سئو خارجی که به سئو seo off-page معروف است جزء یکی از ارکان های اصلی سئو سایت به شمار می آید. قطعا شنیده اید که می گویند لینک سازی یکی از بخش های مهم سئو خارجی است، اما لزوما و برخلاف تصور اغلب کسب و کارها تمام سئو خارجی نیست. بسیاری سئوی خارج از صفحه را مترادف با لينک سازی می دانند، آیا واقعا چنین است؟

در این مقاله می خواهیم به این بپردازیم که آیا تمامی کسب و کارها لازم است به سئو خارجی بپردازند یا توجه کردن به سئو داخلی برای بهینه سازی وب سایت کفایت می کند. چه کسب و کارهایی در چه اندازه نیاز دارند که به سئو خارجی بپردازند و اینکه سئو خارجی شامل چه مباحثی است. در ادامه به پاسخ تک تک این سوالات می پردازیم تا بتوانیم شما را در راستای مدیریت سئو خارجی وبسایتتان راهنمایی کنیم.

امروزه الگوریتم های موتور جستجو (گوگل) به طور مداوم در حال تغییر هستند، فقدان اتفاق نظر در جامعه سئو باعث شده است که ارتباط، قابلیت، اطمینان و اقتداری  در سئو خارجی یک وب سایت در رتبه بندی یک صفحه نقش بسیار مهمی دارد.

دانستن این نکته ضروری است که:

الگوریتمی که گوگل برای رتبه بندی محتوا استفاده می کند، در واقع داده هایی را نشان می دهد که حاصل از بررسی عوامل رتبه بندی موتور جستجو است و عوامل مرتبط با سئو خارجی بیشتر از ۵۰ درصد روی عوامل رتبه بندی گوگل تاثیر می گذارد. اینجاست که لینک سازی و سئو خارجی گاها مهمتر است سئو داخلی می شوند.

 

سئو خارجی چیست

سئو خارجی چیست ؟ در حقیقت نظر گوگل در مورد وب سایت شماست. به عنوان مثال، اگر تعداد زیادی لینک ارزشمند در صفحات خود داشته باشید، موتورهای جستجو تصور می کنند که محتوای عالی ایجاد کرده اید، نوعی که برای کاربران ارزش ایجاد می کند. پس سئو خارجی ارتباط تنگاتنگی با دیدگاه گوگل از وب سایت شما دارد.

سئو خارجی

 

شما می توانید تمام بازدیدکنندگان در دنیا را به خود جلب کنید، اما تنها دلیلی که آنها به سایت شما رجوع می کنند این است که توسط گوگل معرفی می شوید و گوگل به آنها می گوید که شما برای آنها منبع خوبی هستید. اینکه شما بتوانید اعتماد گوگل را به خود جلب کنید در سئو اهمیت بالایی دارد و میزان بازدید شما را بالاتر می برد. اما شما هم می توانید از این ترافیک به دست آمده از طریق جستجوی ارگانیک در راستای مقاصد خود استفاده کنید و محصولاتی را به آنها ارائه دهید که کاربران به آنها علاقه مند هستند.

خواندن مقالات زیر را پیشنهاد می‌کنیم:

۱- بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO) چیست؟ راهنمای کامل برای بهینه سازی آن

۲- بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟ چگونه باید اجرا شود؟

۳- تحلیل محتوا - ۱۰ مرحله آنالیز و تحلیل محتوا به صورت گام به گام

اما برای آنکه بتوانید در این قدم موفق باشید نیاز دارید از متخصص سئو وبسایت خود بخواهید مواردی را رعایت کند تا بیشتر و بهتر به جذب مخاطبان شما کمک کند. مثلا:

 • قبل از نوشتن فکر کنید و هدف خودتان را مشخص کنید
 • یک ساختار محتوای منحصر به فرد خود را ایجاد کنید
 • تحقیق درباره کلمات کلیدی را در راس کار خود قرار دهید
 • محتوایتان باید مورد پسند کاربر باشد
 • محتوایتان باید دارای عنوان جذاب و هدفمند باشد و پاراگراف بندی مشخصی داشته باشد
 • محتواهای شما باید دارای لینک داخلی به مطالب قبلی باشد
 • برای انتشار محتوا هایتان برنامه ریزی دقیق داشته باشید

سئو خارجی، تجسم هر تلاشی است که یک متخصص سئو در خارج از وب سایت برای بهبود رتبه بندی موتور جستجو (گوگل) انجام می دهد. لینک سازی قسمت بزرگی از این مورد است، اما دنیای لینک سازی بسیار وسیع تر از آن است که بتواند در یک محتوا بگنجد.

