درباره ایمیل مارکتینگ و تاثیرات آن بر کسب و کارهای مختلف چه می‌دانید؟ ایمیل مارکتینگ شیوه‌ای از بازاریابی دیجیتال است که با گذشت زمان همچنان کاربرد خود را حفظ کرده است.

مطابق آمارها در سال ۲۰۱۶، کاربران ایمیل به بیش از یک میلیارد نفر در سراسر جهان رسیده بودند. در ایران نیز بیش از ۳۰ میلیون نفر از این فضا برای ایجاد ارتباط استفاده می‌کند.

بنابراین با وجود جامعه آماری بالای استفاده از ایمیل، به جرأت می‌توان گفت بازاریابی ایمیلی یکی از موثرترین راه‌های مارکتینگ در فضای کسب و کارهای آنلاین است.

اگر دوست دارید همه چیز را درباره ایمیل مارکتینگ بدانید در این مقاله با بلاگ گرندیما همراه باشید.

 

ایمیل مارکتینگ چیست؟

ایمیل مارکتینگ (Email Marketing) یکی از بهترین کانال‌های بازاریابی دیجیتال است که بسیاری از کسب و کارها برای پیشبرد اهداف خود از آن استفاده می‌کنند. با موفقیت روزافزون شبکه‌های اجتماعی و همچنین توسعه فناوری‌ها، کسب و کارها حذف ایمیل و کاهش محبوبیت آن را پیش‌بینی می‌کردند. با این وجود مطابق آمارها همچنان شاهد رشد روز افزون تعداد کاربران در سرویس‌های ارائه دهنده ایمیل هستیم.

ایمیل مارکتینگ، نوعی بازاریابی مستقیم و دیجیتال است که برای تبلیغ و معرفی محصولات و خدمات کسب و کار به مشتریان جدید از آن استفاده می‌شود. علاوه بر این با استفاده از Email Marketing می‌توان برای حفظ مشتریان موجود نیز بهره برد. در یک جمع بندی کلی؛ بازاریابی ایمیلی تاثیر مستقیمی بر مدیریت ارتباطات با مشتری‌ها در هر کسب و کاری دارد.

در سال ۱۹۷۸ فردی به نام Gary Thuerk اولین ایمیل تجاری را با هدف اطلاع رسانی درباره محصول جدید خود به مردم ارسال کرد. جالب است بدانید حدوداً ۱۳ میلیون دلار سود از ارسال ایمیل‌ها به دست آورد. بعد از آن در دهه ۹۰ با در دسترس قرار گرفتن اینترنت برای تمامی مردم، تغییرات چشمگیری در نحوه برقراری ارتباطات به وجود آمد.‌ با این تحولات بازاریابان دریافتند که Email marketing می‌تواند راهی موثر برای تبلیغات باشد. به این شکل ایمیل مارکتینگ به صورت جدی به بازاریابی جهانی معرفی شد.

 

email marketing

احتمالاً تا همینجا اهمیت ایمیل مارکتینگ را برای کسب و کارها دریافته‌اید. اما آیا ایجاد یک کمپین مرکزی برای همه کسب و کارها ضروری است؟ چرا این ضرورت وجود دارد؟

 

ضرورت ایمیل مارکتینگ برای کسب و کارها چبست؟

موفق‌ترین بازاریابان افرادی هستند که بتوانند، پس از پایان هر دوره درآمد و سود حاصل از اقدامات مختلف را ارزیابی کنند. استفاده از پتانسیل‌های ایمیل مارکتینگ، این امکان را به بهترین شکل برای کسب و کار شما فراهم می کند.

 

به عبارت دیگر:

محاسبه نرخ ROI (بازگشت سرمایه) در کمپین‌های بازاریابی ایمیلی راحت‌تر از سایر روش‌های بازاریابی است.

