در مطلب دیجیتال مارکتینگ چیست درباره این صحبت کردیم که کسب و کارها از افیلیت مارکتینگ استفاده می‌کنند. آیا شما به عنوان مدیر بازاریابی از افیلیت مارکتینگ برای افزایش فروش خود استفاده می‌کنید؟ چند سالی است که روش‌های کسب درآمد با گذشته فرق کرده و روش‌های جدیدی جایگزین قبلی‌ها شده است! این روزها کسب درآمد مانند گذشته نیست و حتماً نیازی به حضوری فیزیکی شما نخواهد بود. یکی از روش‌های بسیار عالی کسب درآمد، سیستم افیلیت مارکتینگ یا همکاری در فروش است.

این روش کسب درآمد علاوه بر این که برای شما سودآوری دارد، باعث می‌شود تا کسب‌وکارها هم درآمد بیشتری از طریق بازاریابی شما داشته باشند. افیلیت مارکتینگ در دنیا رواج دارد و هزاران کاربر از طریق سیستم همکاری در فروش درآمدهای بسیار بالایی دارند! در این مقاله می‌خواهیم به بررسی کامل مفهوم افیلیت مارکتینگ و هر چیزی که باید در مورد آن بدانید، بپردازیم. بنابراین اگر شما هم به فکر کسب درآمد به صورت آنلاین هستید، در این مقاله همراه ما باشید تا صفر تا صد این روش کسب درآمد را یاد بگیرید.

 

سرفصل این مطلب

 

افیلیت مارکتینگ چیست؟

افیلیت مارکتینگ یکی از روش‌های بسیار عالی برای کسب درآمد از اینترنت است! در این روش افراد به کمک بازاریابی، محصولات یا خدمات شرکت‌های دیگر را به فروش می‌رسانند و پورسانت این کار را دریافت می‌کنند. در واقع شرکت‌ها و فروشگاه‌های اینترنتی حاضرند که به ازای فروش هر محصول توسط افراد دیگر، درصدی از آن را به آن افراد پرداخت کنند. دلیل این که کسب‌وکارها حاضر به پرداخت درصدی فروش به افراد می‌شوند، این است که آن فروش حاصل بازاریابی آن فرد است و در واقع هر دو باعث سودآوری برای هم‌دیگر شده‌اند. در ادامه می‌خواهیم چند آمار تکان‌دهنده از افیلیت مارکتینگ را بررسی کنیم تا با اهمیت سیستم همکاری در فروش بیشتر آشنا شوید:

 

  • ۸۱ درصد برندها و ۸۴ درصد ناشران از بازاریابی افیلیت استفاده می‌کنند و هر سال این درصد در حال افزایش است.
  • هر سال ۱۰.۱ درصد بودجه برندها برای افیلیت مارکتینگ افزایش پیدا می‌کند؛ این رقم در سال ۲۰۲۰ به ۶.۸ میلیارد دلار رسیده است.
  • در سال ۲۰۱۸، حدود ۱۶ درصد از کل سفارشات آنلاین از طریق افیلیت مارکتینگ صورت گرفت.
  • در سال ۲۰۱۷ شرکت آمازون نرخ همکاری در فروش را به صورت تصاعدی بین ۱ تا ۱۰ درصد فروش قرار داد و این مسئله باعث شد تا افراد برای کسب درآمد بیشتر، فروش بیشتری برای آمازون ایجاد کنند.

این آمار نشان می‌دهد که افیلیت مارکتینگ برای کسب‌وکارهای آنلاین اهمیت بسیار زیادی دارد و افراد می‌توانند از این فرصت برای کسب درآمد بسیار عالی استفاده کنند.