 

 سئو داخلی در مقابل سئو خارجی

سئو داخلی چیزی است که شما بر آن کنترل کاملی دارید، در حالی که همیشه در مورد سئو OFF PAGE این چنین نیست. شما در فرایند سئو داخلی باید به مجموعه ای از قوانین و اصول پایبند باشید اما سئو داخلی ممکن است دنیای نامنظمی را در تصور شما باشد. البته این تفکری است که اغلب متخصصین سئو دارند.

حتما تا به حال به این نتیجه رسیده اید که تکنیکی که در سئو خارجی اجرا می کنید نمی دانید که دقیقا باعث می شود شما در کدام جایگاه در صفحه نتایج جستجو قرار  بگیرید! اگر به این نتیجه نرسیده اید احتمالا با رقیب های سرسختی روبه رو نبوده اید. اما آنچه همیشه در سئو خارجی مطرح می شود این سوال است که آیا همه چیز کاملاً تحت کنترل شماست؟ اگر پاسخ شما به این منفی باشد، به احتمال زیاد از سئو خارجی صحبت می‌کنید.

فرق سئو داخلی با سئو خارجی چیست؟

همانطور که درباره سئو داخلی تصورهای غلطی وجود دارد مانند اینکه سئو داخلی تنها سئو محتواست و تکرار کلمه کلیدی در متن، قرار دادن آن در محتوا، تایتل، تگ alt عکس و...

درباره سئو خارجی هم چنین تصور غلطی وجود دارد و اغلب کسب و کارها یا حتی مدیرهای مارکتینگ یک سایت فکر می کنند کسی که از سئو خارجی صحبت می کند تنها دارد درباره بک لینک حرف می زند. اما همگی متخصصین سئو به اتفاق یقین می گویند خیر تنها لینک سازی نیست.

سئو داخلی رویدادی تحلیلی و خلاقانه است که در جهت بهبود مشاهده وب سایت توسط موتورهای جستجو مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع آنچه باید در سئو داخلی بدانید بسیار متنوع است چرا که باید صفحات وبسایت شما طوری باشد که بتوانید به تمام سوالات کاربر پاسخ  خوبی بدهید.

سئو داخلی بسیار فراتر از محتوا است دقیقا تصویری که برخلاف تصور عموم است. در مرحله اول  لازم است که محتوای خود را بسازید اما به این منظور نیست که کل فرایندی که شما باید برای سئوی داخلی بپردازید محتوا و بهینه سازی محتواست.

لازم است بدانید که سئو داخلی بیشتر از مواردی که گفته می شود به موارد فنی سایت گره خورده است. در حالی که سئو خارجی خارج از وب سایت شما بیشتر به این می پردازد که چطور به وب سایت شما آتوریتی اضافه کند، حتی رتبه سایت شما را افزایش دهد یا اینکه چطور شما را توسط وب سایت های معتبر به کاربران معرفی کند.

بنابراین، با وجودی که حرف زدن از تأثیر نسبی این دو دسته تکنیکی، منطقی و قابل درک است، اما باید همواره به خاطر داشته باشیم که سئو داخلی و سئو خارجی مکمل یکدیگر هستند و موتورهای جستجو چنین تفکیکی را قائل نیستند و این بحث، صرفاُ یک طبقه بندی است.

هر دو روش سئو یعنی سئو داخلی و سئو خارجی هیچ کدام نسبت به دیگری برتر نیستند، یعنی برای به نتیجه نشستن سئو سایت خود، باید به پیاده‌سازی هر دو عنصر توجه کافی داشته باشید.

