شما یک بازاریاب در حوزه دیجیتال هستید؟ اگر یک بازاریاب باشید، حتماً بارها و بارها نام بازاریابی ویروسی به گوشتان خورده است. وایرال مارکتینگ به اندازه ای قدرتمند است که کاربران زیادی به دنبال ویروسی شدن محتوای خود هستند. در واقع وایرال مارکتینگ بخشی از سوشال مارکتینگ است و ارزش بسیار زیادی در میان کسب‌وکارها دارد. تا جایی که حتی بخش مهمی از اینستاگرام مارکتینگ به وایرال شدن محتوا بستگی دارد و اگر این اتفاق بیفتد، می‌ توانید هزاران فالوور جذب کنید. پس اگر می‌خواهید به صورت تخصصی با وایرال مارکتینگ آشنا شوید، در این مقاله همراه ما باشید تا به صورت کامل آن را بررسی کنیم.

 

وایرال مارکتینگ یا بازاریابی ویروسی چیست؟

 

اگر از کاربران شبکه‌ های اجتماعی باشید، هر از گاهی ویدئوهایی را مشاهده می‌کنید که در میان کاربران زیادی دست به دست می‌شود! در واقع چنین ویدئوهایی به قدری جذاب و حرفه ای طراحی شده اند که کاربران زیادی از آن خوششان می‌آید و آن را برای دوستان خود ارسال می کنند. همین اشتراک گذاری ویدئو توسط کاربران و ارسال آن برای دوستان خود، وایرال شدن محتوا است. وایرال شدن محتوا همان اشتراک گذاری محتوا توسط هزاران کاربران است که در نهایت باعث می شود تا آن محتوا به عنوان یک ویدئوی موفق شناخته شود. بنابراین بازاریابی ویروسی یک کمپین بازاریابی است که در آن، کاربران بدون آن که به برند شما وابسته باشند ویدئوی شما را به اشتراک می گذارند.

 

ویرال مارکتینگ

 

اگر از کاربران اینستاگرام باشید، حتماً چنین ویدئوهایی را زیاد مشاهده کرده اید! به خصوص که کاربران اینستاگرام در حال انتشار ویدئوهای تیک تاک هستند. در واقع کاربران به صورت غیرمستقیم در حال تبلیغ کردن شبکه اجتماعی تیک تاک در اینستاگرام هستند؛ بدون آن که هیچ وابستگی به برند تیک تاک داشته باشند. قدرت بازاریابی ویروسی بسیار زیاد است. به همین دلیل کسب و کارهایی که به خوبی از آن استفاده می کنند، رشد بسیار زیادی دارند.

 

وایرال مارکتینگ واقعاً جواب می‌دهد؟

 

یکی از سوالاتی که کاربران می پرسند، این است که آیا واقعاً بازاریابی ویروسی جواب می دهد؟ جواب بله است. اما شرایطی هم دارد که باید رعایت شود. در واقع این طور نیست که هر محتوایی تولید کنید، وایرال شود. برای وایرال شدن محتوا باید سناریو بسیار جذابی پشت آن وجود داشته باشد تا هنگامی که کاربران آن را مشاهده کردند، برای دوستان خود هم بفرستند. حتی اگر بازاریابی ویروسی به درستی انجام شود، ممکن است افرادی که محتوای شما را توسط افراد دیگری دریافت کرده اند هم باز آن را برای دوستان خود بفرستند. حال فرض کنید این چرخه بارها و بارها ادامه پیدا کند! در این صورت ممکن است میلیون ها نفر محتوای شما را مشاهده کنند و به فالوور شما تبدیل شوند.

 

یکی از نمونه های بسیار موفق از وایرال مارکتینگ که در شبکه های اجتماعی زیاد مشاهده می شود، مسابقات است! در واقع صفحات زیادی برای اینستاگرام مارکتینگ خود مسابقاتی برگزار می کنند و یکی از شرایط آن‌ ها، ارسال آن پست برای دوستان یا منشن کردن است. این مسابقات هم نوعی وایرال کردن محتوا است و می تواند به رشد صفحه شما کمک بسیار زیادی کند. بنابراین بازاریابی ویروسی یک راه عالی برای آگاهی از برند و بهبود شهرت برندتان خواهد بود.

