چطور ترافیک وب سایت ام رو افزایش بدم؟

طراحی سایت و افزایش ترافیک یکی از مهم ترین دغدغه هایی که سایت ها و کسب و کارهای اینترنتی دارند، این است که چطور ترافیک سایت خود را افزایش دهیم. دلیل این نگرانی، این است که اگر کسب و کار اینترنتی ترافیک نداشته باشد، به این معنی است که کاربر ندارد. حال اگر یک کسب و کار اینترنتی کاربر نداشته باشد، نمی تواند مشتری داشته باشد. بنابراین مهم ترین اصل کسب و کار که کسب درآمد است را از دست داده است و در نهایت، کسب و کار با شکست مواجه می شود. بنابراین برای آن که بتوانید کسب و کارتان را زنده نگه دارید، باید به فکر افزایش ترافیک سایت باشید. در این مقاله میخواهیم به بررسی این مفهوم بسیار مهم بپردازیم و نحوه افزایش ترافیک سایت را بررسی کنیم.

 

عکس مربوط به طراحی سایت و افزایش ترافیک می باشد.د

 

انواع راه های جذب ترافیک سایت کدام اند؟

 

پیش از آن که بخواهیم به بررسی راه های افزایش ترافیک وب سایت بپردازیم، ابتدا باید ببینیم که جذب ترافیک در سایت چگونه است. در واقع جذب ترافیک در سایت می تواند برای شما رایگان باشد یا نیاز به پرداخت هزینه داشته باشد. در این بخش از به بررسی دو مدل جذب ترافیک رایگان و پولی می پردازیم تا بخش بعدی را راحت تر درک کنید. انواع جذب ترافیک برای وب سایت عبارتند از:

 

·         جذب ترافیک رایگان

اولین روش جذب ترافیک برای وب سایت، هیچ هزینه ای برای شما نخواهد داشت. در واقع شما برای افزایش ترافیک سایت خود نیازمند پرداخت هیچ هزینه ای نیستید و همین مسئله باعث شده تا این روش، طرفداران زیادی داشته باشد. البته جذب ترافیک رایگان، نیازمند فعالیت و مهارت های شما است و به این معنی نیست که بدون هیچ فعالیتی می توانید ترافیک جذب کنید. مثلاً شما با تولید محتوا می توانید کاربران زیادی را به سمت سایت خود هدایت کنید؛ برای آن که تولید محتوا برای شما هزینه نداشته باشد، باید مهارت های بازاریابی محتوا را به خوبی یاد داشته باشید و برای نوشتن محتوا، زمان صرف کنید.

·         جذب ترافیک پولی

دومین روش جذب ترافیک، برای شما هزینه دارد. در واقع این روش جذب ترافیک پولی است و برای آن که بتوانید ترافیک جذب کنید، باید هزینه آن را پرداخت کنید. در این روش معمولاً نیازی نیست که خودتان مهارتی یاد داشته باشید اما باید زیرساخت های آن را فراهم کنید! به عنوان مثال اگر شما در یک سایت دیگر بنر تبلیغاتی قرار داده اید، باید محتوای سایت خودتان هم به نحوی باشد که اگر کاربران دیگر وارد سایت شما شدند، تشویق به بررسی سایت شما شوند. گاهی اوقات جذب ترافیک پولی در کنار جذب ترافیک رایگان استفاده می شود تا بهترین نتیجه را برای کسب و کار حاصل کند.

روش های افزایش ترافیک سایت

اکنون که با انواع جذب ترافیک آشنا شدید، زمان آن رسیده که راه های افزایش ترافیک سایت را بررسی کنیم. افزایش ترافیک سایت ده ها روش دارد که هر یک از آن ها مزایا و معایب خاص خود را دارند. در این بخش از مقاله 7 مورد از روش های افزایش ترافیک سایت را بررسی می کنیم و نوع آن را هم بیان می کنیم. سایر روش های افزایش ترافیک سایت در زیرمجموعه این روش ها قرار می گیرند و ما تنها روش های اصلی و کلی را به شما آموزش می دهیم:

1.        تولید محتوا

تولید محتوا اولین روش برای افزایش بازدید سایت است. حتی اگر از تولید محتوا برای افزایش ترافیک سایت استفاده نکنید، باز هم تولید محتوا هسته هر روش بازاریابی است. با استفاده از تولید محتوا، می توانید محتوای مفید به کاربران ارائه کنید و در موتورهای جستجو به رتبه های خوب برسید. رسیدن به رتبه های خوب در گوگل، به این معنی است که شما در حال افزایش بازدید سایت از یکی از بهترین منابع جذب ترافیک هستید. در صورتی که خودتان این کار را انجام دهید، این روش هزینه ای ندارد اما اگر بخواهید برون سپاری کنید، باید هزینه مربوط به آن را پرداخت کنید.

2.        تبلیغات اینترنتی

تبلیغات اینترنتی یکی دیگر از روش های افزایش بازدید سایت است! با استفاده از تبلیغات اینترنتی، می توانید کاربرانی که شما را نمی شناسند به سایت خود هدایت کنید. به عنوان مثال شما می توانید بنر تبلیغاتی خود را در سایت دیگری قرار دهید و کاربران با کلیک بر روی آن، وارد سایت شما شوند. اگر سایت شما محتوا و ساختار خوبی داشته باشد، کاربران در آن می مانند. حال اگر بازاریابی خوبی انجام داده باشید، ممکن است از محصولات و خدمات شما هم استفاده کنند.