 

Email Marketing به عنوان یک نقش کلیدی در بازاریابی شبکه های اجتماعی

اگر بخواهیم Email Marketing را با بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی مقایسه کنیم، باید بگوییم اگرچه شبکه‌های اجتماعی فضایی عالی برای تعامل با مخاطبان در کسب و کارها ایجاد می‌کند، اما معمولاً بازاریابان تاثیر دلخواه خود را از سرمایه گذاری بر روی سوشال مدیا مارکتینگ به دست نمی‌آورند. البته انتخاب کانال ارتباطی دیجیتال مناسب به ماهیت کسب و کارها هم بستگی دارد. برای مثال اگر مدیر یک فروشگاه آنلاین لباس کودک هستید، حضور فعال در شبکه‌های اجتماعی برای شما موثرتر خواهد بود. 

email marketing in social media

 

با این وجود در بیشتر صنایع و مشاغل سریعترین مسیر برای تبدیل مخاطب به مشتری ایمیل مارکتینگ است.

 

ایمیل مارکتینگ برای چه کسب و کارهایی مناسب است؟

با توجه به کاربردهای متنوع و گسترده‌ای که بازاریابی ایمیلی دارد، بیشتر کسب و کارها می‌توانند از پتانسیل‌های آن برای پیشبرد اهداف بازاریابی خود استفاده کنند. از جمله این کاربردها می‌توان به خوش‌آمدگویی به مخاطبان جدید و اطلاع رسانی درباره محصولات جدید و تخفیف‌ها اشاره کرد. 

 

همانطور که گفتیم ماهیت کسب و کار در انتخاب روش بازاریابی کارآمد موثر است. اگر کسب و کار شما جلوه بصری دارد و مخاطبان برای خریدن محصولات شما حتما باید آن‌ها را ببینند، شاید بازاریابی ایمیلی روش چند مناسبی نباشد. از طرفی پرسونای مخاطب نیز بسیار مهم است. شما به عنوان مدیر یک کسب و کار باید بدانید مخاطبانتان در چه فضایی بیشتر حضور دارند تا بتوانید با سرمایه‌گذاری در آن فضا، به اهداف خود دست یابید.

ایمیل مارکتینگ

کسب و کارهایی که به تازگی کار خود را شروع کرده‌اند، می‌توانند با ایمیل مارکتینگ، به بهترین شکل به مخاطبان خود درباره همه چیز اطلاع‌رسانی کنند. کسب و کارهای قدیمی نیز می‌توانند از Email Marketing به عنوان اولین گام برای تغییر و مدرن سازی خود استفاده کنند، چرا که بازاریابی از طریق ایمیل همچنان موثر و کارآمد است.

 

مزایا و معایب ایمیل مارکتینگ

ساخت ایمیل مارکتینگ نیز مانند سایر روش‌های بازاریابی ابعاد مثبت و منفی مختلفی دارد. انتخاب ایمیل به عنوان روشی برای جذب مشتری با استفاده از سنجش مزایا و معایب این روش و همچنین مقایسه منافع آن نسبت به دیگر روش‌ها میسر می‌شود. در ادامه مزایا و معایب Email Marketing را با آن بررسی خواهیم کرد.

 

مزایای Email Marketing

از جمله مزایای بازاریابی ایمیلی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • با استفاده از ایمیل مارکتینگ جمع‌آوری بازخوردها و انجام نظرسنجی‌های مختلف بسیار آسان خواهد بود.
  • با جمع‌آوری اطلاعات مهمی درباره الگوهای رفتاری مخاطبان از طریق Email Marketing می‌توانید برای بهبود تجربه مشتریان راهکارهای مختلفی را ارائه دهید.
  • Email Marketing در جذب ترافیک به سایت شما بسیار موثر است.

به نظر شما تنها تولید محتوای عالی کافی است؟ قطعا اینطور نیست. شما باید محتوای خود را به کاربران معرفی کنید.

  • Email Marketing یکی از بهترین روش‌ها برای ارسال خبرنامه به مخاطبان درباره محتواهای جدید سایت شماست.

به خاطر داشته باشید که هنگام ارسال ایمیل به مخاطبان، باید CTA مناسب را ایجاد کنید تا آن‌ها بتوانند به راحتی به سایت شما مراجعه کنند.

سرویس ایمیلی

 

یکی از وظایف بازاریابان این است که بتواند همیشه ارتباط خود را با مخاطبان بهبود ببخشند. از این طریق زمانی که مخاطبان احساس کنند می‌توانند با شما صحبت کنند به احتمال زیاد به برند شما وفادار خواهند شد. با ایمیل مارکتینگ شما می‌توانید به بهترین نحو با مخاطبان خود در ارتباط باشید.