 

عناصر کلیدی در بازاریابی ویروسی کدام هستند؟

 

اگر قصد استفاده از بازاریابی ویروسی را دارید، پیش از آن که هر اقدامی انجام دهید باید آن را به خوبی بشناسید. یکی از موارد بسیار تاثیرگذاری که می تواند موفقیت شما را تضمین کند، این است که شما عناصر کلیدی در بازاریابی ویروسی را بشناسید. در واقع این عناصر کلیدی به شما کمک می کنند تا بتوانید برنامه ریزی و اجرای کمپین وایرال مارکتینگ خود را به خوبی انجام دهید. در این بخش از مقاله می خواهیم به بررسی 6 مورد از عناصر کلیدی و مهم در بازاریابی ویروسی را بررسی کنیم که به کمک آن می توانید یک کمپین بسیار موفق را ایجاد و وایرال کنید:

 

عناصر کلیدی بازاریابی ویروسی

 

·  جسارت

 

شاید شما هم تا کنون با محتوایی روبرو شده باشید که جسارت آن بسیار زیادی باشد! در واقع شما نمی توانید محتوای خود را ویروسی کنید، تا زمانی که نتوانید به صورت جسورانه شعار خود را به کاربران بگویید، قطعاً بازاریابی ویروسی هم برای شما کار نخواهد کرد. البته این جسارت نباید به نحوی باشد که منتجر به شکست برندتان شود! در واقع برند مسئله مهمی است و هر کاری که انجام می دهید، باید کاملاً حواستان باشد که به نفع برندتان باشد و باعث نابودی آن نشود. در واقع باید قبل از هر چیزی به این فکر کنید که این کار باعث واکنش منفی کاربران می شود یا خیر! اگر پاسخ خیر باشد، می توانید از آن استفاده کنید.

 

در یکی از کمپین های تبلیغاتی که به کمک وایرال مارکتینگ به رشد برند کمک کرد، چنین اتفاقی افتاد. Dollar Shave Club یکی از برندهایی است که در زمینه محصولات بهداشتی و پاکسازی فعالیت دارد و برای رشد برند خود از وایرال مارکتینگ استفاده کرد. این برند تیغ های بهداشتی تولید می کند و برای آن که محصول خود را به خوبی ویروسی کند، شعار "تیغه‌های ما عالی هستند و این یک خطر واقعی است" استفاده کرد. در حالی که ممکن بود اثر منفی داشته باشد، اما مخاطبان هدف آن را کالماً دوست داشتند و اعتبار این برند با این کمپین افزایش پیدا کرد.

 

· اعتبار

 

یکی دیگر از مسائلی که وایرال مارکتینگ اهمیت بسیار زیادی دارد، اعتبار است. در واقع شما نمی توانید کاربران را مجبور کنید که محتوای شما را به اشتراک بگذارند؛ بلکه کاربران باید خودشان از محتوا به اندازه ای خوششان بیاید که آن را با کاربران دیگر به اشتراک بگذارند. محتوای شما باید اعتبار زیادی داشته باشد و در واقع، واقعی و ارگانیک باشد تا بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید. فرض کنید شما در حال ایجاد یک کمپین بازاریابی ویروسی برای محصول یا خدمات خود هستید! اگر این محتوا کاملاً حس تبلیغاتی بودن به کاربر بدهد، باعث می شود تا نتوانید نتیجه خوبی بگیرید. در واقع کاربران محتوای تبلیغاتی را خیلی دوست ندارند اما محتوایی که جذاب باشد را دوست دارند.

 

جذاب بودن محتوای کمپین تبلیغاتی شما، باعث اعتبار برندتان می شود. در حال حاضر کمپین های تبلیغات کمتر به صورت مستقیم محصول را معرفی می کنند، بلکه محصول را در حالی که در یک سناریو جذاب استفاده می شود، خودش معرفی می شود. در واقع در چنین شرایطی کاربران خودشان به دنبال این هستند که ببینند آن محصول یا خدمات چیست و چه برندی آن را ارائه می دهد. این مسائل می تواند به رشد برندتان کمک زیادی کند. بنابراین به اعتبار کمپین بازاریابی ویروسی خود اهمیت بسیار زیادی بدهید تا باعث موفقیت شما شود.

