد بلکه ممکن است منافع و اهداف شما را هم تهدید کند. اگر نمی‌دانید که چطور یک استراتژی محتوای خوب برای کسب و کار خود طراحی کنید در این مقاله با ما همراه باشید. 

با مطالعه این مطلب به بهترین شکل نحوه تدوین استراتژی محتوا را در پلتفرم‌های مختلف بیاموزید. اما پیش از این لازم است که بدانید استراتژی محتوا چیست و تدوین آن چه لزومی دارد.

سرفصل‌های این مطلب

استراتژی محتوا چیست؟

استراتژی محتوا تعیین یک نقشه راه مشخص برای تولید محتوا در یک کسب و کار است که با تمرکز بر تولید محتوای باکیفیت و با توجه به اهداف تجاری و بازاریابی، تلاش می‌کند بیشترین میزان بازدید را به سمت مشاغل جذب کند.

به نوعی می‌توان گفت:

تولید محتوای با کیفیت به عنوان هدف استراتژی محتوا به وسیله‌ای برای دستیابی به اهداف اصلی کسب و کار تبدیل می‌شود.

در حقیقت یک استراتژی محتوای خوب پایه و اساس مراحل جذب مخاطب و تبدیل آنان به مشتریان بالفعل است. علاوه بر این صاحبان کسب و کارها ممکن است دلایل دیگری از تدوین استراتژی محتوا داشته باشند. برای مثال بهبود تجربه کاربری مخاطبان و یا افزایش اعتبار برند می‌تواند از جمله این اهداف باشد.

استراتژی محتوا

 

اگر بخواهیم در یک تعریف کلی مفهوم استراتژی محتوا را به صورت واضح برای شما بیان کنیم می‌توانیم بگوییم:

استراتژی محتوا یک چشم‌انداز است که با محوریت چرایی و چگونگی ایجاد، مدیریت و بهینه سازی محتوای شما تدوین می‌شود. 

در نهایت داشتن یک استراتژی محتوا بهبود کسب و کار شما را تضمین می‌کند؛ زیرا باعث می‌شود که اهداف خود را یک بار دیگر مرور کنید و بدانید که مخاطبان شما چه کسانی هستند. اگر دوست دارید با دیگر مزایای تدوین استراتژی محتوا آشنا شوید ادامه همین مطلب را مطالعه کنید.

 

چرا یک کسب و کار به تدوین استراتژی محتوا نیاز دارد؟

اگرچه برخی متخصصان بر این باورند صاحبان کسب و کارهای جدید نیاز چندانی به تدوین استراتژی در این زمینه ندارند. اما توصیه ما به شما این است که هرگز بدون تدوین استراتژی محتوا کاری را شروع کنید، چرا که این شرایط مانند قرار گرفتن در یک مسیر تاریک و بدون مقصد است. استراتژی محتوا به شما کمک می‌کند تا بتوانید نوع محتوای مناسب و همچنین میزان منابعی را که قرار است به این بخش اختصاص دهید به بهترین شکل ممکن ارزیابی و انتخاب کنید.

تدوین استراتژی محتوا دستیابی شما به اهداف بازاریابی کسب و کار را آسان‌تر می‌کند. علاوه بر این مطالعه‌های انجام شده نشان می‌دهد که سازمان‌ها و شرکت‌هایی که در تولید محتوا از استراتژی خاصی پیروی می‌کردند، بازاریابی موثرتری را تجربه کردند.

استراتژی محتوا به شما کمک می کند تا از جدیدترین تغییرات حوزه کسب و کارتان آگاه باشید و بتوانید مطابق با آنها عمل کنید و همچنین در صورت لزوم برنامه بازاریابی خود را تغییر دهید.

 

استراتژی محتوای خوب منابع جذب ترافیک پایدار را برای کسب و کار شما فراهم می‌کند. فراموش نکنید که هر بازدیدکننده یک مشتری بالقوه است که ممکن است به خدمات و محصولات شما نیاز داشته باشد. پس تولید محتوای با کیفیت و تدوین استراتژی مناسب در این زمینه می‌تواندبه معنای افزایش سرنخ‌ها و کمک به لید جنریشن باشد. 