بهبود وضعیت فروش در کسب و کار نیز یکی از مزایای Email Marketing است. ۵۹ درصد از بازاریابان معتقدند ایمیل بزرگترین منبع بازگشت سرمایه برای کسب و کار آن‌هاست. کمپین‌های بازاریابی ایمیلی می‌تواند به راحتی احتمال خرید و بهبود نرخ تبدیل را افزایش دهد.

با استفاده از بازاریابی ایمیلی شما همواره در دسترس مخاطبان خواهید بود. آنها می‌توانند به صورت همزمان و در چندین دستگاه مختلف محتوای ارسالی شما را بررسی کنند. برای داشتن یک کمپین بازاریابی ایمیل موفق، دسترسی به افراد مناسب در زمان مناسب بسیار مهم است. ایمیل مارکتینگ این شرایط را به راحتی برای شما فراهم می‌کند.

یکی از اهدافی که معمولاً کسب و کارها دنبال می‌کند ارائه ارزش به مخاطبان است تا از این طریق احتمال خرید دوباره آن‌ها را افزایش دهند. Email Marketing فضای عالی برای پرورش مشتریان وفادار است. چرا که حتی در صورت عدم خرید مشتری، او را با برند خود آشنا کرده‌اید.

 

معایب Email Marketing

بسیاری از کاربران ایمیل از امواج ایمیل‌های اسپمی که با آنها روبه‌رو هستند شکایت دارند. اهمیت تولید محتوای درست و با کیفیت اینجا مشخص می‌شود. با ارائه محتوای ارزشمند از اسپم شدن ایمیل‌های خود جلوگیری کنید. علاوه بر اسپم مشکلات مربوط به عدم نمایش پیام شما در دستگاه‌های مختلف، ممکن است شما را مجاب کند تا فقط از پیام متنی در ایمیل مارکتینگ خود استفاده کنید. اما این اصلاً روش موثری نیست.

 

معایب Email Marketing با تولید محتوای حرفه‌ای قابل رفع هستند. در نتیجه لازم نیست زیاد نگران آن‌ها باشید.

 

مراحل تدوین استراتژی ایمیل مارکتینگ

تا اینجا مسائل مهمی را درباره بازاریابی ایمیلی بررسی کردیم. اما چالش برانگیزترین بخش طراحی یک استراتژی برای ایمیل مارکتینگ است.  طراحی یک استراتژی مناسب برای این کار به همان اندازه که علم است، یک کار هنری نیز هست. شما به عنوان مدیر یک کسب و کار باید با توجه به اهدافی که از ارسال ایمیل دارید آن‌ها را بهینه کنید. در این بخش از مقاله مراحل راه‌اندازی کمپین Email Marketing را به صورت کلی برای شما جمع‌آوری کرده‌ایم.

 

۱- طرحی کلی از برنامه بازاریابی خود ایجاد کنید

برای تدوین استراتژی درباره ایمیل مارکتینگ باید مراحل مختلفی را طی کرد. این مراحل شامل اقدامات زیر است:

مخاطبان خود را بشناسید. مهم نیست چه چیزی می‌فروشید. شما باید درک درستی از مخاطبان خود و نیازهای آنان داشته باشید. در این شرایط حتی می‌توانید با تقسیم بندی مخاطبان خود، برای آن‌ها ایمیل‌های هدفمند و شخصی ارسال کنید.

درباره استراتژی بازاریابی محتوایی خود فکر کنید. دوست دارید به کاربران خود چه پیامی را انتقال بدهید؟ بهتر است قبل از هر بار تولید محتوا برای بازاریابی ایمیلی این سوال را از خود بپرسید.

استراتژی ایمیل مارکتینگ

 

فرکانس مشخصی برای ارسال ایمیل داشته باشید. درباره ساعت ارسال پیام و همچنین فاصله زمانی ایمیل‌ها تصمیم گیری کنید. ماهیت کسب و کار شما در انتخاب زمان ارسال ایمیل بسیار موثر است. برای مثال در یک خبرگزاری، باید با ارسال ایمیل روزانه به افراد درباره محتواها و اخبار جدید خبر داد. 