 

·  ارتباط

 

برندهایی که وجود دارند که بسیار باهوش هستند! در واقع یکی از مسائل بسیار مهمی که می تواند منجر به موفقیت وایرال مارکتینگ برندها شود، ارتباط است. ارتباط می تواند از نوع زمان، اتفاق، رویداد یا هر چیز دیگری باشد. یکی از برندهایی که در زمان خودش بسیار موفق بود، برند Oreo بود. این برند توانست به خاطر اجرای به موقع و هوشمندانه کمپین خود در زمانی که کاربران واقعاً به آن نیاز داشتند، اعتبار برند خود را تا حد زیادی افزایش دهد. شاید اگر کمپین بازاریابی ویروسی شما در زمان درست و دقیقاً زمانی که کاربران به آن نیاز دارند اجرا شود، موفقیت شما تضمین خواهد شد.

 

حتی شما می توانید از چالش های تیک تاک هم برای رشد برند خود و وایرال شدن محتوای خود استفاده کنید. در چالش های تیک تیک گاهی اوقات برندها محتوای بسیار جذابی تولید می کنند و این مسئله نظر کاربران را جلب می کند. جلب شدن نظر کاربران به این معنی است که کاربران آن محتوا را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک می گذارند و در نهایت به رشد آن برند کمک می کنند. برندهای زیادی از چنین تکنیک هایی استفاده کرده اند که کافی است کمی در این زمینه مطالعه داشته باشید. با استفاده از تکنیک های موفقیت آمیز چنین برندهایی می تواند به رشد برندتان کمک زیادی کنید.

 

·  جایزه یا کمک گرفتن از خیریه

 

یکی دیگر از مسائل بسیار ارزشمندی که می تواند باعث موفقیت کمپین وایرال مارکتینگ شما شود، جایزه است. در واقع شما می توانید از کاربران بخواهید که محتوای شما را به اشتراک بگذارند تا جایزه برنده شوند. طبیعی است که هر چقدر جایزه بزرگ تر و ارزشمندتر باشد، کاربران بیشتری در آن شرکت می کنند. به همین دلیل است که کسب و کارهای زیادی در ایران، در حال دادن جایزه های ارزشمندی نظیر گوشی آیفون هستند که در ایران به نوعی محصول ارزشمندی محسوب می شود. شما با کمک چنین ترفندهایی می توانید بهترین نتایج را بگیرید و به رشد برندتان کمک کنید.

 

همچنین شما می توانید با یک خیریه هماهنگ کنید تا کمپین برد برد برای هر دو طرف باشد! در واقع خیریه ها به دنبال این هستند که پول بیشتری برای کارهای خیر جمع آوری کنند و اگر پیشنهاد خوبی برای آن ها داشته باشید، می توانید از آن استفاده کنید. مثلاً می توانید به کاربران خود بگویید که به ازای هر لایکی که روی پست اینستاگرام می رود، مبلغ هزار تومان به خیریه داده می شود. برندهای زیادی در خارج از ایران چنین روشی را استفاده کردند و نتیجه بسیار خوبی هم گرفتند.

 

·  احساسات

 

در کمپین های بازاریابی، احساسات کاربران همه چیز است! در واقع احساسات است که باعث می شود تا کاربر کاری را انجام دهد. بنابراین اگر می خواهید تبلیغ و کمپین بازاریابی ویروسی شما موفق شود، اجساسات مردم را در نظر داشته باشید. اگر بتوانید احساس مردم را جلب کنید، احتمال آن که محتوای شما را با دوستان و خانواده خود به اشتراک بگذارند بسیار زیاد است. این احساس می تواند رضایت، خشم، شادی، اعتماد و. باشد! این مسئله که کدام احساس کاربر را برانگیخته کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید، کاملاً بستگی به برند و نوع کمپین شما خواهد داشت.

 

در کمپین هایی که برندهای مختلف برگزار می کنند، جلب احساس کاربران اهمیت زیادی دارد! دلیل آن هم این است که برندهای بزرگ متوجه شده اند که احساس کاربران است که می تواند به موفقیت شما کمک کند. اگر کاربر احساسی نشود، کاری انجام نمی دهد و بازاریابی ویروسی شما با شکست مواجه می شود. اگر در حوزه کسب و کار فعال باشید، می دانید که هزینه های بسیار زیادی برای کمپین ها صرف می شود و اگر کمپین موردنظر جواب ندهد، تنها هزینه آن کسب و کار یا سازمان به هدر رفته است. برعکس این قضیه، کمپین های زیادی وجود دارند که با جلب احساس کاربران بازدیدهای میلیونی بر روی ویدئوهای کمپین خود می گیرند.