3.        سئو و بهینه سازی سایت

سئو به معنای بهینه سازی سایت برای افزایش رتبه آن در موتورهای جستجو است! هر کاربری برای آن که به محتوای موردنظر خود دست پیدا کند، از گوگل استفاده می کند. حتی اگر بخواهید محصولی خریداری کنید، نام آن را در گوگل جستجو می کنید تا مشخصات و قیمت آن را ببینید. سئو ارتباط مستقیم به محتوا و بخش فنی سایت دارد که اگر به خوبی روی آن کار کرده باشید، می توانید به رتبه های اول برسید. گوگل از نظر بازاریابان، بهترین منبع برای جذب ترافیک هدفمند محسوب می شود.

4.        فعالیت در شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی میزبان میلیاردها کاربر در دنیا هستند! حتی در ایران هم شبکه های اجتماعی کاربران زیادی را در خود جای داده است و در حال حاضر اینستاگرام توانسته میلیون ها کاربر جذب کند. با فعالیت در شبکه های اجتماعی، می توانید به دیده شدن بیشتر محتوای خود کمک کنید. به خصوص، اگر بتوانید محتوای جذاب برای کاربران تولید کنید، محتوا توسط آن ها وایرال می شود و می توانید رشد خوبی را برای ترافیک سایت خود تجربه کنید.

5.        ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ به معنای بازاریابی از طریق ایمیل است! در واقع شما از طریق آدرس ایمیل کاربران به راحتی می توانید محتوا، محصول و خدمات خود را معرفی کنید. البته پیش زمینه این کار، این است که ایمیل کاربران را با روش های خلاقانه جمع آوری کنید تا بتوانید این کار را به خوبی انجام دهید. همچنین باید توجه داشته باشید که عنوان و محتوای ایمیل باید به قدری جذب باشد که نظر کاربران را برای هدایت شدن به سایت خود جلب کند.

6.        استفاده از سایت های اشتراک ویدئو

تقریباً همه ما برای دیدن ویدئو از سایت های اشتراک ویدئو استفاده می کنیم! به طوری که در حال حاضر یوتیوب در میان کاربران جهان و آپارات در میان کاربران ایرانی از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. برای افزایش بازدید سایت خود می توانید ویدئوهای کاربردی و جذاب تولید کرده و آن را در سایت های اشتراک ویدئو به اشتراک بگذارید. سپس از کاربران بخواهید که برای دیدن محتوای بیشتر، به سایت شما مراجعه کنند. به عنوان مثال اگر محتوای شما 10 هزار بار دیده شود و نرخ تبدیل تنها 10 درصد باشد، به این معنی است که هزار نفر را به سایت خود هدایت کرده اید.

7.        رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی به معنای انتشار یک محتوا در سایت های دیگر است که با اهداف مختلفی انجام می شود! در رپورتاژ آگهی شما لینک مستقیم سایت خود را قرار می دهید و می توانید کاربران را به سایت هدایت کنید. البته اهداف دیگری نظیر رشد در سئو و بازاریابی محصول یا خدمات هم در رپورتاژ آگهی وجود دارد.

 

عکس مربوط به افزایش ترافیک و  چگونگی تولید محتوا می باشد.د

 

استفاده از تولید محتوا برای افزایش ترافیک سایت

تولید محتوا بخش جدانشدنی از هر کسب و کاری است! در واقع هر روشی هم که بخواهید استفاده کنید، باید تولید را در کنار آن انجام دهید. تولید محتوا به شما کمک می کند تا بتوانید اطلاعات ارزشمندی به کاربران ارائه کنید و همین مسئله باعث می شود تا برند شما در ذهن کاربران ماندگار شود. به هر یک از روش های بازاریابی هم که نگاه کنید، متوجه می شوید که تولید محتوا در هسته آن روش قرار دارد و نمی توان از آن استفاده نکرد! بسیاری از کسب و کارهای آنلاین، از تولید محتوا برای افزایش ترافیک سایت خود استفاده می کنند و البته بازدهی بسیار خوبی هم برای آن ها دارد. اما چگونه؟

بسیاری از کسب و کارها برای سایت خود تولید محتوا می کنند! حال این محتوا به کمک روش های دیگر نظیر تبلیغات یا سئو رشد می کند و کاربران زیادی از آن استفاده می کنند. تولید محتوا هسته اصلی تبلیغات و سئو است! زیرا اگر محتوای خوبی نداشته باشید، گوگل حاضر نیست که سایت شما را در میان سایت های برتر صفحه یک خود نمایش دهد. پس از آن که در سایت خود محتوای خوب قرار دادید، با کمک سئو می توانید کاربران زیادی را از طریق موتورهای جستجو جذب کنید و همین مسئله باعث افزایش ترافیک سایت شما می شود.

 

نتیجه گیری

افزایش ترافیک سایت یکی از اهداف هر کسب و کاری است که برای رسیدن به اهداف دیگر، باید حتماً روی این مورد تمرکز کنند. تا زمانی که ترافیک یک سایت افزایش پیدا نکند، کسب و کارها نمی توانند مشتریان زیادی داشته باشند. هنگامی که کسب و کارها مشتری نداشته باشند، درآمدی ندارند و در نهایت، منجر به شکست کسب و کار می شود. در این مقاله به بررسی کامل افزایش ترافیک وب سایت و همچنین روش های مختلف آن را پرداختیم. اگر سوالی دارید، می توانید از طریق بخش نظرات مطرح کنید تا شما را به صورت کامل راهنمایی کنیم.

 

 

 نظرات کاربران

نظر تازه ای ثبت کنید