 

۳ مدل درآمدی همکاری در فروش

اگر به دنبال کسب درآمد از طریق افیلیت مارکتینگ هستید، حتماً این سوال برای شما پیش آمده است که مدل های درآمدی همکاری در فروش کدام هستند! در واقع حتماً می‌خواهید بدانید که چگونه می‌توان از بازاریابی افیلیت کسب درآمد کرد! در این بخش به بررسی 3 مورد از مهم‌ترین مدل‌های درآمد از همکاری در فروش می‌پردازیم.

 

۱) مدل PPC یا پرداخت به ازای هر کلیک

یکی از مهم‌ترین روش‌های کسب درآمد از همکاری در فروش پرداخت به ازای هر کلیک است! در این روش شما کاربران را به سمت سایت موردنظر هدایت می‌کنید و به ازای این کار، مبلغی به حساب شما اضافه می‌شود. مدل PPC (Pay Per click) بسیار راحت‌تر از سایر مدل‌های درآمدی است اما ممکن است درآمد آن نسبت به سایر روش‌ها کمتر باشد. در این روش شما کاری با این موضوع که چند درصد از ترافیک هدایت شده به مشتریان آن کسب‌وکار تبدیل شده‌اند، نخواهید داشت.

PPC

در این روش باید سعی کنید ترافیک هدایت شده به سایت موردنظر را افزایش دهید تا درآمد شما بیشتر شود! مهم‌ترین مزیت این روش این است که هر چقدر تعداد کاربران وارد شده به سایت موردنظر بیشتر باشد، بدون توجه به نرخ تبدیل درآمد شما هم زیاد می‌شود و مهم‌ترین عیب این روش هم این است که میزان پرداخت به ازای هر ورودی کمتر از روش‌های دیگر است. کسب‌وکارهای کمی حاضر به استفاده از این روش می‌شوند؛ زیرا حتی اگر فروشی نداشته باشند، باید هزینه همکاران فروش را پرداخت کنند.

 

۲) مدل PPL یا پرداخت به ازای لید جنریشن (تولید مشتری)

یکی دیگر از روش‌های مناسب برای بازاریابی افیلیت، مدل پرداخت PPL (Pay Per Lead) است! در این روش پرداخت همکاری در فروش به ازای هر لیدی که برای خرید تولید می کند، همکار فروش مبلغی دریافت می کند. لید جنریشن کاملاً بستگی به هدف کسب‌وکارها دارد! گاهی اوقات هدف یک کسب‌وکار این است که محصول خود را بفروشد و گاهی اوقات هدف از لید این است که فرمی را پر کند. در هر صورت برای آن کسب‌وکار مهم است که آن کار انجام شود و افیلیت کار پورسانت خود را دریافت می‌کند.

PPL

ریسک این مدل پرداخت در افیلیت مارکتینگ برای کسب‌وکار و افیلیت کار به یک اندازه است! زیرا ممکن است لید تولید شده برای کسب‌وکار مناسب نباشد یا ممکن است به اندازه‌ای خوب باشد که هزینه دریافتی به ازای آن کافی نباشد. بنابراین استفاده از این روش برای هر دو طرف ریسک است اما می‌تواند مناسب باشد.

 

۳)‌ مدل PPS یا پرداخت به ازای فروش

یکی دیگر از مهم‌ترین مدل‌های پرداخت همکاری در فروش، PPS (Pay Per Sale) یا پرداخت به ازای فروش است! در این روش افیلیت کار به ازای هر فروشی که از طرفش صورت می‌گیرد، پورسانت خود را دریافت می‌کند. این روش ریسک‌های زیادی برای افیلیت کار دارد اما کاملاً به نفع کسب‌وکارها است!

دلیل آن هم این است که ممکن است افراد صدها هزار نفر را به سایت آن کسب‌وکار هدایت کنند اما به هر دلیلی که ممکن است از طرف آن کسب‌وکار باشد، فروشی صورت نگیرد.