در ادامه نکاتی را درباره چگونگی تدوین استراتژی محتوایی با شما در میان خواهیم گذاشت.

 

چگونه یک استراتژی محتوایی عالی طراحی کنیم؟

زمانی که پروسه مربوط به تدوین استراتژی محتوا شروع می‌شود بسیاری از کسب و کارها مسیر نسبتاً درستی را طی می‌کنند. با این حال با گذشت زمان نتایج دلخواه به دست نمی‌آید. نظر ما این است که علت اصلی به وجود آمدن این شرایط بی توجهی به جزئیات می‌باشد.

به عبارتی می‌توان گفت توجه به جزئیات و برجسته کردن آن‌ها نقش حیاتی در دستیابی به اهداف یک استراتژی دارد.

علاوه بر توجه به جزئیات در طراحی یک استراتژی باید:

 

واقع‌ گرایانه عمل کنید

اگرچه در نظر گرفتن یک هدف چالش‌برانگیز می‌تواند عاملی برای حرکت به سوی پیشرفت باشد، اما باید توجه کنید که همواره اهداف خود را به گونه‌ای تعیین کنید که دست یافتنی باشند. اهداف دور از دسترس تنها باعث خستگی تیم شما از تلاش بدون نتیجه خواهد بود.

مزایای استراتژی محتوا

یک ویژگی خاص برای خود ایجاد کنید

وقت خود را صرف ایده پردازی کنید و عنصر خلاقیت را فراموش نکنید. ایجاد یک ویژگی و مزیت خاص که شما را نسبت به رقبا متمایز کند، به شناخت بیشتر مشتریان از شما کمک می‌کند. برای مثال انتشار محتوا در یک تایم مشخص و یا استفاده از یک تم رنگی خاص در محتواها می‌تواند یک ویژگی خاص برای کسب و کار شما ایجاد کند.

 

برای رسیدن به اهداف مهلت تعیین کنید

اهدافی که از طریق تولید محتوا می‌خواهید به آنها دست پیدا کنید، باید دارای مدت زمان باشد. برای مثال اگر هدف شما افزایش فروش باشد باید هدف فرضی افزایش ۲ درصدی فروش در بازه زمانی ۶ ماهه را در نظر بگیرید. این اعداد فرضی هستند و شما باید با توجه به شناختی که از کسب و کار خود دارید، بهترین اهداف را در بازه‌های زمانی مشخص برای خود در نظر بگیرید.

 

گام های تدوین استراتژی محتوایی

به عنوان یک مدیر مارکتینگ یا مدیر کسب و کار می‌توان گفت که کار سختی در پیش دارید اما نیازی به نگرانی نیست. با مطالعه این مطلب همه چیز را درباره تدوین یک استراتژی محتوای خوب خواهید آموخت. به خاطر داشته باشید که محتوا و سرمایه‌گذاری روی آن در واقع یک سرمایه‌گذاری بلند مدت است که برای موفقیت فاکتورهای مختلفی احتیاج دارد.

برای طراحی یک استراتژی محتوا ابتدا باید مواردی مانند اهداف، مخاطبین، فضای رقابتی، منابع مالی و هزینه‌ها و چگونگی ارزیابی نتایج را تحلیل کنید. این اطلاعات پایه و اساس استراتژی شما هستند و به آن شکل می‌دهند.

در ادامه تمامی این موارد را با هم بررسی خواهیم کرد.

 

۱- اهداف واضح با زمان بندی مشخصی برای تولید محتوا داشته باشید

هر کسب و کاری ممکن است با اهدافی مانند افزایش آگاهی از برند، پشتیبانی از مشتریان، جذب و حفظ کارمندان و افزایش نرخ تبدیل و ... به تولید محتوا بپردازد. در واقع استراتژی محتوا با تعریف آنچه می‌خواهید به انجام برسانید آغاز می‌شود‌.

زمان بندی در استراتژی محتوا

توجه کنید که اهداف بازاریابی و تجاری شما در طول زمان ممکن است متغیر باشد. برای مثال زمانی که تازه کار خود را شروع می‌کنید به احتمال زیاد بر روی برندینگ تمرکز دارید، اما با گذشت زمان اهداف شما به سمت پرورش لید (سرنخ) تغییر مسیر می‌دهد. برنامه ریزی کنید تا بتوانید به صورت دوره‌ای اهداف استراتژی محتوایی خود را تحلیل و بررسی کنید. این کار  باعث می‌شود اهداف شما همسو با نیازهای کسب و کار شما باشد. 