 

·  قابلیت اشتراک گذاری

 

یکی دیگر از مسائلی که در کمپین بازاریابی ویروسی باید در نظر داشته باشید، قابلیت اشتراک گذاری آسان است. در واقع اگر کاربر ار ویدئویی خوشش بیاید، آن را برای دوستان خود ارسال می کند. حال اگر راه ساده ای برای ارسال آن پیدا نکند، قید این کار را می زند. در نهایت این مسئله باعث می شود تا نتوانید نتیجه خوبی برای کمپین بازاریابی ویروسی خود بگیرید. بنابراین توجه داشته باشید ویدئوی کمپین خود را به نحوی با کاربران به اشتراک بگذارید که به راحتی بتوانند آن را با کاربران دیگر به اشتراک بگذارند. شاید همین مسئله باعث شده تا اینستاگرام مارکتینگ بهترین راه برای بازاریابی ویروسی باشد؛ زیرا اشتراک گذاری ویدئو در آن راحت است.

 

همچنین برای آن که محتوای خود را بیشتر ویروسی کنید و کاربران بیشتری آن را مشاهده کنند، می توانید آن را در چندین پلتفرم منتشر کنید. این کار باعث می شود تا کاربران همه شبکه های اجتماعی محتوای شما را مشاهده کنند! البته این مسئله بودجه زیادی می خواهد و ممکن است هر کسب و کاری از پس آن بر نیاید. برای چنین کسب و کارهایی پیشنهاد می کنیم از اینستاگرام استفاده کنید تا بتوانید بهترین نتایج را بگیرید. همچنین اگر در سایت خود محتوای موردنظر را منتشر کرده اید، دکمه های به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی دیگر را در جایی قرار دهید که کاربران به راحتی دسترسی داشته باشند.

 

چگونه یک کمپین وایرال مارکتینگ موفق داشته باشیم؟

 

اکنون که با وایرال مارکتینگ و عناصر کلیدی که باعث موفقیت در آن می شوند آشنا شدید، زمان آن می رسد که یاد بگیرید چطور یک کمپین وایرال مارکتینگ موفق داشته باشید. در واقع این بخش از مقاله به شما کمک می کند تا بدانید چطور یک کمپین وایرال مارکتینگ داشته باشید که موفقیت آن تضمینی باشد. در این بخش هم به بررسی 6 مرحله می پردازیم که بدون طی کردن آن ها نمی توانید موفقیت خود را تضمین کنید. بنابراین برای شروع وایرال مارکتینگ پیشنهاد می کنیم حتماً به این موارد توجه کافی داشته باشید تا بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید:

 

کمپین وایرال مارکتینگ

 

·   مخاطبان خود را بشناسید

 

قصد ایجاد یک کمپین بازاریابی ویروسی را دارید؟ اولین قدمی که باید بردارید، شناخت مخاطبان است. در واقع شما باید بدانید که مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند. به خصوص که اگر قصد ایجاد کمپین تبلیغاتی برای کسب و کارتان را دارید، ابتدا باید ببینید که چه کسانی مخاطبان هدف هستند. سپس برای چنین افرادی محتوای تولید کنید و در اختیارشان قرار دهید. البته شناخت مخاطبان هدف در مراحل بعدی هم به شما کمک می کنند و می توانید نتیجه بسیار خوبی از کمپین های بازاریابی ویروسی خود بگیرید. بنابراین پیش از انجام هر کاری ابتدا ببینید که مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند، سپس مراحل بعدی را طی کنید.

 

برای شناخت مخاطبان هدف راه های مختلفی وجود دارد که پیشنهاد می کنیم از دموگرافیک، رفتار آنلاین کاربران، الگوهای اشتراک گذاری و علایق کاربران استفاده کنید. هنگامی که شما بتوانید این موارد را به خوبی بشناسید، می دانید که مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند و بر اساس آن استراتژی کمپین بازاریابی ویروسی خود را بچینید. همچنین ایده های محتوایی زمانی که مخاطبان هدف خود را بشناسید، خیلی راحت تر به ذهن شما می رسد و می توانید محتوایی تولید کنید که کاربران زیادی واقعاً به آن علاقه دارند و بتوانید مخاطبان هدف خود را جذب کنید.