یک تقویم محتوایی دقیق به شما برای برنامه‌ریزی کمک خواهد کرد. شما می‌توانید با مطالعه مقاله تقویم محتوایی چیست؟ درباره اهمیت‌های این ابزار اطلاعات جدیدی کسب کنید.

 

۲- ایمیل ها را طراحی کنید

طراحی و تولید محتوا در ایمیل‌های ارسالی باید به گونه‌ای باشد که مورد توجه مخاطبان قرار گیرد. هنگام طراحی ایمیل‌ها بر روی پیام خود تمرکز کنید و تلاش کنید طراحی را ساده نگه دارید. پیشنهاد ما به شما این است که پیام اصلی را در بالای فضای طراحی شده قرار دهید تا بیشتر از هرچیز در دید مخاطبان قرار گیرد. سپس سایر اهداف و عناصر کمپین خود را در یک سلسله مراتب ذکر کنید. در این صورت افراد به سرعت می‌توانند ایمیل ارسال شده از سمت شما را بررسی کنند.

 

۳- ایمیل ها را تست کنید

درباره‌ طراحی ایمیل‌های خود با دوستان و همکاران خود مشورت کنید. ایمیل‌ها را برای آنان ارسال کنید و نظرات آنان را بپرسید. یکی از اصلی‌ترین اصول در تبلیغات و فروش محصول، این است که اگر محصولی را می فروشید، خودتان حاضر به خرید آن باشید. اگر ایمیل‌های شما دوستان و اطرافیانتان را برای خرید قانع کرد، تا حدودی می‌توانید مطمئن باشید که مورد توجه مخاطبان نیز واقع خواهید شد.

A/B test email marketing

علاوه بر این می‌توانید از طریق تست A/B  بهترین نسخه از ایمیل‌ها را تشخیص دهید. از این طریق می‌توانید بهترین زمان برای ارسال ایمیل‌ها را نیز تشخیص دهید.

۴- عملکرد خود را بسنجید

معیارها و داده‌های مختلفی برای سنجش عملکرد یک کمپین ایمیل مارکتینگ و میزان درگیری مخاطبان با ایمیل‌ها وجود دارد. تعداد ایمیل‌هایی که توسط مخاطبان باز شده است و همچنین افزایش ترافیک سایت پس از ارسال ایمیل‌ها از جمله واضح‌ترین معیارها برای اندازه گیری موفقیت کمپین شماست. تجزیه و تحلیل این داده‌ها به شما کمک می‌کند استراتژی بازاریابی خود را با هدف پیشرفت بیشتر بهبود ببخشید.

 

سرویس های موجود برای ایمیل مارکتینگ

بر اساس بررسی‌های انجام شده تعداد کاربران ایمیل تا سال ۲۰۲۴، به بیش از ۴.۴۸ میلیارد نفر افزایش می‌یابد. این به این معناست که کسب و کارها هرگز نباید فرصت استفاده از مزایای ایمیل مارکتینگ را از دست بدهند. شما نیز به عنوان مدیر یک بیزینس باید Email Marketing را جدی بگیرید تا بتوانید از مزایای آن بهره‌مند شوید.

اما چه سرویس‌های ارائه دهنده خدمات ایمیلی در دنیا وجود دارد؟ سرویس‌های ارائه دهنده استاندارد معمولاً از چه ویژگی‌هایی برخوردارند و چگونه می‌توان بهترین سرویس را برای Email Marketing انتخاب کرد؟

 در این بخش از مقاله بهترین سرویس‌‌های موجود برای Email marketing را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

۱- نرم افزار Constant Contact

با استفاده از  Constant contact می‌توانید ۶۰ روز به صورت رایگان از امکانات خاص برنامه بهره‌مند شوید. بعد از آن هزینه به صورت ماهانه ۲۰ دلار خواهد بود. این برنامه یکی از بزرگ‌ترین سرویس‌ها در راستای ارائه خدمات ایمیل مارکتینگ در جهان است که با استفاده از آن می‌توانید به راحتی لیست ایمیل‌ها و مخاطبین و تقویم محتوایی خود را مدیریت کنید. امکان انجام تست A/B، ارسال ایمیل‌های نامحدود، ردیابی آسان و حتی اتوماسیون سازی بازاریابی ایمیلی از جمله امکانات این سرویس ارائه دهنده است.