SEO خارجی

چرا سئو خارجی برای کسب و کار شما اهمیت دارد؟

گوگل در زمان تصمیم گیری در رابطه با رتبه بندی صفحات وب، بسیاری از عوامل سئو خارجی را در نظر میگیرد که لینک ها جزو این عوامل هستند، اما عوامل زیادی وجود دارد. به همین دلیل رتبه بندی فقط بر اساس شایستگی محتوای وب سایت شما نیست بلکه مجموعه ای از عوامل هستند که این پروسه رتبه بندی گوگل را چالش برانگیز می کند.

صفحه بی نقص صفحه ای است که نتایج نظرسنجی بسیار معقولی را از افراد برای شما به نمایش میگذارد. اینکه موتور جستجو تصمیم می گیرد که یک محتوا را در صفحه نتایج جستجو بالاتر از دومی قرار دهد، بهتر بودن محتوا نیست بلکه به احتمال زیاد به دلیل عوامل بیرونی است یا در واقع همان عملیاتی است که در فرایند سئو خارجی پرداخته شده است.

 

سئو خارجی همان لینک است!

بک لینک ها شاید مهم ترین قسمت سئو خارجی باشند، چرا که جستجوی گوگل بر اساس چیزی به نام pagerank (الگوریتمی برای رتبه بندی صفحات وب) بنا شده است، الگوریتمی که به کمیت و کیفیت لینک های ارجاعی به یک صفحه وب نگاه می کند. بسیاری از متخصصان سئو page rank را مفهومی منسوخ می دانند، اما گوگل تایید کرد که یکی از عوامل رتبه بندی در سال گذشته بوده است.

به همین دلیل است که ما شاهد همبستگی های روشنی بین تعداد دامنه ها و وب سایت های منحصر به فرد هستیم. همانطور که بیان شد تنها لینک سازی نیست که سئو خارجی را شکل می دهد بلکه مجموعه ای از عوامل دیگر هم هست که مستقل از لینک در سئو خارجی تاثیر دارند که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

 

عوامل موثر برای سئو خارجی مستقل از لینک

به دست آوردن لینک از وب سایت های معتبر معمول ترین استراتژی SEO Off Page است، تقریباً هر فعالیتی که خارج از وبسایت شما انجام شود به بهبود موقعیت رتبه بندی جستجو کمک می کند و می تواند به عنوان سئو خارجی تلقی شود که شامل موارد زیر است:

 • بازاریابی شبکه های اجتماعی
 • وبلاگ مهمان
 • اینفلوئنسر مارکتینگ

 باید به این نکته توجه کنید که نتیجه هریک از این فعالیت ها در حقیقت نوعی مراجعه به سایت شما از جای جای وب فراهم می کند، این ارجاع به لینک، ذکر برند، سبب اعتبار بخشیدن به وب سایت شما می شود.  بنابراین، مفهوم سئوی خارجی که «غیر مرتبط با لينک» باشد تقریبا یک تصور اشتباه است! 

 

  عوامل موثر برای سئو خارجی وابسته به لینک 

در واقع سئو خارجی به خزنده های گوگل می گوید که سایت های دیگر درباره سایت شما چه فکری می کنند؟ در این صورت شما باید کیفیت و برتری سایت خود را به گوگل نشان دهید.

لینک ها مهمترین بخش در سئوی خارجی به حساب می آید، اگر شما آدرس سایتی را در محتوای خود بیاورید در واقع خود را به آن سایت یا صفحه «لینک» کردید و به مخاطبان خود این امکان را می دهید تا با کلیک روی کلمه لینک شده به آن سایت متصل شوند.

اگر سایت دیگری آدرس سایت شما را در محتوای خود به کار ببرد، معمولا می‌گویند که سایت شما از آن سایت «بک لینک» گرفته است.

link on SEO

 

یک استراتژی سئو خارجی موفق چه ویژگی هایی دارد؟

با توجه به با ارزش بودن لینک ها در الگوریتم گوگل، ایجاد لینک سنگ بنای هرگونه استراتژی سئو خارجی است، اما مهم درک چگونگی ایجاد آن لینک در تاکتیک سئو خارجی است که در ادامه سعی داشتیم که این مرحله را برای شما آسان تر کنیم.