 

· هدف خود را از وایرال شدن بدانید

 

پیش از انجام هر کاری باید هدف خود را مشخص کنید! در واقع بدون داشتن هدف شما نمی توانید استراتژی خوبی داشته باشید و نتایج خوبی بگیرید. حتی نمی توانید ببینید که کمپین شما موفق بوده است یا خیر! زیرا موفقیت یک کمپین کاملاً بستگی به اهداف شما دارد و اگر اهداف شما با آن کمپین محقق نشود، نمی توانید نتیجه نهایی را آنالیز کنید. بنابراین در کمپین بازاریابی ویروسی هدف اهمیت بسیار زیادی دارد. پس از آن که مخاطبان هدف خود را شناختید، باید ببینید که قرار است به چه اهدافی دست پیدا کنید. اهداف خود را در استراتژی کمپین بازاریابی ویروسی بیاورید و در پایان کمپین ببینید که آن هدف محقق شده است یا خیر.

 

هدف شما از بازاریابی ویروسی می تواند هر چیزی باشد! مثلاً می تواند آگاهی از برند باشد یا افزایش فالوورهای صفحه اینستاگرام. مهم این است که هئف خود را بشناسید و ببینید که آن هدف محقق شده است یا خیر. حتی اهداف شما می تواند افزایش فروش، ثبت نام کاربران یا اشتراک آن ها باشد. داشتن اهداف برای بازاریابی ویروسی به شما کمک می کند تا بدانید که چه کاری برای برندتان انجام دهید و در نهایت، ببینید که اهداف محقق شده است یا خیر. حتی اگر اهداف محقق نشده باشد، برای کمپین های بعدی می توانید موفق‌آمیزتر قدم به میدان بازاریابی بگذارید.

 

·  نوع محتوای خود را مشخص کنید

 

یکی دیگر از مسائلی که در بازاریابی ویروسی اهمیت زیادی دارد، نوع محتوا است. هر نوع محتوایی شانس ویروسی شدن دارد اما باید ببینید که کدام نوع محتوا به درد کسب و کارتان می خورد. در واقع مخاطبان هدف هر کسب و کاری به نوعی از محتوا علاقه دارند و شما باید از همان نوع محتوا استفاده کنید تا شانس ویروسی شدن داشته باشد. در واقع باید ببینید که بهترین گزینه برای کسب و کار شما کدام است تا از همان نوع به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. در حال حاضر 5 نوع محتوا وجود دارد که شانس وایرال شدن آن بسیار زیادی خواهد بود:

 

o        چالش ها

 

o        مسابقات

 

o        ترندهای روز

 

o        الگوهای رفتاری

 

o        فیلم و ویدئو

 

در حال حاضر ویدئو بهترین فرمت برای وایرال شدن است و به راحتی می توانید از آن برای ویروسی شدن محتوای خود استفاده کنید. البته تولید ویدئو نیازمند یک تیم حرفه ای در زمینه تولید و تدوین آن است تا بتوانید بهترین نتیجه را از آن بگیرید. همچنین لازم به ذکر است که تولید ویدئو بیشترین هزینه و طولانی ترین زمان را به همراه دارد و نیازمند یک تیم قدرتمند است. تیم بازاریابی کسب و کارتان باید بتواند موضوعات پرطرفدار را پیدا کند تا برای کاربران جذابیت زیادی داشته باشد. این مسئله باعث می شود تا احتمال ویروسی شدن محتوای شما تا حد زیادی افزایش پیدا کند.

 

·  زودتر جلب توجه کنید

 

یکی دیگر از مسائلی که باید در نظر داشته باشید، این است که خیلی زود جلب توجه کنید! در واقع محتوای شما باید در همان چند ثانیه اول نظر کاربران را جلب کند تا کاربر ادامه آن را هم مشاهده کند. اگر کاربر ویدئوی شما را تا آخر مشاهده نکند، احتمال آن که برای دوستان خود ارسال کند هم بسیار کم خواهد بود. به همین دلیل است که در تولید ویدئو باید سعی کنید در 5 ثانیه اول نظر کاربران را جلب کنید تا شانس وایرال شدن محتوا تا حد زیادی افزایش پیدا کند. این مسائل را باید در هنگام تولید ویدئو اهمیت بدهید! زیرا ویرایش ویدئو زمان زیادی می گیرد و ممکن است باز هم به آن چیزی که واقعاً باید باشد، تبدیل نشود. برای تولید ویدئو حتماً سناریو و فیلم نامه بنویسید تا بدانید که چطور باید مخاطب خود را جذب کنید.

 

حتی اگر خودتان نمی توانید سناریو جذابی داشته باشید، سعی کنید از یک فردی که در این حوزه تخصص دارد استفاده کنید تا بتوانید بهترین نتایج را بگیرید. فرقی نمی کند که محتوای شما مسابقه است یا چالش! باید سعی کنید همیشه نظر کاربران را جلب کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید. این مسئله در وایرال مارکتینگ اهمیت بسیار زیادی دارد و می توانید بهترین نتایج را از آن بگیرید.