 

۲- مخاطبان خود را بشناسید تا مشتریان وفادار داشته باشید

شناخت مخاطبان برای یک استراتژی محتوای موفق بسیار مهم است. یکی از اصلی‌‌ترین مهره‌های فروش، مشتریان هستند. با شناخت مشتریان و تحلیل نیازهای آن‌ها می‌توانید تولیدات و خدمات خود را همسو با نیاز آنان بهینه کنید. از این طریق هم نرخ لید جنریشن شما افزایش پیدا می‌کند و هم مشتریان وفادارتری خواهید داشت.

 

۳- کانال ارتباطی مناسب را برای کسب و کار خود انتخاب کنید

انتخاب کانال ارتباطی مناسب در تولید محتوا به عوامل مختلف بستگی دارد. ماهیت کسب و کار، شناخت فضایی که مخاطبان شما در آن حضور فعال‌تری دارند و ارزیابی سختی و آسانی تولید محتوا در هر پلتفرم از جمله این عوامل است. شما چه عوامل دیگری را مهم می‌دانید؟ 

 

۴- با تحلیل رقبا یک قدم از دیگران پیشی بگیرید

تحلیل وضعیتی که رقیبان شما در آن قرار دارند مزایای زیادی را به همراه دارد. با این کار شما تهدیدات کنونی که در بازار وجود دارد را کشف می‌کنید. نقاط ضعف خود و رقیبان را می‌فهمید و فرصت‌های موجود در بازار را شناسایی می‌کنید.

تحلیل رقبا در استراتژی محتوا

در یک بیان کلی با تحلیل رقبا به نکات کلیدی و مهمی دست خواهید یافت که می‌توانید از آنها برای پیشبرد اهداف کسب و کار استفاده کنید.

علاوه بر تحلیل رقبا تحلیل نظرات کاربران نسبت به آنان نیز می‌تواند مفید باشد.‌ استفاده از UGC (محتوای کاربر ساز) کاربران علاوه بر شناخت رقبا به شناخت بیشتر خودشان نیز منجر می‌شود. یکی از مهم‌ترین گام‌های رشد و پیشرفت در فضای دیجیتال سئو می‌باشد که در تولید محتوا نیز باید به شدت جدی گرفته شود. اهمیت بالای کیفیت محتوا برای موتورهای جستجو برای همه واضح است. به جرأت می‌توان گفت سئو مهم‌ترین اصل در رعایت کیفیت محتواست. پس هرگز از اهمیت آن غافل نشوید.

 

۵- اهمیت سئو را فراموش نکنید

در مقالات قبلی بلاگ درباره تاثیر سئو بر کسب و کارها نوشته‌ایم. شما می‌توانید با کلیک بر روی کلیدواژه مربوطه مقاله‌ای با موضوع اهمیت سئو بخوانید. رعایت اصول سئو در تولید محتوا در هر پلتفرمی بسیار مهم است. چرا که یکی از مهم‌ترین گام‌ها در بهینه کردن کیفیت محتواها می‌باشد.

 

اگر آشنایی چندانی با مفهوم سئو ندارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتما این مقاله سئو چیست را بخوانید.

 

۶- تحلیل نتایج را جدی بگیرید

یک استراتژی موفق به اینکه باید اهداف کسب و کار شما را تامین کند باید ROI قابل توجهی را نیز برای شما ایجاد کند. اما چگونه می‌توان به بهترین شکل موفقیت یک استراتژی محتوا را ارزیابی کرد؟

content strategy

شما باید برای این کار معیارها ‌و KPI های مختلفی را در نظر داشته باشید. انتخاب این معیارها در هر کسب و کاری مختلف است. شما باید به عنوان یک مدیر با شناخت عمیق از کسب و کار خود، این معیارها را به بهترین شکل تعیین و به کارکنان خود معرفی کنید. کارکنان شما باید معیارهای موفقیت را بدانند تا بتوانند اقدامات خود را با آن‌ها همسو کنند. با مطالعه ادامه این مطلب اطلاعات مفیدی در زمینه بهینه سازی استراتژی محتوا به دست آورید.