 یکی از اهداف کلیدی سئو خارجی، ایجاد اقتدار برای کسب و کار شما است.  لینک ها به واسطه ی وب سایت های دیگر کمک می کنند تا سایت خود را به عنوان مرجع قرار دهند، در واقع این لینک ها هستند که به هر سایتی یک رای اعتماد صادر می کنند.

 لینک سازی باید با بدست آوردن لینک های با کیفیت از سایت های معتبر همراه باشد، شما همیشه باید بیشتر از کمیت روی کیفیت لینک هایتان تمرکز کنید. این موضوع مهم است که بدانید که تفاوت لینک سایت شما و رقبایتان چگونه است، پس بهترین کار این است که روی لینک های سایت های رقیب هم متمرکز شوید تا بتوانید لینک هایی بسازید که کیفیت مناسبی داشته باشد.

 اما هدف از ایجاد لینک به عنوان یک تاکتیک سئو خارجی، قرار دادن  آن لینک در سایت های مرجع است چون تاثیر که آنها می گذارند نسبت به سایت های با آتوریتی کم ممکن است به اندازه سایت های معتبر دیگر نباشد. توجه داشته باشید به راحتی نمی توان از سایت های مرجع لینک دریافت کرد، اما با روش صحیح امکان پذیر است.

 در اینجا سه ​​روش اصلی برای ایجاد لینک را در نظر بگیرید:

 • آتوریتی وبسایت
 • دامنه های منحصر به فرد
 • ارتباط موضوعی

این موارد عواملی هستند که برای ایجاد لینک سازی می توان استفاده کرد و نیز ایجاد تنوع در پروفایل لینک شما باید تمرکز اصلی باشد.

1- برندینگ

این یک واقعیت است که گوگل به برندینگ پاداش می دهد.

 فعالیت های برندینگ باید در استراتژی بازاریابی شما نهادینه شود و نیز بخشی از رویکرد هایتان در مورد سئو خارجی باشد.  اما چگونه برند سازی با استراتژی سئو شما مطابقت دارد و معیارهای موفقیت در آن چیست؟ که جواب می تواند جستجوی برند، محصولات یا نام دامنه شما باشد.

 

 2- جستجوهای برند و برندینگ

 شاید یکی از قوی ترین شاخص هایی که در برندینگ مورد توجه است، افزایش دادن جستجوهای مربوط به برند است.

 اغلب اوقات، با شناخته شدن یک برند، میزان جستجوی آن افزایش می یابد. مردم در گذشته، جستجوهایی که امروزه سرچ بالایی در گوگل دارند انجام نمی دادند.

 برای اینکه ببینید که جستجوهای برند شما در طول زمان چطور تغییر کرده است، می توانید از ابزار Keyword Overview که برای یافتن کلمات کلیدی است استفاده کنید و نام برند خود را وارد کنید. شما یک کادر «روند» مشاهده خواهید کرد که نشان می دهد حجم جستجو در ماه گذشته چگونه تغییر کرده است.

 یک دلیل دیگر نیز وجود دارد که نشان می دهد که چرا تمرکز بر برند سازی بسیار مهم است! برندینگ به گوگل کمک می کند تا اعتبار سایت شما را متوجه شود، به همین دلیل است که برندینگ به یک تاکتیک مهم سئو خارجی تبدیل شده است.  هنگامی که یک برند می سازید متوجه می شوید که شما دارید در سراسر وب به طور طبیعی لینک دریافت می کنید، حتی بدون اینکه مجبور باشید روی آن موارد کار کنید.

3- کانتنت مارکتینگ

وقتی ما به بازاریابی محتوا فکر می کنیم، اجرا کردن آن فقط به عنوان یک تاکتیک سئو داخلی کار بسیار آسانی است، یعنی ایجاد و انتشار محتوایی که در وب سایت شما قرار دارد.

 اما با نگاهی جامع که بنگریم می بینیم، بازاریابی محتوا شامل تاکتیک های سئو داخلی و خارجی است. انتشار محتوای عالی در سایت خود تنها بخشی از بازاریابی محتوا می باشد و هر محتوایی که در هر نقطه از وب ایجاد و منتشر می کنید تحت بازاریابی محتوا قرار می گیرد.

