با مطرح‌ترین آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ در آمریکا آشنا شوید

در دنیای امروز، مدل بازاریابی و تبلیغات، از مدل صرفا آفلاینِ سنتی، به سمت مدل دیجیتال (آنلاین) و همچنین ترکیبی از آفلاین و آنلاین حرکت کرده است. همزمان با این تغییر فاز، یکی از عباراتی که زیاد به گوشمان می‌خورد «آژانس دیجیتال مارکتینگ» است. این عبارت دیگر مثل گذشته نه‌چندان دور عبارت جدید یا رمزآلودی نیست، بلکه خیلی اوقات بیش از حد و در مواقعی به اشتباه مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این مقاله قصد داریم در ابتدا شما را با این که آژانس دیجیتال مارکتینگ چیست، آشنا کنیم و سپس ۵ آژانس مطرح دیجیتال مارکتینگ ایالات متحده آمریکا را معرفی می‌کنیم. با گرندیما همراه باشید.

آژانس دیجیتال مارکتینگ چیست؟

با سرچ کلیدواژه‌هایی مثل «آژانس دیجیتال مارکتینگ» یا «آژانس بازاریابی دیجیتال» یا «digital marketing agency» با تعاریف متفاوتی روبه‌رو خواهید شد که اکثراً در یک راستا هستند ولی گاهی اوقات حتّی یکدیگر را در برخی حوزه‌ها نقض می‌کنند، بنابراین ارائه یک تعریف جامع و دقیق از آژانس دیجیتال مارکتینگ اصلاً کار ساده‌ای نیست! اما آنچه که مشخص است، شما وقتی خودتان برای انجام کاری وقت ندارید، آن را به فرد یا مجموعه‌ای خارج از سازمانتان برون‌سپاری می‌کنید. در حالت اول، کارتان را به یک فردِ متخصصِ «فریلنسر» می‌سپارید ولی در حالت دوم کارتان را به یک مجموعه یا «آژانس» می‌سپارید و وقتی فعالیت‌های مدنظرتان در حوزه بازاریابی دیجیتال باشد، این برون‌سپاری به یک «آژانس دیجیتال مارکتینگ» صورت گرفته است!

به طور کلی امروزه در سازمان‌ها در رابطه با انجام فعالیت‌های بازاریابی دیجیتال، دو رویکرد اصلی وجود دارد: یک: جمع‌آوری و استخدام یک تیم دیجیتال‌مارکتینگ، استقرار آن‌ها در محل سازمان و انجام این امورات توسط آن‌ها؛ دو: سپردن تمامی امورات به یک آژانس دیجیتال مارکتینگ. بزرگترین مزایایی که در مورد همکاری با این آژانس‌ها به آن اشاره می‌شود، «صرفه‌جویی در زمان» و حتّی «صرفه‌جویی در هزینه» است. آژانس‌های موفق، ارتباطات حرفه‌ای بسیار قوی دارند و معمولاً روی بازگشت سرمایه (Return of Investment) یا  به اختصار ROI تمرکز می‌کنند. آن‌ها برای ارائه خدمات بهتر، باید به صورت کامل محصول یا خدمتِ مشتری، اهداف بیزینس و ددلاین‌ها را بشناسند. مهم‎‌ترین خدماتی که ارائه می‌دهند از جنس استراتژی است و با انجام دادن تغییراتی (که الزاماً همیشه تغییرات بزرگ و بنیادی نیست) مشتری را در رسیدن به اهداف بیزینسی‌اش کمک می‌کند، افزایش کارآیی و بهره‌وری از طریق تحلیل داده‌ها و استفاده از جدیدترین ابزارها و تکنولوژی‌ها از دیگر مزایای همکاری با آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ است.

یک آژانس دیجیتال مارکتینگ شامل یک تیم کامل از طراحان گرافیک، برنامه‌نویسان، افراد خلّاق، متخصصین تبلیغات دیجیتال، آنالیزورهای داده و اکانت منیجرهاست.