 

·  یک پیام واحد داشته باشید

 

بازاریابی ویروسی نیاز به ساده بودن دارد! در واقع بازاریابی ویروسی باید به قدری ساده باشد تا کاربران بدون مواجه شدن با هر گونه پیچیدگی، بتوانند بهترین نتیجه را بگیرند. البته ساده بودن به این معنی نیست که نباید به آن پایبند باشید! بلکه همیشه باید به اصول آن پایبند باشید و بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید. همچنین باید سعی کنید همیشه به صورت ساده و خلاصه مفهومی را بیان کنید! مثلاً اگر کمپین مهمی دارید، در یک پیام اصلی و یک جمله خلاصه نتیجه موردنظر را به کاربر بگویید. این مسئله می تواند به موفقیت کمپین بازاریابی ویروسی شما کمک زیادی کند.

 

همچنین باید مطمئن باشید که محتوای شما به قدری برای کاربران اهمیت دارد و کاربر بخواهد آن را سریعاً با کاربران دیگر به اشتراک بگذارد. در واقع بازاریابی ویروسی بر پایه اشتراک است و اگر کاربران آن را با کاربران دیگر به اشتراک نگذارند، بازاریابی ویروسی شما با موفقیت روبرو نخواهد بود. توجه داشته باشید که شما نمی توانید بازاریابی ویروسی را اجبار کنید! در واقع نمی توانید کاربران را مجبور کنید که محتوای شما را به اشتراک بگذارند. بلکه محتوای شما باید به قدری ساده و جذاب باشد که کاربر خودش این کار را انجام دهد.

 

·   ایجاد کنید و به اشتراک بگذارید

 

قدم آخر برای کمپین بازاریابی ویروسی ایجاد آن است! اکنون که شما می توانید قرار است چه چیزی تولید کنید و در اختیار کاربران قرار دهید، زمان تولید آن فرا رسیده است. در واقع در این مرحله شما می دانید که قرا است چه پیامی را تبلیغ کنید! پس زمان تولید آن رسیده است. فرمت محتوای خود را هم باید مشخص کنید! باید ببینید که قرار است محتوای شما مسابقه، چالش یا چه چیز دیگری باشد. این کار را انجام دهید و سپس اقدام به تولید محتوای مربوط به آن کنید. در مرحله آخر باید آن را در صفحه اجتماعی خود نظیر اینستاگرام منتشر کنید تا کاربران آن را مشاهده کنند. البته انتشار آن قدم نهایی نیست، بلکه هنوز کلی راه باقی مانده است.

 

در قدم بعدی باید به فکر راه حلی باشید که باعث شود محتوای شما دیده شود! در واقع برای آن که محتوا توسط کاربارن زیادی به اشتراک گذاشته شود، باید به دنبال راهی برای دیده شدن آن باشید. مثلاً می توانید محتوای موردنظر خود را تبلیغ کنید تا کاربران بیشتری آن را مشاهده کنند. این مسئله به شما کمک می کند تا میزان اشتراک گذاری محتوا توسط کاربران دیگر بیشتر شود و بتوانید بهترین نتایج را بگیرید.

نتیجه گیری

 

اگر از کاربران شبکه های اجتماعی باشید، حتماً تا کنون محتوای زیادی را دیده اید که توسط کاربران زیادی به اشتراک گذاشته می شود! این نوع محتوا در حال ویروسی شدن هستند؛ در واقع مانند ویروس به سرعت پخش می شوند و کاربران زیادی آن را مشاهده می کنند. به چنین روش بازاریابی که می تواند موفقیت برندها را تضمین کند، بازاریابی ویروسی گفته می شود. اگر شما هم می خواهید برند، محصول یا خدماتتان دیده شود، پیشنهاد می کنیم از وایرال مارکتینگ استفاده کنید. به خصوص که اگر از اینستاگرام مارکتینگ استفاده می کنید، وایرال مارکتینک کمک زیادی به شما می کند. در این مقاله به بررسی کامل این موضوع پرداختیم! اگر سوالی دارید، می توانید از طریق بخش نظرات مطرح کنید تا شما را به صورت کامل راهنمایی کنیم.

 نظرات کاربران

نظر تازه ای ثبت کنید