 

content on SEO

بازاریابی محتوا چیست؟ یک پست موقت بنویسید اینفوگرافی را منتشر کنید که از طریق روزنامه های سطح بالا به آن لینک می شود.

 بازاریابی محتوا این جذابیت را دارد که به عنوان یک تاکتیک دارایی های جذابی ایجاد کند که به طور معمول ناشی از تبلیغ محتوایی است که شما تولید می کنید. تکنیک های رایج بازاریابی محتوا که به خوبی برای ایجاد سیگنال های سئو خارجی  کار می کنند شامل موارد زیر است:

 • پست های وبلاگ
 • اینفوگرافیک ها
 • مقاله ها، مطالعات و تحقیقات
 • کاغذهای سفید و کتاب های الکترونیکی

 بازاریابی محتوا، به عنوان یک تاکتیک لینک سازی در شبکه های اجتماعی و روابط عمومی بسیاری گره خورده است، همچنین به برندینگ شما کمک می کند. اگر محتوای بسیار خوبی دارید، آن را منتشر کنید. شما می توانید از ابزار بازاریابی محتوا هم استفاده کنید تا به شما کمک کند نه تنها موضوعات پرطرفداری را که به صورت آنلاین جلب توجه می کنند پیدا کنید، بلکه مناسب ترین رسانه را برای تبلیغ محتوای خود جستجو کنید.

4- پی آر (روابط عمومی دیجیتال)

در گذشته به روابط عمومی و سئو به عنوان دو رشته بازاریابی کاملا متفاوت نگه می کردند، اما در سال های اخیر مرز بین آنها از بین رفته و با هم تلفیق شده اند.

 با توجه به اینکه بهترین راه برای بدست آوردن لینک معتبر توانایی شماست، روابط عمومی دیجیتال برای بسیاری از متخصصین سئو به یک بخش مهم تبدیل شده است.  برای تبلیغ یک داستان یا محتوای عالی و دارایی های مرتبط با آن می توانید از روابط عمومی دیجیتال استفاده کنید؛ در نتیجه آن حجم قابل توجهی لینک بدست آورید.

روابط عمومی می تواند یک عامل تعیین کننده در لینک سازی باشد و به سیگنال های سئو خارجی کمک کند.  بنابراین برای داشتن یک فرد  یا یک تیم روابط عمومی دیجیتال حتما هوشمندانه قدم بردارید. اما یکی از دغدغه های مدیران مارکتینگ استخدام چنین نیرویی است که بتواند در فرایند لینک سازی به آنها تکیه کند.

PR

همچنین یک کمپین روابط عمومی عالی می تواند:

 1. آگاهی از برند و جستجوی نام  شما را افزایش دهد.
 2. کسب و کار شما را در جایگاه مخاطب هدف قرار داده و باعث شود آنها در مورد شما صحبت کنند.
 3. ترافیک ارجاعی را به سمت سایت شما هدایت می کند.
 4. شما را به عنوان یک لیدر در حوزه فعالیت شما قرار می دهد و منجر به کسب اعتماد می شود.

5- لوکال سئو

در حالی که لوکال سئو به خودی خود  یک مبحث کامل در زمینه سئو است، عناصر خاصی وجود دارد که تاکتیک های اصلی سئو خارجی را تحت الشعاع قرار می دهد.

 گوگل برای کسب و کار شما بخصوص در مشاغل محلی نقش اساسی دارد.  GMB که مخفف GOOGLE MY BUSINESS است به شما کمک می کند تا صفحه شما در صفحه نتایج جستجو گوگل دیده شود. می توان گفت GMB وب سایت خود شما نیست که خود از تکنیک های سئو خارجی است، به عبارت دقیقتر هر چیزی که به غیر از سایت خود شما متمرکز باشد، سئو خارجی محسوب می شود.