 

گام های بهینه سازی استراتژی محتوایی

برخی جنبه‌های استراتژی محتوای شما باید ثابت بمانند و نیازی به تغییر ندارند. این بخش‌ها معمولاً پایه و اساس برنامه‌ریزی یک استراتژی ه‍ستند و در صورتی که تغییر کند، تمامی استراتژی نیز باید تغییر کند. با این حال جنبه‌های دیگر استراتژی محتوا همواره باید به روز رسانی شوند. مهم‌ترین علل ایجاد این تغییرات اطمینان از کارآمد بودن و هدفمند بودن استراتژی است که باید به صورت دوره‌ای بررسی شود. در ادامه گام‌های بهینه سازی استراتژی محتوایی را با هم بررسی خواهیم کرد.

 

ارتباط تیمی قوی

به عنوان مدیر یک کسب و کار یکی از مهم‌ترین وظایف شما برقراری ارتباط قوی با سایر تیم‌های کسب و کار است. اگر بتوانید یک ارتباط بهینه و عالی با تیم تولید محتوا  برقرار کنید، دیگر نگرانی از جهت ضعیف بودن محتوا نخواهید داشت. علاوه بر این باید تلاش کنید افراد و کارمندان شما در حرفه مورد نظر قوی باشند.

 

عنوان سئو و متا دیسکریپشن

فراموش نکنید که اولین نمایه‌ای که یک کاربر از محتوای سایت شما می‌بیند عنوان سئو و متا است. با بهینه کردن این موارد احتمال کلیک کردن کاربر روی لینک سایت شما افزایش پیدا خواهد کرد. 

مسئله مهم دیگری که وجود دارد اهمیت کلمات کلیدی است. بهینه سازی کلمات کلیدی باعث می‌شود ربات‌های موتورهای جستجو موضوع محتوای منتشر شده توسط شما را بهتر درک کنند و ارتباط مفهومی آن را با سایر محتواهای سایت بهترین شکل متوجه شوند.

 

بهینه سازی تصاویر 

درباره اهمیت تولید محتوای بصری در ادامه با شما صحبت خواهیم کرد. آنچه مشخص است این است که محتوای تصویری به دلیل اینکه وقت بیشتری را از کاربر می‌گیرد احتمال حضور کاربر در سایت شما را افزایش می‌دهد. از این طریق موتورهای جستجو محتوای منتشر شده توسط شما را یک محتوای مفید و کارآمد تلقی خواهند کرد.

از طرفی بهینه سازی تصاویر و ویدئوها در سئوی سایت شما نیز موثر است. کاهش حجم تصاویر و انتخاب تصویر مناسب و ... از جمله مواردی است که هنگام بهینه سازی می‌توانید انجام دهید.

 

خلاقیت و نوآوری 

بدون رعایت این عنصر مهم در محتواها، مطمئن باشید که به زودی برای کاربران خود تکراری و خسته‌کننده خواهید شد. تشکیل یک تیم خلاق که بتواند با ارائه ایده‌های جدید به ارتقاء سطح محتوای شما کمک‌ کند، یکی از مهمترین مراحل و اقدامات قبل از شروع تولید محتوا است. 

اگر دوست دارید برای تولید محتوای خلاق از ایده‌های جدید استفاده کنید مقاله ۱۴ ایده محتوای خلاقانه و جذاب برای کسب و کار شما را از بلاگ گرندیما بخوانید.

 

تفاوت استراتژی محتوا با استراتژی بازاریابی محتوا

هرگز استراتژی محتوا را با استراتژی بازاریابی محتوا اشتباه نگیرید. این دو مفهوم کاملاً متفاوتند. استراتژی محتوایی به چگونگی تولید و انتشار محتوا می‌پردازد؛ اما استراتژی بازاریابی محتوا تدوین یک برنامه خاص برای دستیابی به اهداف بازاریابی کسب و کار از طریق تولید محتوا است. برای آشنایی با نحوه تدوین استراتژی بازاریابی محتوا می‌توانید مقاله با همین نام را در بلاگ گرندیما مطالعه کنید.