Constant Contact

 

۲- نرم افزار Sendinblue

نرم افزار Sendinblue یک نرم‌افزار کامل برای بازاریابی پیامکی و Email Marketing است. شما می‌توانید حتی برای طراحی ایمیل‌های خود از این برنامه استفاده کنید. امکان ویرایش ایمیل‌ها در این برنامه، باعث شده است که حتی برای مبتدیان که هیچ تجربه‌ای در بازاریابی ایمیلی ندارند، مناسب باشد. برنامه رایگان نرم‌افزار  Sendinblue که به صورت محدود به شما ارائه می‌شود امکان ارسال ۳۰۰ ایمیل در روز را به شما ارائه می‌دهد. اما بعد از آن باید ماهانه ۲۵ دلار بپردازید.

ابزارهای اتوماسیون بازاریابی که برای افراد مبتدی مناسب است و همچنین امکان ارسال ایمیل‌های زیاد با استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی و امکان تقسیم بندی مخاطبان بر اساس معیارهای شما از جمله امکانات این نرم‌افزار است.

 

۳- هاب اسپات (Hubspot)

البته از امکانات و خدماتی که هاب اسپات نیز برای ایمیل مارکتینگ ارائه می‌دهد نیز نمی‌توان غافل شد چه بسا اغلب دیجیتال مارکترها از این ابزار قدرتمند برای تمامی استراتژی‌های بازاریابی خود استفاده می‌کنند. هاب اسپات پلتفرم محبوبی است چه در ایران چه خارج از ایران و از قابلیت‌های خوبی که دارد امکان آموزش و بلاگ آن است که تمامی اطلاعات مربوط به استراتژی و طراحی ایمیل‌های تبلیغاتی را به طور جامع توضیح داده است و می‌تواند در عین حال که سرویس دهنده ایمیلی شما باشد منبعی برای آموزش باشد.

hubspot email marketing service

 

۴- نرم افزار ConvertKit 

ConvertKit یک بستر بازاریابی قوی برای وبلاگ نویسان و نویسندگان است. امکان تقسیم بندی مشتریان علاقه‌مند به محصول با استفاده از این برنامه برای شما فراهم می‌کند. ویژگی منحصر به فردی که ConvertKit دارد این است که به شما امکان می‌دهد از طریق فرم‌های ثبت نام و ایمیل‌های افراد به راحتی محتوای بروزرسانی شده را برای آن‌ها بفرستید.

استفاده از این برنامه در دو هفته ابتدایی به صورت رایگان است و پس از آن هزینه ماهانه حدوداً ۲۹ دلار می باشد. نسخه غیررایگان این اپلیکیشن قابلیت‌های پیشرفته‌ای چون امکان امتیاز دهی را برای مخاطبان فراهم می‌کند.

 

۵- نرم افزار AWeber

Aweber وی که از قدیمی ترین و محبوب‌ترین ارائه دهندگان خدمات بازاریابی ایمیلی در جهان است. این برنامه به طیف گسترده‌ای از ابزارهای مختلف را برای مشاغل کوچک برای مدیریت بهتر ایمیل مارکتینگ در خود ارائه می‌دهد. اگر در شروع کار بتوانید حداقل ۵۰۰ مخاطب برای خود ایجاد کنید می‌توانید از طرح رایگان Aweber   کنید. اما بعد از مدتی با قیمت گذاری ماهانه ۱۹ دلار باید هزینه استفاده را بپردازید.

امکان پرداخت‌های سه ماهه و سالانه نیز برای کاربران این برنامه وجود دارد. از جمله امکانات این برنامه می‌توان به چت زنده، پشتیبانی تلفنی و پشتیبانی از طریق ایمیل اشاره کرد. علاوه بر این امکان اتصال خودکار این برنامه به سیستم ‌عامل‌هایی مانند وردپرس نیز از دیگر مزایای Abweber است.