اخیراً گزارش شده است که 46٪ از کل جستجوهای گوگل به دنبال اطلاعات محلی هستند و از هر 5 مصرف کننده  4 نفر از موتورهای جستجوی گوگل برای یافتن اطلاعات محلی استفاده می کنند.  یک واقعیت ساده: اگر کسب و کار شما در بین نتایج GMB نباشد، پس حتما یکی از رقبای شما در آن نتایج است!

شما می توانید به راهنمای نهایی Google My Business برای سال 2021 نگاهی بیندازید تا نکات و ترفندهایی را برای بهینه سازی لیست خود بیاموزید و درک کنید که چگونه می توانید از این سیستم عامل به عنوان بخشی از استراتژی سئوی خارجی خود بیشترین بهره را ببرید.

6- نقل قول

 نقل قول اشاره ای به کسب و کار شما دارد که معمولاً نه تنها نام کسب و کار شما بلکه NAP (نام، آدرس و شماره تلفن) شما را نیز تحت پوشش قرار می دهد.  اگر شما یک کسب و کار محلی هستید که به دنبال رتبه بندی برای عبارات جستجوی هدفمند جغرافیایی در SERP هستید، بهتر است که تمرکز خود را به این بخش معطوف کنید. با توجه به اینکه یکی از اصلی ترین موارد سئوی خارجی، کلمه یا عبارتی است که در نتایج جستجو نمایش داده می شود؛ پس به راحتی نمی توانید از این نقل قول ها اجتناب کنید.

7- سوشال مدیا

 رسانه های اجتماعی نقش بزرگی در نحوه استفاده ما  به عنوان مصرف کننده از وب دارند. سیستم عامل های رسانه های اجتماعی به عنوان نوعی موتور جستجو یا موتور پاسخ استفاده می شوند. بیایید یک نکته را روشن کنیم که رسانه های اجتماعی مستقیما یک عامل رتبه بندی نیستند!

 با سیستم عامل های رسانه های اجتماعی به عنوان موتورهای جستجو آشنا شوید و درک کنید که حضور شما در شبکه های اجتماعی می تواند شما را در مقابل مشتری های بالقوه برجسته کند و منجر به ایجاد تعامل با مشتریانی شود که به دنبال پاسخ به سوالات خود هستند. از رسانه های اجتماعی غالباً به عنوان یک بستر برای ارائه خدمات استفاده می شود. مطالعه مطلب بازاریابی شبکه های اجتماعی می تواند به شما در این زمینه کمک کند.

در واقع مشتری در شبکه های اجتماعی می خواهد در رابطه با برند شما صحبت کند یا سوالی را مطرح کند! پس مهم است که در این شبکه ها فعالیت داشته باشید و به سوالات مشتریان خود پاسخ دهید. همچنین حضور پررنگ شما دارای اهمیت است. باید بتوانید به صورت حرفه ای با آنها ارتباط برقرار کنید تا در کشف آن چیزی که هم مشتریان موجود و هم مشتریان بالقوه شما به دنبال آنها هستند نقش کمک کننده ای داشته باشید.

 

چه بک لینک هایی معتبر و کار پسند است؟

اخیراً توسط معاون ارشد جستجوی گوگل اعلام شده است که: ماهانه تقریباً 100 میلیارد جستجو برای محتوا، محصولات و خدمات در گوگل انجام می شود که این فقط مربوط به بخشی از بازار است. 

وی همچنین توضیح داد که بیش از نیمی از این جستجوها از طریق دستگاه های تلفن همراه انجام می شود.

 از نظر متخصصان سئو، بازاریابان محتوا و وبلاگ نویسان، بک لینک مهمترین عامل سئو خارجی است و ممکن است حق با آنها باشد!

به این دلیل است که لینک های طبیعی وب سایت های معتبر و مرتبط مانند رای اعتماد مستقل عمل می کنند که به موتورهای جستجو کمک می کنند تا به وب سایت شما اعتماد بیشتری داشته باشند.

زمانی که گوگل سایت شما را جستجو می کند، به دنبال محتوای تازه می گردد سپس صفحات جدید شما را ایندکس می کند و آنها را برای جستجوی کاربران جستجو آماده کرده و در لیست نتایج خود قرار می دهد.