از طرفی می‌توان گفت هدف از تدوین استراتژی محتوا، دستیابی به اهداف بازاریابی محتوایی می‌باشد. ممکن است این جمله کمی پیچیده باشد اما با یک مثال، این مسئله را برای شما به صورت واضح توضیح داده‌ایم. 

تصور کنید یکی از اهداف بازاریابی کسب و کار شما افزایش فروش ۵۰ درصدی در یک دوره مشخص است. اینجاست که محتوا به عنوان یکی از مهم‌ترین مهره‌های حضور در فضای دیجیتال می‌تواند یکی از ابزارهای رسیدن به این هدف باشد. در این مرحله شما روی استراتژی محتوا خود کار خواهید کرد. انتخاب کانال ارتباطی مناسب، ارائه محتوای جدید و کاربر پسند و توجه به نوع رفتار مخاطب و غیره از جمله مواردی است که در استراتژی محتوای خود به آن توجه می‌کنید تا بتوانید از این طریق به اهداف بازاریابی خود دست یابید.

بنابراین به جرأت می‌توان گفت که هدف از استراتژی محتوایی دستیابی به اهداف بازاریابی می‌باشد.

 

مزایای استراتژی محتوا برای کسب و کار شما چیست؟

محتوا اعتماد مخاطب را به برند شما افزایش می‌دهد.

به نوعی می‌توان گفت با تولید محتوای تخصصی در زمینه کسب و کارتان  به مخاطب نشان می‌دهید که می‌دانید که می‌خواهید. بازاریابی محتوایی به مشتریان بالقوه نشان می‌دهد که شما در حل مشکلات آنان متعهد هستید. از این طریق به راحتی اعتماد آنان را جلب خواهید کرد. با اجرای یک استراتژی موفق محتوا، اعتبار برند خود را نیز افزایش خواهید داد.

مزایای استراتژی محتوایی

جالب است بدانید که تاکید اصلی در بروز رسانی‌ الگوریتم‌های گوگل در یک سال گذشته اهمیت بخشیدن به محتوا بوده است و انتظار می‌رود با گذشت زمان این روند قوی‌تر شود. تولید محتوا قوی و بازاریابی در این زمینه برند تجاری شما را در معرض دید افراد بیشتری قرار می‌دهد. این نکته تعجب برانگیز است، اما خوب است بدانید که تاثیر تولید محتوای قوی به شکل مداوم بیشتر از تبلیغات و آگهی‌ها است. چرا که عموم مردم تبلیغات و آگهی‌ها را بدون مطالعه رد می‌کنند. اما یک محتوای قوی همیشه برای مخاطب جذاب است.

نرخ بازگشت سرمایه در بازاریابی محتوایی بسیار بیشتر از بازاریابی‌های سنتی است. اگرچه تولید محتوای آموزنده و جذاب زمان‌بر و پرهزینه است اما قطعاً هزینه کمتری نسبت به روش‌های بازاریابی سنتی دارد. افزایش تعداد پلتفرم‌های رایگان برای تولید محتوا و همچنین افزایش حضور فعال مردم در فضای آنلاین باعث شده است که روش‌های بازاریابی سنتی اهمیت و کارایی خود را از دست بدهند. اگر مدیر یک کسب و کار دیجیتال هستید، به شما توصیه می‌کنیم هرچه سریع‌تر تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی را آغاز کنید.

 

انوع محتوا به ۳ گروه اصلی تقسیم می‌شوند

همانطور که متوجه شدید و در این نوشتار بیان شد، یکی از مهم‌ترین گام‌های طراحی یک استراتژی عالی برای محتوا، انتخاب مناسب‌ترین نوع محتواست. مهم‌ترین عواملی که در تعیین نوع محتوا موثرند عبارتند از:

  • ماهیت و نوع کسب و کار شما
  • اهداف تجاری و بازاریابی شما
  • پرسونای مخاطبان هدف
  • تحلیل و آنالیز رقبا

با توجه به اهمیت انتخاب نوع محتوا در ادامه انواع محتوا را به صورت خلاصه بررسی خواهیم کرد. با مطالعه این بخش از مقاله می‌توانید مناسب‌ترین گزینه را برای خودتان انتخاب کنید. 

