سئو چیست ؟ SEO به عبارتی یعنی بهینه سازی موتورهای جستجو که می توان با عناصر زیادی به بهینه سازی موتورهای جستجو کمک کرد. یکی از روش های آن افزایش بازدید سایت همزمان یا رشد کمی و کیفی ترافیک سایت برای کاربران موتورهای جستجو است، اما تنها با افزایش ترافیک نمی توانید بگویید سئو وبسایت شما انجام شده است و در این روند موفق بوده اید. سئو در اصل در راستای بهبود نتایج ارگانیک یا طبیعی انجام می‌شود و شامل تبلیغات پولی paid traffic و ترافیک مستقیم direct traffic ناشی از این تبلیغات نمی شود. سئو می‌تواند جستجوهای متفاوتی را هدف قرار دهد مانند جستجوی تصویر، جستجوی ویدیو، جستجوی اخبار، جستجوی دانشگاهی و جستجوهای مربوط به یک صنعت خاص! پس باید برای بهینه سازی وبسایت همه جانبه به قضیه بنگرید.

 

سئو چیست و چرا باید به سئو بپردازیم؟

سئو چیست؟ سئو بر این تمرکز دارد که مردم چه چیزی را جستجو میکنند که در اصطلاح تخصصی آنچه در موتورهای جستجو تایپ می‌شوند، کلمات کلیدی است که در واقع مطلب جداگانه است که در اینجا جای بحث نیست و به طور اختصای به آن می پردازیم.  

آنچه بیشتر از همه برای جستجوهای خود در سطح وب استفاده می کنیم موتور جستجوی گوگل است و به این دلیل است که الگوریتم هایی که گوگل برای برآورده کردن درخواست های ما استفاده می کند  دقیق‌ترین الگوریتم است. به عبارت دیگر، موتورهای جستجوی دیگری هم مانند یاهو و... وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را نیز بهینه کنید.

همه آنچه که شما برای کسب و کار خود نیاز دارید رتبه دهی به وبسایت شماست و در نتیجه آن افزایش ترافیک. اغلب وبسایت ها به دنبال افزایش فروش و CTR هستند که تنها و شاید بتوان گفت بهترین راه برای بهبود سایت و فروش بیشتر برای کسب و کار شما می تواند همین سئو یا بهینه سازی وبسایت باشد. اینجاست که به اهمیت سئو پی می برید تا درآمد حاصل خود را افزایش دهید. 

سئو چگونه کار می کند؟

 سئو به اینکه مردم چه چیزی را جستجو می‌کنند تمرکز دارد که در اصطلاح تخصصی جستجوی کلمات کلیدیی است که در موتورهای جستجو تایپ می‌شوند. دلیل این امر این است که تمام موتورهای جستجو هدف یکسانی دارند: نشان دادن بهترین، مرتبط ترین نتایج به کاربران خود. دقیقاً چگونگی انجام این کار به موتور جستجوی شما بستگی دارد.

اگر می خواهید ترافیک ارگانیک بیشتری به صفحات وب خود بروید، باید الگوریتم Google را درک کرده و آن را رعایت کنید. اگر بازدیدهای ویدیویی بیشتری می خواهید، همه چیز در مورد الگوریتم YouTube را دریابید.

از آنجا که هر موتور جستجو الگوریتم رتبه بندی متفاوتی دارد، در این راهنما نمی توان همه آنها را نام برد. بنابراین، با ادامه کار، ما به چگونگی رتبه بندی در بزرگترین موتور جستجو خواهیم پرداخت: یعنی Google.

یک حقیقت جالب:

سهم بازار گوگل در حدود ۹۲ % است؛ به همین دلیل بهتر است که وب سایت شما برای گوگل به جای بینگ، DuckDuckGo، یا هر موتور جستجوی وب دیگر بهینه ‌شود.

چرا سئو مهم است؟

در حالی که تبلیغات گوگل در رسانه های اجتماعی و سایر سیستم عامل های آنلاین می توانند باعث ایجاد ترافیک در وبسایت شوند، اما لازم است بدانید که اغلب ترافیک آنلاین توسط موتورهای جستجو هدایت می شوند؛ اینجاست که بهینه سازی موتورهای جستجو بیش از پیش مهم می شود.