 

سئو خارجی و قدرت لینک

بعد از اینکه صفحات شما ایندکس شد تا هنگام جستجوی مربوطه در نتایج جستجو نمایش داده شود، سپس گوگل از فاکتورهای الگوریتمی مختلفی برای تعیین رتبه بندی این صفحات استفاده می کند که البته این فاکتورها شامل موارد مختلفی هستند که حدس و درک آنها بسیار پیچیده است.

 

link seo off page

لازم به ذکر است که نیازی نیست همه عوامل رتبه بندی را بخاطر بسپارید چرا که  طبق گفته گوگل بیش از 200 فاکتور وجود دارد.

برخی دیگر از عوامل سئو خارجی عبارت اند از:

 • تعداد دامنه های مورد پسند
 • تعداد صفحات مورد قبول
 • رتبه صفحه لینک دهنده
 • ارتباط لینک
 • مرجع لینک دامنه
 • لینک از صفحه اصلی
 • لینک های متنی

به عنوان مثال در گذشته، اگر 100 لینک در صفحه خود ایجاد می کردید و شما فقط 20 لینک داشتید، گوگل صفحه وب من را معتبرتر و ارزشمندتر از شما می دید. چون کیفیت لینک در آن زمان آنقدرها مهم نبود، اما امروزه با پیشرفت گوگل و هوشمند شدن آن دیگر لینک هایی که ایجاد می شود یا حتی به شما داده می شود بسیار بااهمیت تر شده است.

وقتی گوگل لینکی را نشان می دهد که به صفحه وب شما اشاره دارد، سوالات زیادی ایجاد می شود.  مثلا:

 •  لینک از کجا آمده است؟
 •  چه چیزی باعث شده که مالک سایت به شما لینک دهد؟
 •  کیفیت لینک چیست؟ (یعنی آیا از سایت معتبری است؟)
 •  لینک شما چقدر تازه است؟
 •  مشخصات لینک شما چقدر طبیعی است؟ (چگالی لینک را مورد بررسی قرار می دهد)

 هنگام لینک سازی به سایت یا صفحات داخلی (که در سئو امروز ایده آل تر است) بر لینک های مرتبط و معتبر تمرکز کنید.

 بیایید برخی از راه های دریافت این لینک های ارزشمند را مورد بحث قرار دهیم:

 اما مهمترین عامل در رابطه با سئو خارجی لینک است! برخی دیگر از عوامل سئو OFF PAGE عبارتند از لینک شکسته، ایجاد و توزیع جذاب و ... 

 

نتیجه گیری: پیاده سازی یک استراتژی موفق در SEO OFF PAGE

همانطور که گفتیم سئو خارجی سایت به اقداماتی که خارج از وبسایت شما انجام می شود مربوط است تا در نتایج صفحات موتورهای جستجو تاثیر بگذارد. بهینه سازی سئوی خارجی برای رتبه بندی بهتر در نتایج جستجو، درک و محبوبیت بهتر وبسایت، کسب اعتماد و افزایش آتوریتی یک وبسایت است.

به هر‌گونه اقدامی که بر روی سرعت سایت، کلمات کلیدی مرتبط با محتوا، ایجاد Content مناسب، بهینه‌سازی طراحی آن و… که در درون وب سایت انجام می شود SEO ON PAGE نامیده می شود که تا حدودی به سئو خارجی گره خورده است.

حال برای اینکه یک استراتژی موفق در SEO OFF PAGE داشته باشیم، باید بک لینک هایی داشته باشیم که از طریق آنها به صفحات متفاوت سایت لینک بدهیم. چون این لینک ها بسیار مفید هستند و کاربرانی را جذب خود می کند که در جستجوی اطلاعات مرتبط با وب سایت هستند. عواملی دیگر مانند برندینگ، کانتنت مارکتینگ، روابط عمومی، لوکال سئو، سوشیال مدیا مواردی هستند که در یک استراتژی موفق اثرگذار هستند. 

اگر شما هم از این روش ها برای بهبود سئو خارجی خود استفاده کردید نظرها یا پشنهادهای خود را با ما در میان بگذارید، منتظر تمامی انتقادهای کارامد شما هستیم!

 

 نظرات کاربران

نظر تازه ای ثبت کنید