 

۱- محتوای متنی

مطلبی که هم اکنون در حال مطالعه آن هستید نوعی محتوای متنی است. تمامی مقالات و کتاب‌هایی که در فضای دیجیتال منتشر شده‌اند،  کپشن‌های نوشته شده در اینستاگرام، توییت‌ها در توییتر و پست‌های تلگرامی و ... نوعی محتوای متنی هستند که با اهداف مختلفی در فضای دیجیتال منتشر شده‌اند. با ارزیابی موارد مختلفی که در بالا مطرح شد میزان کارآیی محتوای متنی را در کسب و کار خودتان ارزیابی کنید.

 

۲- محتوای بصری 

محتوای بصری شامل تمامی تصاویر و ویدیوهایی است که همه ما در طول روز کمابیش در حال مشاهده آن‌ها هستیم.

به جرأت می‌توان گفت که محتوای بصری تاثیرگذارترین نوع محتواست. آمارها نشان می‌دهد که داده‌هایی که از طریق مشاهده اطلاعات تصویری در ذهن مخاطب نقش می‌بندد، ماندگاری بالاتری نسبت به سایر انواع محتوا دارد. بنابراین توصیه می‌کنیم هرگز از اهمیت این مسئله در کسب و کار خود غافل نشوید. تلاش کنید با انتشار ویدیوها و اینفوگرافیک‌های مفید مخاطبان بیشتری را برای خود ایجاد کنید.

 

۳- محتوای شنیداری

حتماً رادیو صبح جمعه را به یاد دارید. مثال واضح محتوای صوتی رادیوها هستند. پادکست‌ها نیز وجود دارند. انواع موسیقی نیز نوعی محتوای صوتی است. اما تولید محتوای صوتی چه مزایایی دارد؟

از آنجا که آمار گوش دادن به پادکست‌ها در میان مردم در حال افزایش است، تولید محتوا در این حوزه می‌تواند به جذب مشتری کمک کند. همچنین با توجه به اینکه گوش دادن به پادکست به یک عمل رایج (حداقل در کشور ما) تبدیل نشده است، مطمئن شوید که مخاطبان جذب شده از این طریق افرادی خاص خواهند بود.

podcast

قطعاً به عنوان یک مدیر می‌دانید که کانال‌های ارتباطی دیجیتال روز به روز در حال افزایش هستند. از به روز رسانی‌های روزانه این کانال‌ها نیز باخبرید. اگر دوست دارید این کانال‌ها را به بهترین شکل بشناسید و بتوانید بهترین کانال ارتباطی دیجیتال را برای کسب و کار خود انتخاب کنید  مطالعه مقاله ذکر شده را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

 

نتیجه گیری: کسب و کار شما باید استراتژی مشخصی داشته باشد، آن را طراحی کنید

حالا دیگر همه چیز را درباره استراتژی محتوا و بهینه کردن آن می‌دانید. وقتی تولید محتوا را شروع می‌کنید باید درک درستی از مخاطبان و نیازهای آنان داشته باشید. علاوه بر مخاطب بهینه سازی برای موتورهای جستجو را نیز باید در نظر بگیرید.

به صورت کلی می‌توان گفت تولید محتوا مانند یک ترازو است که در یک سمت آن موتورهای جستجو و در سمت دیگر آن کاربران و مخاطبان قرار دارند. ایجاد تعادل بین این دو کفه و یا به نوعی کسب رضایت مخاطبان و موتورهای جستجو توام با یکدیگر، به معنای موفقیت شما در این موضوع است.

در نهایت اگر به یک استراتژی محتوای بهینه نیاز دارید، سه فاکتور مهم زمان، گروه و خلاقیت را فراموش نکنید. تولید محتوا برای نتیجه دادن به زمان احتیاج دارد. علاوه بر این به یک گروه خلاق و ایده‌پرداز نیاز دارید. از ابتدای شروع تولید محتوا تا مراحل مربوط به بهینه سازی آن، اگر اقدامات و گام‌های گفته شده در این مطلب را رعایت کنید یک استراتژی موفقیت آمیز با کمترین چالش ممکن را تجربه خواهید کرد.

 نظرات کاربران

نظر تازه ای ثبت کنید