بهترین آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ دنیا کدام‌ها هستند؟

پاسخ دادن به این سوال حتی از سوال قبلی (آژانس دیجیتال مارکتینگ چیست؟) سخت‌تر است ولی برای رسیدن به جواب این سوال می‌توان به رنکینگ‌های مختلف رجوع کرد. در اکثر این رنکینگ‌ها (که معیارهای مختلفی مثل نظر مشتریان، سرمایه در گردش، تعداد پروژه‌های تکمیل شده و … را برای رده‌‌بندی لحاظ کرده‌اند) نام تعدادی آژانس دیجیتال مارکتینگ تکرار شده است. ۵ تا از مطرح‌ترین آن‌ها را با هم مرور می‌کنیم:

 1. WebFX

دفتر WebFX در هریسبورگ، پنسیلوانیای آمریکا قرار دارد. شعار آن‌ها «دیجیتال مارکتینگی که به نتیجه می‌رسد» است. بین ۵۰ تا ۲۵۰ کارمند دارد و حوزه‌های اصلی فعالیت آن‌ها شامل: سئو و تولید لید، تولید محتوا، آنالیز داده و  طراحی رابط و تجریه کاربری (UI و UX) است. آژانس WebFX تا به حال بیش از ۴ میلیون و پانصدهزار لید، بیش از یک میلیون و هفتصدهزار تماس تلفنی و بیش از ۹ میلیون تراکنش مالی برای مشتریانش تولید و بیش از ۴۰۰ رضایتنامه از مشتریان دریافت کرده است. WebFX در وبسایتش موارد زیر را به عنوان مزایای رقابتی‌اش یا آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ دیگر نام برده است:

 • اختصاص دادن یک اکانت منیجر اختصاصی برای هر مشتری
 • داشتن نیروهای متخصص در حوزه‌های بازاریابی، طراحی و توسعه وب
 • گزارش‌دهی شفاف و دقیق به مشتری
 • دسترسی آزاد مشتری به فضای اختصاصی‌اش در فضای ابری MarketingCloudFX
 • پارتنر ممتاز گوگل، فیسبوک و بینگ

حداقل قیمت پروژه‌های این آژانس ۱۰۰۰ دلار است.

آدرس وبسایت: https://www.webfx.com

 • Brolik

دفتر برولیک در فیلادلفیای آمریکا واقع است. شعار این آژانس «ما کاری که انجام می‌دهیم را دوست داریم» است. بین ۱۰ تا ۵۰ کارمند دارد و در حوزه‌های بازاریابی دیجیتال، طراحی وب، برندینگ و تولید ویدئو فعالیت می‌کند و پروژه‌هایی با قسمت زیر ۱۰۰۰۰ دلار را قبول نمی‌کند. مزیت‌هایی که برای مشتری در حوزه دیجیتال مارکتینگ ارائه می‌دهد را به این صورت در وبسایتش معرفی کرده است:

 • تمرکز ویژه بر روی مساله بازگشت مشتری (Customer Retention)
 • تغییر متد به صورت چابک در صورت لزوم
 • داشتن تیم خلاق متشکل از طراحان، استراتژیست‌ها و برنامه‌نویسان
 • دیدگاه همه‌جانبه نگرانه به مساله دیجیتال مارکتینگ و ارائه همه خدمات مورد نیاز برای یک بیزینس
 • تمرکز بر روی «هزینه جذب مشتری» و «بازگشت سرمایه»
 • طراحی یک داشبورد اختصاصی آنالیتیکس برای هر مشتری و تحویل به او در مدت زمان قرارداد
 • تعامل نزدیک با مشتری به صورت هفتگی، ارائه گزارشات شفاف و دقیق به صورت ماهانه و گزارشات مرور عملکرد به صورت فصلی
 • برنامه‌ریزی‌های بلندمدت برای مشتریان که رشد پایدار آن‌ها را در صورت اجرای درست تضمین می‌کند.

آدرس وبسایت: https://brolik.com

 • Dash Two

این آژانس بین ۱۰ تا ۵۰ کارمند دارد. شعار آن «تخصص در دانش دیجیتال» است و دفتر مرکزی آن کالیفرنیای آمریکا قرار دارد. این آژانس عمده فعالیت‌های خود را بر روی جمع‌آوری و آنالیز داده‌های مرتبط با بیزینس معطوف کرده است و از همین طریق با مشتریان خود ارتباط نزدیک، سازنده و بلندمدتی را برقرار کرده است.