 

۶- نرم افزار Mailchimp

یکی از بهترین ارائه دهندگان خدمات ایمیل مارکتینگ MailChimp است. درباره اتوماسیون بازاریابی از طریق ایمیل در پلتفرم MailChimp محدودیت‌های بسیاری وجود دارد. اگرچه در سال‌های اخیر سازندگان این پلتفرم تلاش کرده‌اند ویژگی‌های پیشرفته‌تری را به ساختار برنامه اضافه کنند اما در نهایت نتایج چندان مطلوب نبوده است. اگرچه در این برنامه نیز امکان چت آنلاین و اتصال به انواع سیستم عامل‌ها وجود دارد اما پشتیبانی‌ها اغلب کند هستند.

Mailchimp

MailChimp یک طرح همواره  رایگان دارد که برای حداکثر ۲۰۰۰ مشتری قابل استفاده است. اما به دلیل محدودیت‌هایی که در تقسیم بندی پیشرفته و یا حتی بهینه‌سازی زمان ارسال ایمیل‌ها دارد، چندان محبوب نیست. هزینه استفاده از این برنامه بر اساس تعداد مشتریان تعیین می‌شود. برای مثال تعداد ۵۰۰ کاربر، ماهانه حدود ۱۰ دلار برای شما هزینه دارد.

 

۷- نرم افزار MailerLite

ویژگی‌های اصلی MailerLite عبارتند از: قابلیت ویرایش کردن محتوا، گزینه‌های تقسیم مشتری برای ارسال ایمیل‌های هدفمند، اتوماسیون‌ سازی فرایند بازاریابی ایمیلی و غیره. علاوه بر این اگر شما نسخه پرمیوم این برنامه را به کار ببرید می‌توانید از قابلیت چت زنده نیز بهره‌مند شوید. برنامه MailerLite نیز مانند دیگر سرویس‌ها در دو هفته اول رایگان است. اما بعد از دو هفته در صورت تصمیم گیری مثبت در جهت استفاده، باید هزینه بپردازید. 

mailerlite

اتوماسیون ایمیل مارکتینگ چیست؟

اتوماسیون بازاریابی از طریق ایمیل، یک استراتژی فعال برای ارسال خودکار ایمیل به مشتریان است. اتوماسیون ایمیل مارکتینگ به بازاریابان آنلاین این امکان را می‌دهد که حتی در شرایط ویژه بتوانند بر اساس استراتژی تعیین شده عمل کنند. در مقاله اتوماسیون بازاریابی چیست؟ می‌توانید با دیگر مزایای این فرآیند آشنا شوید.

اتوماسیون سازی فرآیند ایمیل مارکتینگ مزایای بسیار زیادی را به همراه دارد. برای مثال امکان شخصی‌سازی پیام‌ها و سفارشی کردن آن‌ها که نرخ تبدیل را تا ۲۶ درصد افزایش می‌دهد. همچنین به بازاریابان این امکان را می‌دهد تا فعالیت‌های خود را با چرخه خرید مشتریان هماهنگ کنند. این یعنی درست در زمانی که مشتری شما به کالای جدید احتیاج دارد، شما برای او ایمیلی با همین محتوا ارسال خواهید کرد و چه چیزی از این بهتر؟‌شناسید

اگر دوست دارید فرایند بازاریابی ایمیلی خود را به صورت اتوماسیون انجام دهید به شما توصیه می کنیم که هرگز عنصر خلاقیت را فراموش نکنید. محتوایی که شما به مشتریان و مخاطبان خود ارسال می‌کنید، باید ارزشمند و خلاقانه باشد تا آنها را  برای خرید قانع کند. اگر دوست دارید  Email Marketing شما موثر باشد، باید:

  1. مخاطبان خود را بشناسید.
  2. لیست ایمیل‌ها را با توجه به معیارهای خاصی دسته بندی کنید.
  3. از بهترین ابزار برای اتوماسیون سازی بهره بگیرید.
  4. خلاق باشید و محتوای ارزشمند تولید کنید.
  5. شما چه راهکارهای دیگری برای کارآمد بودن اتوماسیون بازاریابی از طریق ایمیل می‌شناسید؟