نتایج جستجوی ارگانیک نسبت به تبلیغات کلیکی یا تبلیغات پولی گوگل اعتبار بیشتری دارند و طبق آمار به دست آمده تنها درصد کمی از مردم روی تبلیغات کلیلی گوگل کلیک می کنند تا صفحات ارگانیکی که در نتایج جستجوی گوگل مشاهده می کنند. پس برای اینکه بتوانید سهم بازار بیشتری دریافت کنید و جستجوی اغلب کاربرهای خود را پاسخ دهید رسیدگی به سئو وبسایت شما اولویت دارد.

 

سئو به بازدید از وبسایت کمک می کند

دریافت خدمات سئو می تواند به شدت به یک وبسایت کمک کند که بازدیدکننده بیشتری دریافت کند؛ چرا که با رتبه بهتر داشتن در صفحه نتایج موتورهای جستجو (SERP) یک وبسایت شانس بیشتری برای دیده شدن خواهد داشت که اگر محتوای خوبی داشته باشید و بتوانید  در نهایت این بازدید کننده‌ها به مشتری تبدیل می شوند. 

 

 

اگر بخواهیم ساده تر بگوییم موتورهای جستجو دستگاه های پاسخگویی به درخواست های شما هستند. میلیاردها محتوا را غربال و ارزیابی می کنند تا محتوایی را به شما نشان دهند که بتواند به اغلب سوالات شما پاسخ درستی دهد. اینجاست که سئو می تواند نقش کلیدی داشته باشد. 

 

موتورهای جستجو چگونه کار می کنند؟

موتورهای جستجو مانند کتابخانه‌ها در عصر دیجیتال هستند. آنها به جای ذخیره نسخه های کتاب، نسخه هایی از صفحات وب را ذخیره می کنند.

موتورهای جستجو از طریق تبلیغات کسب درآمد می کنند و هدف آنها این است که بتوانند بهتر به سوالات جستجوکننده هایی مانند شما پاسخ دهند، جستجوکننده ها را مدت زمان طولانی در صفحات نگه دارند و دوباره آنها را به صفحات برگردانند.

برخی ویژگی های SERP در گوگل ارگانیک هستند یعنی بدون اینکه پولی بابت آنها پرداخت شود اجرا و نمایش داده می شوند که تمام این ویژگی ها به وسیله بهینه سازی یا سئو انجام می شوند. 

شایان ذکر است که ویژگی های جستجوی دیگری هم وجود دارد که اگرچه تبلیغاتی یا پولی نیستند، اما به طور معمول تحت تاثیر سئو نیستند و اغلب داده هایی دارند که از منابع بسیار معتبر مانند ویکی پدیا یا IMDb تهیه شده هستند.

موتورهای جستجو در آینده هوشمندتر از آنچه هستند خواهند شد اما هنوز به کمک ما نیاز دارند تا به خوبی بتوانند تشخیص دهند. بهینه سازی سایت شما به این معناست که اطلاعات شما بهتر به موتورهای جستجو کمک کند و محتوای شما را به درستی در نتایج جستجو قرار دهد و در نهایت به شما اعتماد کرده و به جستجوکننده ها شما را معرفی نماید.

وقتی یک کوئری (query) را در یک موتور جستجو تایپ می‌کنید، موتور جستجو تمام صفحات در فهرست خود را بررسی می‌کند و سعی می‌کند مرتبط‌ترین نتایج را به شما بدهد. برای انجام این کار، از یک برنامه کامپیوتری به نام الگوریتم استفاده می‌کند. هیچ‌کس دقیقا نمی‌داند این الگوریتم ها چگونه کار می‌کنند، اما ما سرنخ‌هایی داریم، حداقل از گوگل. این چیزی است که آن‌ها در صفحه «چگونگی کار جستجو» می‌گویند.

برای دستیابی به مفیدترین اطلاعات، الگوریتم های جستجو به عوامل زیادی از جمله کلمات جستجو، ارتباط و قابلیت استفاده صفحات، تخصص منابع و محل و تنظیمات شما نگاه می‌کنند. میزان اعمال‌ هر عامل به ماهیت پرس و جوی شما بستگی دارد؛ برای مثال، تازه بودن یک محتوا نقش بزرگتری در پاسخ کوئری ایفا می‌کند اما در مورد موضوعات پرطرفدار نه در مورد موضوعاتی مثل تعاریف فرهنگ لغت!

اما چگونه محتوای خود را برای سئو بهینه می کنید و «عوامل رتبه بندی» واقعاً چه اهمیتی دارند؟ برای پاسخ به آن، ابتدا باید نحوه کار موتورهای جستجو را بفهمیم.

 

نقش صفحه نتایج موتورهای جستجو (SERP) در سئو

سئو علم دانستن و شناختن موتور جستجوست. جستحوی ارگانیک از جمله مواردی است که از طریق سئو موثر ایجاد می شود با این تفاوت که شما هزینه ای بابت این نتایج پردخت نمی کنید (تبلیغات ادوردز) اما به راحتی در صفحات نتایج نمایش داده می شوید. اما چطور می توانیم نتایج ارگانیک را تشخیص دهیم؟ برای پایخ به این سوال باید به یک موضوع مهم بپردازیم. حتما مفهوم SERP را شنیده یاد به آن صفحات نتایج موتور جستجو می گویند همان چیزی که در سئو نقش کلیدی دارد، اما به دو دسته ارگانیک و تبلیغاتی تقسییم می شوند. 

در SERP شما باکس های نتایجی می بینید که در آن سوالات پرتکرار نمایش داده شده است یا فیچر اسنیپت هایی می بینید که افراد مختلف آنها را پرسیده اند که نمونه آنها می تواند باکس People also ask یا حتی related questions باشد.

جالب است بدانید که این فیچر اسنیپت های SERP همگی تحت تاثیر آنچه هستند که مردم به دنبال آنها می گردند. مثلا اگر kish را در گوگل سرچ کنید در SERP سوالاتی را مشاهده می کنید مانند تصویر زیر که بسیار پرسیده شده است.

 

به عنوان یک استراتژی بازاریابی اینترنتی، سئو به نحوه کار کردن موتورهای جستجو توجه میکند، یا همان الگوریتم نوشته شده که باعث می شود رفتار موتورهای جستجو شناسایی شود.

 

چرا برای بهینه سازی وبسایت از تبلیغات گوگل استفاده نکنیم؟

سئو همچنین یکی از کانال های مهم بازاریابی دیجیتال است که اگر به درستی انجام شود می تواند سود بسیار خوبی برای یک شرکت داشته باشد. محتوا در سئو نقش کلیدی دارد شما باید تلاش کنید تا محتوتای جامعی تهیه کنید که شایسته رقابت روی کلمات کلیدی شما را داشته باشد که در نتیجه گوگل بتواند به محتوای شما رتبه خوبی دهد.

یکی از مضراتی که تبلیغات کلیکی گوگل دارد این است که درست است بازدید یا حتی CTR شما را افزایش می دهد اما در کنار اینکه بودجه بسیار زیادی می طلبد بلکه تنها مدت زمان محدودی ترافیک را به سمت وبسایت شما هدایت می کند در حالی که شما با بهینه سازی وبسایتتان بدون تبلیغات کلیکی می توانید ترافیک و بازدید همیمشگی روی وبسایتتان داشته باشید و روی آنها سرمایه گزاری کنید.

اگر به دنبال بهینه سازی سایت خود در انتخاب سئو و یا PPC مردد هستید مطالعه مقاله زیر را به شما پیشنهاد میدهیم:

سئو یا تبلیغات کلیکی ppc - کدام بهتر است؟

چگونه برای گوگل بهینه سازی کنیم؟

گوگل به طور مشهور از بیش از 200 فاکتور رتبه بندی استفاده می کند حتی در یک گفتگو در سال ۲۰۱۰ نیز بیان شد که ممکن است تا ۱۰۰۰۰ فاکتور وجود داشته باشد.

هیچ کس نمی داند که همه این عوامل رتبه بندی چیست، اما ما برخی از آنها را می دانیم. چطور؟ به دلیل اینکه بسیاری از مردم، از جمله ما همبستگی‌های بین عوامل مختلف و رتبه‌بندی گوگل را مورد مطالعه قرار دادند. به زودی درباره برخی از آنها بحث خواهیم کرد. اما ابتدا:

یک نکته مهم: گوگل صفحات وب را رتبه بندی می کند نه وب سایت ها.

می توانید برای کلمات کلیدی و موضوعات مختلف با صفحات مختلف رتبه بندی کنید. حالا بیایید در مورد برخی از چیزهایی که بر رتبه‌بندی‌ها و دیده شدن در موتور جستجو تاثیر می‌گذارند، صحبت کنیم.

 

۱- قابلیت خزیدن ( Crawlability )

قبل از اینکه گوگل حتی به فکر رتبه بندی محتوای شما باشد، ابتدا باید از وجود آن مطلع شود. گوگل از چندین روش برای کشف محتوای جدید در وب استفاده می کند، اما روش اصلی خزیدن است. به بیان ساده تر، خزیدن به عملی می گویند که در آن گوگل روی تمامی لینک های صفحه هایی که قبلاً در مورد آنها می داند را کلیک می کند و سپس دنبال می کند و در نهایت به کسانی که ندیده اند معرفی می کند. برای این کار گوگل از یک برنامه رایانه ای به نام عنکبوت (spider) استفاده می کند.

بیایید بگوییم که صفحه اصلی شما یک backlink از یک وب سایت دارد که در حال حاضر در فهرست گوگل است.

دفعه بعدی که آن سایت را کروال کردند، آنها لینک را دنبال می کنند تا صفحه اصلی وب سایت شما را کشف کنند و احتمالاً آن را به فهرست خود اضافه کنند. از آنجا، آنها لینکهای صفحه اصلی شما را پیدا می کنند تا صفحات دیگر را در سایت شما پیدا کنند.

به گفته این، برخی چیزها می‌توانند crawlers گوگل را مسدود کنند:

لینک داخلی ضعیف: گوگل برای جستجوی تمام صفحات سایت شما به لینکهای داخلی اعتماد می کند. صفحات فاقد لینک داخلی معمولاً پیمایش نمی شوند.

لینکهای داخلی Nofollow: لینکهای داخلی با برچسب های nofollow توسط Google کروال نمی شوند

صفحات Noindexed: با استفاده از برچسب متنی noindex یا هدر HTTP می توانید صفحات را از فهرست Google حذف کنید. اگر سایر صفحات سایت شما فقط دارای لینکهای داخلی از صفحات noindexed هستند، این احتمال وجود دارد که Google آنها را پیدا نکند.

بلاک در robots.txt: یک فایل متنی است که به گوگل می‌گوید نمی‌تواند به وب سایت شما برود. اگر صفحات این جا مسدود شده باشند، نخواهند خزید.

 

۲- موبایل فرندلی (Mobile-friendliness)

63٪ از جستجوهای Google از طریق دستگاه های تلفن همراه انجام می شود و این تعداد هر ساله در حال افزایش است.

با توجه به این آمار، احتمالاً تعجب آور نیست که در سال 2016، گوگل در نتایج جستجوی تلفن همراه خود از افزایش رتبه وب سایت های موبایل فرندلی خبر داد.

گوگل همچنین در سال 2018 به mobile-first indexing منتقل شد، به این معنی که آنها اکنون از نسخه تلفن همراه صفحه شما برای نمایه سازی و رتبه بندی استفاده می کنند.

ما فکر می کنیم برای برخی سردرگمی وجود دارد. برخی فکر می کنند ما دو نمایه داریم، یکی برای صفحات تلفن همراه و دیگری برای صفحات دسک تاپ. ما یکی داریم. اکنون بیشتر سایت ها، ما اولین نمایه سازی دسک تاپ را انجام می دهیم. سپس، این اولین نمایه سازی از طریق تلفن همراه خواهد بود.

 

موبایل فرندلی

 

نزدیک به ۸ نفر از 10مصرف کنندگان دست محتوایی که به خوبی در دستگاه آنها نمایش داده نمی شود را متوقف می‌کنند. به عبارت دیگر، بیشتر افراد هنگام بارگیری نسخه دسکتاپ سایت در تلفن همراه، دکمه برگشت را می زنند.

این مهم است زیرا Google می خواهد کاربران خود را راضی نگه دارد. صفحاتی که برای موبایل بهینه نشده اند منجر به عدم رضایت می شوند. و حتی اگر رتبه بندی کنید و کلیک کنید‌‌ بیشتر مردم نمی‌توانند از محتوای شما استفاده کنند.

می توانید با استفاده از ابزار  Google’s mobile-friendly testing tool.، صفحات وب خود را با تلفن همراه سازگار کنید. اگر اینطور نیستند، یک توسعه دهنده را استخدام کنید تا آن‌ها را بهبود بخشد.

 

۳- سرعت سایت (Pagespeed)

Pagespeed بررسی میکند که صفحه شما چقدر سریع است. این یک عامل رتبه‌بندی روی دسکتاپ و موبایل است.

چرا؟ گوگل یک‌بار دیگر می‌خواهد کاربران خود را راضی نگه دارد. اگر کاربران آن‌ها بر روی نتایج جستجو کلیک کنند که خیلی طول می‌کشد تا لود شوند، که منجر به نارضایتی می‌شود.

برای بررسی سرعت صفحات وب، از ابزار Google’s Pagespeed Insights tool استفاده کنید.

 

سرعت سایت (Pagespeed)

 

همچنین، از Audit سایت Ahrefs برای چک کردن صفحات بارگیری کند در سایت خود استفاده کنید. فقط به گزارش "Performance" بروید و به دنبال هشدار "Slow page" بگردید.

 

بررسی سرعت سایت

۴- قصد جستجو (Search intent)

یافتن کلمه کلیدی یا کلمات کلیدی مورد نظر برای رتبه بندی آسان است. فقط کافی است یک موضوع را در ابزار تحقیق کلمات کلیدی مانند Ahrefs Keywords Explorer جایگذاری کنید، سپس به دنبال ایده های مربوط به کلمات کلیدی با حجم جستجو باشید.

 

قصد جستجو (Search intent)

 

به عبارت دیگر، چیزی که افراد بسیاری در نظر می‌گیرند این است که آیا صفحه آن‌ها با Search intent کلید واژه خود همسو است یا خیر.

برای نشان دادن قصد جستجو، بیایید به یک مثال نگاه کنیم.

در اینجا نتایج جستجوی گوگل برای "slow cooker recipes " آمده‌است.

 

بررسی SERP

 

اینها را با نتایج برای "slow cooker" مقایسه کنید:

 

 

با وجود شباهت بین دو کلمه کلیدی، Google دو مجموعه کاملا متفاوت از نتایج جستجو را نشان می دهد. برای "slow cooker recipes"، آنها صفحاتی را نشان می دهند که دستور العمل های زیادی را نشان می دهد. برای "slow cooker"، آنها لیست محصولات و صفحات دسته تجارت الکترونیکی را نشان می دهند.

گوگل انگیزه پشت این پرس و جو را تفسیر می‌کند و نتایجی را که کاربر می‌خواهد ببیند را نشان می‌دهد. این هدف جستجو (Search intent) در عمل است. شما چطور این کار را بهینه می‌کنید؟

به صفحات رتبه‌بندی بالا نگاه کنید و از خودتان سوالاتی بپرسید تا هدف جستجو را شناسایی کنید.

  • نوع محتوا: اکثر نتایج وبلاگ، صفحات محصول، صفحات دسته‌بندی، صفحات فرود، یا چیز دیگری هستند؟
  • فرمت محتوا: آیا گوگل عمدتا لیست نحوه راهنمایی، مقالات به سبک لیست، آموزش ها، مقایسه ها، نظرات یا موارد دیگری را رتبه بندی می کند(توجه کنید. این یکی اصولا به موضوعات اطلاعاتی اعمال می‌شود.)
  • زاویه محتوا: آیا یک موضوع مشترک یا نقطه فروش منحصر به فرد در صفحات رتبه‌بندی بالا وجود دارد؟ اگر اینطور است، این به شما اطلاعاتی را در مورد آنچه که ممکن است برای searchers مهم باشد به شما می‌دهد.

فراتر از این، همچنین می توانید بودن (یا نبودن) ویژگی های SERP را برای استنباط قصدجستجو بررسی کنید. به عنوان مثال، اگر یک قطعه ویژه (featured snippet) در نتایج وجود داشته باشد، این ممکن است نشان دهد که جستجوگر به دنبال اطلاعات است.

 

featured snippet

اگر در حال تحقیق درباره کلمات کلیدی هستید، می توانید کلمات کلیدی با یا بدون featured snippet را در Ahrefs Keywords Explorer فیلتر کنید.

 

کیورد ریسرچ

تاثیر بک لینک در سئو چیست

الگوریتم رتبه بندی Google براساس چیزی به نام PageRank است. به زبان ساده، این بک لینک ها را به عنوان آرا تفسیر می کند. به طور کلی، صفحات با آرای بیشتر رتبه بالاتری دارند.

کمک کردن به رشد یک وبسایت با استفاده از افزایش بک لینک یا اینباند لینک یکی دیگر از روش های مورد استفاده در سئو است. از اردیبهشت سال 2015 جستجوی با موبایل از جستجوی دسکتاپ (Desktop) پیشی گرفته است، پس رسیدگی به سئو وبسایت شما در نسخه موبایل اولویت بیشتری نسبت به وبسایت دارد. 

از کجا می دانیم؟ سال گذشته، ما تقریباً یک میلیارد صفحه وب را مطالعه کردیم و ارتباط واضحی بین دامنه های ارجاع شده (بک لینک از سایت های منحصر به فرد) و ترافیک جستجوی ارگانیک یافتیم.

بک لینک

 

اگر می خواهید برای هر چیز ارزشمندی را رتبه بندی کنید تمرکزتان را روی افزایش بک لینک بگذارید. مشکل اینجاست که ساخت لینک ها، به ویژه انواع خاصی از محتوا مانند صفحات محصول، می تواند چالش برانگیز باشد.

 تاکتیک های زیادی برای ایجاد لینک وجود دارد، اما اگر در این بازی تازه کار نیستید، ایجاد لینک برای بهترین مطالب اطلاعاتی خود (به عنوان مثال، یک پست وبلاگ یا یک ابزار رایگان) را جدی بگیرید، اما برای یک وبسایت جدید در ابتدای کار ایجاد لینک چندان توصیه نمی شود.

 

به دنبال ارتقای ترافیک و رتبه سایت وردپرسی خود هستید؟

تیم دیجیتال مارکتینگ گرندیما شما را برای رسیدن به این هدف همراهی میکند. برای بررسی پلن ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید.

سئو وردپرس

 

در اینجا یکی از راه های انجام این کار وجود دارد:

کلمه کلیدی مورد نظر خود را در Google جستجو کنید. به دنبال صفحاتی باشید که به اندازه شما مناسب نیستند. برای دیدن 100 لینک برتر آن، URL آن صفحه را در جستجوگر لینک رایگان Ahrefs جایگذاری کنید.

 

سئو چیست و تاثیر بک لینک

آتوریتی (authority) در سئو چه تاثیری دارد؟

همه بک لینک ها برابر نیستند. برخی وزن بیشتری نسبت به سایرین دارند. این واقعیت در نحوه کار PageRank تعبیه شده است.

سئو چیست و اتوریتی

به طور کلی، بک لینک از صفحات دارای قدرت بالا نسبت به صفحات با قدرت پایین قوی تر است. متأسفانه، Google نمره عمومی PageRank را در سال 2016 متوقف کرد. این بدان معناست که دیگر هیچ راهی برای دیدن میزان "اقتدار" یک صفحه وب در نظر Google وجود ندارد. خوشبختانه معیارهای مشابهی در این زمینه وجود دارد که یکی از آنها رتبه بندی (URL Ahrefs (UR است. رتبه بندی URL در مقیاس 0 تا 100 اجرا می شود و کمیت و کیفیت بک لینک را در نظر می گیرد. هنگامی که ما رابطه بین UR و ترافیک جستجوی ارگانیک را مطالعه کردیم، یک همبستگی مثبت و واضح یافتیم.

اتوریتی و ترافیک

به همین دلیل، هنگام ساختن backlinks به محتوای خود، باید ساختمان لینک‌هایی از صفحات قوی بر روی صفحات ضعیف را اولویت‌بندی کنید. اگر در حال تجزیه و تحلیل صفحات رقیب برای فرصت‌های بک لینک در مرورگر سایت Ahrefs هستید، بهترین راه برای انجام این کار دیدن ستون UR در گزارش "backlinks" است.

URL اتوریتی

البته، لینک دادن تنها راه تقویت "اقتدار" یک صفحه وب نیست. (URL Rating (UR همچنین لینکهای داخلی را در نظر می گیرد، به این معنی که لینکهای سایر صفحات سایت شما به اقتدار یک صفحه کمک می کنند.

اگر می خواهید "اقتدار" یک صفحه خاص را افزایش دهید و در تلاش برای ایجاد بک لینک برای آن هستید، اضافه کردن برخی لینکهای داخلی مرتبط از سایر صفحات با اقتدار بالا را در نظر بگیرید.

برای دیدن معتبرترین صفحات خود، گزارش "Best by Links" را در Ahrefs Site Explorer بررسی کنید.

ایجاد بک لینک

قانون طلایی در اینجا این نیست که مطالب را به جایی که متعلق نیستند، لینک دهید. همیشه به صورت متنی لینک دهید.

این تاکتیک روش خوبی برای تقویت "اقتدار" صفحات با ارزش تجاری مانند صفحات محصول ارائه می دهد.

تاثیر کیفیت محتوا در سئو چیست؟

گوگل می خواهد قابل اعتمادترین و مفیدترین نتایج را رتبه بندی کند - همیشه.

برای انجام این کار، آنها به سیگنال های مربوط به محتوا مانند تخصص، معتبر بودن و قابل اعتماد بودن نگاه می کنند.

در مجموع، اینها به عنوان EAT شناخته می شوند.

(در مورد دستورالعمل های جستجوی کیفیت جستجوی گوگل اطلاعات بیشتری در مورد EAT کسب کنید.)

موارد دیگری که می توانید برای افزایش کیفیت درک شده از محتوای خود انجام دهید می تواند باشد:

به سطح خواندن کلاس 7 یا 8 پایبند باشید. بیشتر آمریکایی ها در این سطح مطالعه می کنند.

از جملات و پاراگرافهای کوتاه استفاده کنید. این یک محتوای وب است، نه یک مقاله.

در صورت لزوم به منابع مفید لینک دهید. نگران از دست دادن " PageRank" نباشید. هدف این است که محتوای خود را تا آنجا که ممکن است برای بازدید کنندگان ارزشمند کنید.

از پاراگراف های بزرگ متن خودداری کنید. با استفاده از تصاویر، نقل قول ها و غیره پاراگراف ها را گوتاه کنید و هدف خود را این بگذارید که محتوای شما قابل خواندن باشد.

به طور کلی، هرچه محتوای شما برای اکثر جستجوگران در دسترس باشد، بهتر است.

تازگی (freshness) یکی دیگر از فاکتورهای مهم برای برخی جستجوها است.

به عنوان مثال، اگر شما به دنبال "بهترین روتر"هستید، خواهید دید که تقریباً همه نتایج اخیراً منتشر یا بازنشر شده اند.

freshness- تازگی محتوا

این اتفاق می افتد زیرا فناوری به سرعت حرکت می کند. هیچ کس نمی خواهد بداند بهترین روترها در سال 2016 کدام بوده است. این مفید نخواهد بود. برای سوالات دیگر، طراوت کمتر از عوامل تعیین کننده است. برای "how to tie a tie" به این نتیجه برتر نگاهی بیندازید:

سئو چیست و محتوای فرش

بیش از شش سال است که هیچ کس صفحه را به روز نکرده است، اما مهم نیست زیرا نحوه بستن کراوات اکنون مانند گذشته است. به نتایج جستجو برای کلمه کلیدی مورد نظر خود نگاه کنید تا ببینید آیا طراوت به ظاهر یک عامل مهم رتبه بندی است. استراتژی خود را متناسب تنظیم کنید.

چرا رتبه‌بندی بیش از حد اهمیت دارد؟ گوگل به عواملی مانند موقعیت مکانی، سابقه جستجوی گذشته و تنظیمات جستجو را بررسی می کند تا نتایج شما را به آنچه که در آن لحظه برای شما مفید و مناسب است، متناسب کند."

سئو چیست - رتبه بندی گوگل

چرا؟ در انگلستان، flapjacks میله های جو دوسر است. در ایالات متحده، آنها پنکیک هستند. برای بررسی رتبه بندی "واقعی"، از یک برگه ناشناس برای جبران هرگونه شخصی سازی از سابقه جستجوی خود استفاده کنید. برای جبران عوامل مکانی، از VPN استفاده کنید.

روش دیگر، شما می توانید از یک ابزار ردیابی رتبه مانند Ahrefs Rank Tracker برای ردیابی کلمات کلیدی برای یک مکان خاص استفاده کنید. این به ویژه برای سئو محلی بسیار مفید است.

سئو محلی

با این وجود، رتبه‌بندی‌ها هنوز نوسان دارد.

به همین دلیل، اغلب بهتر است به رتبه بندی بیشتر به ترافیک ارگانیک توجه کنیم. شما می توانید این کار را با ابزارهای تجزیه و تحلیل مانند Google Analytics انجام دهید، یا می توانید تخمین تقریبی را در Ahrefs Site Explorer بدست آورید.

فقط یک URL را وارد کنید، سپس به برگه "Organic traffic" در گزارش "Organic traffic" بروید. برای صفحات مهم در سایت شما، آنچه می خواهید مشاهده کنید گرافی مانند این است:

سئو چیست؟ - افزایش سرچ ارگانیک

یا این:

سئو چیست؟ - افزایش سرچ ارگانیک

نه این:

سئو چیست؟ کاهش سرچ ارگانیک

دلیل منطقی بودن توجه به ترافیک در مورد رتبه بندی کلمات کلیدی این است که بسیاری از صفحات برای هزاران کلمه کلیدی رتبه بندی می‌شوند. و آنها اغلب از بسیاری از این کلمات کلیدی ترافیک می گیرند - نه فقط از یک کلمه.

 

سخن نهایی در سئو چیست

دانستن اینکه سئو چیست و موتورهای جستجو چگونه کار می کنند و خصوصیاتی که هنگام رتبه بندی محتوا به دنبال آن می گردند، هنگام تلاش برای ایجاد محتوایی که دارای رتبه بندی باشد، بسیار مهم است.

گفته شد، الگوریتم های موتور جستجو همیشه تغییر می کنند و هیچ تضمینی وجود ندارد که آنچه که امروز مهم است، در سال آینده نیز مهم باشد.

اجازه ندهید که شما را وحشت کند. به طور کلی، موارد مهم با گذشت زمان ثابت می مانند. فاکتورهایی مانند بک لینک، "اقتدار" و تطبیق هدف جستجو از سالهای بسیار دور فاکتورهای مهمی بوده اند - و هیچ نشانه‌ای از این تغییر در هر زمان وجود ندارد. 

این به آن معنی است که حتی اگر رتبه سایت خود # ۱ را برای کلیدواژه مورد نظر خود ببینید، ممکن است در تمام زمان‌ها برای همه صادق نباشد.نظرات کاربران

نظر تازه ای ثبت کنید