Dash Two تلاش کرده است با بیان اهمیت فوق‌العاده استفاده از فضای دیجیتال برای بازاریابی محصول و خدمات، مخاطبین را به استفاده از خدمات دیجیتال مارکتینگش متقاعد کند. در بخشی از وبسایت Dash Two می‌خوانیم: «فضای آنلاین یک افق بی‌نهایت است. این فضا به سرعت و غیرقابل پیش‌بینی در حال گسترش پیدا کردن است، حتی همین الان که شما دارید این مقاله را می‌خوانید! شرکت‌های بزرگ از قبیل گوگل و فیسبوک به صورت مداوم در حال معرفی کردن امکانات جدیدی هستند که به تبلیغاتچی‌ها کمک می‌کند نتایج بهتری دریافت کنند و شرکت‌های کوچکتر هر روز در حال ابداع کردن فناوری‌ها و استفاده از ابزارهای جدیدتر برای فعالیت‌های بازاریابی خود هستند. ارگ شما خودتان را با سرعت این تغییرات وفق ندهید، از قافله عقب می‌مانید. به Dash Two وارد شوید. ما دانش دیجیتال مارکتینگ‌مان  و شهرت ذیرینه‌مان در زمینه اتخاذ استراتژی‌هایی که نتیجه می‌دهند را در اختیارتان قرار می‌دهیم».

این آژانس پروژه‌های با حداقل قیمت ۱۰۰۰ دلار را می‌پذیرد.

www.dashtwo.com آدرس وب سایت

 • Ignite Visibility

دفتر مرکزی این آژانس در سن دیگوی کالیفرنیا قرار دارد، بین ۵۰ تا ۲۵۰ کارمند دارد و شعار آن «ارتباطات، پاسخگویی و نتیجه» است. نام Ignite Visibility را در اکثر رتبه‌بندی‌های مربوط به بهترین آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ ایالات متحده می‌بینید. حوزه‌های اصلی فعالیت این آژانس شامل: سئو، تبلیغات گوگلی، ایمیل مارکتینگ و بهینه‌سازی نرخ تبدیل مشتری (CRO) است و از بیش از ۱۵۰ مشتری رضایتنامه در اختیار دارد. تمرکز فعالیت‌های این آژانس بر روی ساختن ارتباطات قوی و حرفه‌ای، پاسخگویی مناسب به مشتریان و گرفتن نتیجه دلخواه مشتری است.  حداقل ارزش پروژه‌های این آژانس ۵۰۰۰ دلار است.

آدرس وبسایت : https://ignitevisibility.com

 • Silverback Strategies

این آژانس، یک آژانس پرفورمنس مارکتینگ مستقر در الکساندریای ایالت ویرجینیاست. بین ۱۰ تا ۵۰ کارمند دارد و شعار بسیار هیجان‎‌انگیزی دارد: «ما در این کار با هم هستیم». در سال ۲۰۰۷ تاسیس شده است. عمده فعالیت‌های دیجیتال مارکتینگش مربوط به تبلیغات کلیکی (CPC)، سئو و بازاریابی محتوایی است.

در بخشی از سایت می‌خوانیم: «ما اینجا هستیم که شما فوق‌العاده به نظر برسید؛ هم برای مشتریانتان، هم برای گوگل و هم برای هر کسی که در انتهای روز قرار است به او جواب پس بدهید!»

این آژانس پروژه‌هایی با حداقل قیمت ۱۰۰۰۰ دلار را قبول می‌کند.

آدرس وبسایت: https://www.silverbackstrategies.com

درباره گرندیما:

گرندیما مجموعه از دیجتال مارکترهای متخصص، متعهد و هدفمند است که همواره در حال به روز رسانی دانش و اطلاعاتشان هستند. ماموریت ما ارائه بهترین خدمات دیجیتال مارکتینگ همچون سئو، تبلیغات گوگلی، برندینگ و ارائه استراتژی به کسب و کارهای دیجیتال و افرادی است که می‌خواهند برند شخصی خودشان را داشته باشند.

ما با تیمی متعهد و مصمم در تلاشیم تا در تمامی مسیر رشد و پیشرفت کسب و کار شما در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت در کنار شما باشیم. در کنار بهینه سازی تخصص‌ها و انگیزه برای پیشرفت، مهم‌ترین اصل در گرندیما صداقت است. ما قولی به شما می‌دهیم که از عهده‌اش برمی‌آییم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *