شما سخت تلاش کرده‌اید تا بالاترین رتبه را در گوگل بدست آورید – حالا باید از رتبه سایت در گوگل را حفظ کنید!

ایجاد یک منبع ترافیک ثابت برای وب‌سایت اساس هر تجارت اینترنتی محسوب می‌شود. اگر بازدیدکنندگان به سایت شما وارد نشوند، احتمال تبدیل آنها به مشتریان واقعی، متعهد و طولانی مدت وجود نخواهد داشت. وقتی خود را به عنوان یک سایت مقتدر در گوگل اثبات کردید، قابلیت مشاهده شما در ورودیهای جستجو افزایش پیدا می‌کند.

اما پس از رسیدن به بالاترین نقطه صفحه نتایج جستجوی گوگل، چه اتفاقی می‌افتد؟

بر خلاف باور اکثر افراد،‌ کسب رتبه در کلیدواژه خاص تنها نیمی از مبارزه است. قواعد و اصول سئو همیشه در حال تغییر هستند و بازاریاب‌های آنلاین باید از جدیدترین روندها آگاه باشند.

امروز ما در مورد نحوه حفظ کلیدواژه‌هایی صحبت می‌کنیم که برای کسب رتبه برتر در آنها سخت تلاش کرده‌اید. این استراتژیها به شما در محافظت از هر گونه به روز رسانی احتمالی الگوریتم نیز کمک خواهد کرد.

 

سایت خود را به روز رسانی کنید

آپدیت سایت یکی از عوامل حفظ رتبه سئو سایت است و تمامی افراد از اهمیت این مسئله آگاهی دارند. اما یکی از رایج ترین مشکلات صنعت بازاریابی اینترنتی، عدم به روز رسانی سایت است.

رتبه گوگل کیفیت و تازگی محتوا را به عنوان بخشی از الگوریتم رتبه‌بندی بررسی می‌کند. بنابراین بروز بودن سایت راهی عالی برای حفظ موقعیت محسوب می‌شود.

استراتژیهای قدیمی مانند مقالات "متن به تنهایی" می‌توانند باعث افت رتبه شما در موتورهای جستجو شوند.

اگر می‌خواهید رتبه خود در کلیدواژه‌ها را حفظ کنید، باید محتوای خود را با اضافه کردن فیلم و عکس تقویت کنید. این مسئله باعث بهبود تجربه خوانندگان شده و افراد تشویق می‌شوند به شما لینک بدهند.

شما باید زمان کافی صرف کرده و ظاهر برند خود را تقویت کنید. بهینه سازی قالب سایت باعث کاهش آمار پرش و باعث تعامل بیشتر بازدیدکنندگان با محتوا می‌شود.

به دنبال ارتقای ترافیک و رتبه سایت وردپرسی خود هستید؟

تیم دیجیتال مارکتینگ گرندیما شما را برای رسیدن به این هدف همراهی میکند. برای بررسی پلن ها از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید.

سئو وردپرس

 

سرعت سایت خود را افزایش دهید

سرعت سایت از گذشته به عنوان عامل رتبه‌بندی تشخیص داده شده است، اما بسیاری از سایت‌ها سرعت بارگذاری بسیار طولانی دارند، مخصوصا در موبایل.

امروزه حجم بالایی از جستجو با استفاده از تلفن‌های هوشمند صورت می‌گیرد. توجه داشته باشید که نزدیک به دو میلیون مقاله در هر روز منتشر می‌شود، پس اگر سایت شما سرعت بارگذاری کافی نداشته باشد، بازدیدکنندگان شما به گزینه‌های جایگزین مراجعه خواهند کرد.

حتما بخوانید: سئو چیست؟ توضیح بهینه‌سازی موتور جستجو

 

 

گوگل صاحبان کسب و کارهای آنلاین را تشویق می‌کند تا زمان بارگذاری صفحه خود به کمتر از یک ثانیه در دستگاه‌های موبایل کاهش دهند. چنین بارگذاری بسیار سریع محسوب می‌شود.

اما، اگر شما نتوانید به این سرعت دست پیدا کنید، توجه داشته باشید که با کاهش هر ثانیه از سرعت بارگذاری، احتمال خروج کاربران از صفحه نیز کاهش پیدا می‌کند.

خوشبختانه افزایش سرعت صفحه به استخدام یک متخصص نیاز ندارد. سه مرحله ساده زیر به شما در بهبود سرعت سایت کمک خواهند کرد:

  • استفاده از خدمات هاستینگ معتبر و سریع‌تر.
  • فعال کردن قابلیت فشرده سازی تمامی عکس‌های صفحه.
  • استفاده از شبکه ارائه محتوا (CDN) با هدف افزایش سرعت بارگیری.

اگر هنوز سرعت بارگذاری سایت دچار مشکل است، می‌توانید از ابزار Google PageSpeed Insights کمک بگیرید. این ابزار به شما در تشخیص مشکلات سرعت وب‌سایت کمک کرده و پیشنهاداتی در مورد نحوه ترمیم آنها را ارائه می‌دهد.

 

توسعه لینک سازی

یکی از رایج‌ترین مشکلات بازاریاب‌ها، تمرکز بر کمیت به جای کیفیت‌ بک‌لینک است.

اگر در کلیدواژه خاص رتبه مناسب کسب کرده‌اید، هیچ نیازی به افراط در ایجاد بک‌لینک به آن صفحه نیست. گوگل توانایی تشخیص کسب لینک با سرعت غیرمنطقی در سایت را دارد. ایجاد لینک با سرعت بیش از حد می‌تواند به عنوان پرچم قرمز و جریمه یا ممنوعیت عملکرد سایت شود.

همین‌طور اگر اکثر لینک‌های شما به یک مقاله خاص اشاره کنند، احتمال کاهش رتبه شما افزایش پیدا می‌کند. گوگل می‌خواهد کاربرانش به محتوای مفید و مرتبط در سایت‌ها دسترسی داشته باشند.

اگر می‌خواهید رتبه خود را در کلیدواژه خاص حفظ کنید، باید لینک‌های درونی به صفحات متفاوت سایت خود را توسعه دهید. این استراتژی باعث متفاوت بودن پروفایل بک‌لینک و افزایش اقتدار سایت از نظر گوگل خواهد شد.

 

لینک‌های خروجی و درونی

اگرچه شاید عجیب به نظر برسد، لینک‌های داخل سایت نیز به اندازه بک‌لینک‌ها برای حفظ رتبه سایت اهمیت دارند.

ارسال لینک‌های خروجی به برندهای دارای اقتدار در صنعت شما باعث می‌شود گوگل مرتبط بودن سایت شما را تشخیص دهد.

همیشه باید صفحات سایت‌های دیگر که به آنها لینک می‌دهید، محتوای ارزشمند و مرتبط برای خوانندگان داشته باشد.

برای مثال، اگر شما شرکت خدماتی-نظافتی منزل هستید،‌ احتمالا نباید به صفحه اصلی دانشگاه هاروارد لینک بدهید.

اگرچه لینک‌های .edu از نظر سئو ارزشمند در نظر گرفته می‌شوند، محتوای صفحه مورد نظر باید با بقا و حفاظت در ارتباط باشد و با برند شما نیز همخوانی داشته باشد.

ایجاد شبکه لینک درونی، یعنی لینک دادن به مقالات مرتبط در وب‌سایت خودتان، یکی دیگر از استراتژیهای مفید است که به حفظ رتبه در کلیدواژه خاص کمک می‌کند.

حتما بخوانید: چطور سئو صفحه‌ی خود را به وسیله E.A.T و YMYL بهبود دهید

 

 

در صورت اجرای مناسب شبکه لینک درونی به موتور جستجو کمک می‌کند تا اهمیت و موضوعات مرکزی شما را راحت‌تر درک کند.

همین طور شبکه لینک درونی هوشمند باعث می‌شود کاربران به علت دسترسی ساده‌تر به محتوای دیگر، زمان بیشتری را در سایت شما سپری کنند.

همانند لینک‌های خروجی، بهتر است در ایجاد شبکه لینک درونی افراط نکنید. شما نیازی به استفاده از تعداد زیادی لینک که باعث پرت شدن حواس خواننده می‌شوند، ندارید.

در نظر داشته باشید هر چه تعداد لینک‌ها بیشتر باشند، احتمال اشتباه و بروز خطا نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

 

در شبکه‌های اجتماعی حضور داشته باشید

دریافت لینک از این شبکه‌های اجتماعی، مرتبط بودن سایت شما را به گوگل نشان می‌دهد. هر چه افراد بیشتری محتوای شما را لایک کرده و به اشتراک بگذارند، قابلیت مشاهده شما از طریق این شبکه‌های اجتماعی افزایش پیدا می‌کند.

با ادامه دریافت بک‌لینک با کیفیت، احتمال ارتقا و حفظ رتبه بندی در طولانی مدت افزایش پیدا می‌کند.

نکات زیر به شما در افزایش قابلیت مشاهده وبلاگ در شبکه‌های اجتماعی کمک می‌کنند:

  • اضافه کردن کلید اشتراک گذاری اجتماعی در مقالات
  • استفاده از فراخوان اقدام مشخص (مانند اگر از محتوا خوشتان آمد، با کلیک کردن بر روی این لینک، مقاله را با دیگران به اشتراک بگذارید) در محتوا
  • ارائه محتوای رایگان به کاربران در ازای اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی

نتیجه‌گیری

سئو یک فرآیند طولانی مدت است و نتایج آن طی یک شب بروز نمی‌کنند. معمولا، شما به چندین ماه تلاش نیاز داشته تا بتوانید اولین نتایج فعالیت‌های سئو خود را مشاهده کنید. اجرای ۵ استراتژی بالا به شما در حفظ اقتدار طولانی مدت پس از کسب رتبه در کلیدواژه خاص کمک خواهد کرد.

 

 

 نظرات کاربران

نظر تازه ای ثبت کنید