 

بهترین سرویس دهندگان ایمیل برای Email Marketing در ایران

در ایران به دلیل تحریم‌ها و همچنین قیمت بالای برخی از سرویس‌های ارائه دهنده خدمات، معمولاً کسب و کارها ترجیح می‌دهند از سرویس‌های ایمیل مارکتینگ ایرانی برای پیشبرد استراتژی خود استفاده کنند. اگر بخواهیم چند مورد از سرویس‌های ایرانی برای بازاریابی ایمیل را به شما معرفی کنیم: می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- میل تاز

با استفاده از میل تاز می‌توانید به راحتی آمارهای مختلفی مانند نرخ کلیک و نرخ باز شدن پیام‌های خود را  توسط مخاطبان بررسی کنید. علاوه بر این قیمت مناسب و همچنین امکان جمع آوری لیست ایمیل کاربران از دیگر مزایای میل تاز است.

۲- پاکت

پاکت به عنوان جامع ترین سرویس ایمیل مارکتینگ در ایران شناخته می شود صرفه جویی در منابع و بهره‌وری بیشتر با استفاده از امکانات پاکت برای کسب و کارها فراهم می‌شود. ارسال ایمیل‌های مناسبتی برای کاربران، امکان انجام تست A/B و همچنین طراحی ایمیل‌ها بدون داشتن دانش فنی با ابزار drag-and-drop از جمله مزایای پاکت است.

۳- آونگ میل

سیستم ایمیل مارکتینگ آونگ با توجه به خدمات رایگانی که به کسب و کارهای نوپا ارائه می‌دهد می‌تواند برای تازه‌کارها مناسب باشد. جالب است بدانید اگر تعداد کاربران ۱۲۰۰ نفر بشود، می‌توانید به صورت رایگان از خدمات این مجموعه استفاده کنید.

 

ایمیل مارکتینگ اتوماسیون

در کنار سرویس‌های ایمیلی جهانی که معرفی کردیم خوب است نام چند سرویس مشابه ایرانی را نیز بگوییم. سرویس ایمیلی نجوا، میل چی، اینباکس و میل فا و... از جمله دیگر سرویس دهندگان ایمیل ایرانی هستند. البته استفاده از سرویس‌های میل چی، یاهو و جیمیل نیز از جمله سایر سرویس‌ها هستند که قابلیت‌های محدودی دارند اما می‌توانند برای استارتاپ‌ها گزینه بسیار خوبی باشد.

 

نتیجه گیری: انتخاب بهترین استراتژی ایملی مارکتینگ برای کسب و کار شما

حالا دیگر همه چیز را درباره ضرورت ایمیل مارکتینگ و حضور فعال کسب و کارها در این حوزه می‌دانید. شما به عنوان مدیر یک کسب و کار چه استراتژی خاصی در این زمینه دارید؟ بیش از ۸۰ درصد از شرکت‌ها از بازاریابی ایمیلی استفاده می‌کنند. این کار به معنای واقعی سرمایه گذاری است. چرا که نتایج واقعی و قابل اندازه گیری را برای کسب و کار را به همراه دارد.

 به شما توصیه می کنیم اگر تاکنون اقدامی در راستای ایجاد کمپین ایمیل مارکتینگ در کسب و کار خود نداشته‌اید، هر چه سریعتر این کار را مطابق با مراحل گفته شده در این مقاله شروع کنید. علاوه بر تمامی مزایایی که در بالا گفته شد، با Email Marketing می‌توانید ارزش بیشتری را به مخاطبان خود ارائه دهید. همچنین Email Marketing با توجه به هزینه کمتر نسبت به سایر روش‌های بازاریابی، به تنظیم بودجه شما کمک می‌کند. با همه این‌ها آیا فرصت پیشرفت کسب و کار خود را از دست خواهید داد؟

در این مقاله همه چیز را درباره بازاریابی ایمیل با شما به اشتراک گذاشتیم. اگر هنوز سوالی در این زمینه دارید با متخصصان بلاگ گرندیما در میان بگذارید.

 نظرات کاربران

نظر تازه ای ثبت کنید