 

PPS

ساده‌ترین مثال این است که شما لینک همکاری در فروش یک محصول را در سایت خود قرار داده باشید اما آن محصول موجود نباشد! در این صورت کاربران زیادی وارد آن سایت می‌شوند اما با توجه به این که آن محصول موجود نیست، فروشی صورت نمی‌گیرد و در نهایت، افیلیت کار درآمدی از آن نخواهد داشت. این روش کاملاً به نفع کسب‌وکارها است و همه ریسک‌ها را باید افیلیت کار تحمل کند.

 

مزایا و معایب همکاری در فروش کدام هستند؟

اگر قصد کسب درآمد از طریق همکاری در فروش را دارید، ابتدا باید مزایا و معایب آن را بدانید! سپس آموزش افیلیت مارکتینگ را ببینید تا به خوبی بتوانید از آن کسب درآمد کنید. در این بخش می‌خواهیم به بررسی مزایا و معایب افیلیت مارکتینگ بپردازیم تا راحت‌تر بتوانید در مورد کسب درآمد از آن تصمیم بگیرید.

 

امکان فعالیت با هر بودجه‌ای

یکی از مهم‌ترین مزایای افیلیت مارکتینگ این است که افراد فعال در این حوزه با هر بودجه‌ای به راحتی می‌توانند بازاریابی کنند! در واقع ناشران همکاری در فروش نیازی به سرمایه زیاد برای انجام این کار ندارند و در هر فضای تبلیغاتی به راحتی می‌توانند همکاری در فروش انجام دهند. به عنوان مثال اگر یک صفحه اینستاگرام با مخاطبان متوسط دارید، به راحتی می‌توانید این کار را انجام دهید و نیازی نیست در فضاهای دیگری نظیر وب‌سایت فعالیت خاصی داشته باشید.

 

جذب مشتریان بیشتر برای کسب‌وکارها

افیلیت مارکتینگ بیشتر از آن که بخواهد به نفع ناشران باشد، به نفع کسب‌وکارها است! دلیل آن هم این است که کسب‌وکارها به دنبال این هستند که از طریق افیلیت مارکتینگ یا هر روش دیگری فروش خود را افزایش دهند؛ بنابراین هر چقدر میزان فروش محصولات یا خدمات کسب‌وکارها توسط ناشران همکاری در فروش بیشتر باشد، سود کسب‌وکارها هم بیشتر است. البته در این صورت سود حاصل از افیلیت مارکتینگ برای ناشران هم افزایش پیدا می‌کند. در نتیجه یکی از مهم‌ترین مزایای افیلیت مارکتینگ این است که می‌تواند تعداد مشتریان کسب‌وکارها را افزایش دهد.

 

امکان تبلیغات ناشران با بودجه کم

اگر بخواهید از طریق اینترنت درآمد کسب کنید، گاهی اوقات نیاز به سرمایه زیاد دارید تا بتوانید کسب‌وکارتان را راه‌اندازی کنید؛ البته در نهایت ممکن است کسب‌وکار شما با شکست مواجه شود و هیچ تضمینی برای موفقیت آن وجود ندارد. در حالی که به کمک افیلیت مارکتینگ شما با هر بودجه‌ای می‌توانید تبلیغات همکاری در فروش را منتشر کنید و البته نیازی به سرمایه‌های زیادی در ابتدای کار نیست.

به عنوان مثال اگر به کمک صفحه اینستاگرام خود افیلیت مارکتینگ انجام می‌دهید، می‌توانید در صفحاتی که بودجه کمی برای تبلیغات نیاز دارند تبلیغ بدهید و پس از افزایش دنبال‌کنندگان خود، تبلیغات همکاری در فروش را در صفحه خود افزایش دهید.

 

عدم وجود نگرانی در مورد مشکلات حسابداری و مالیات

شما هر کاری که بخواهید انجام دهید، مشکلات حسابداری و مالیات همیشه به سراغ شما می‌آید! در حالی که با افیلیت مارکتینگ شما هیچ گونه مشکل حسابداری و مالیات نخواهید داشت. دلیل آن هم این است که این موارد به عهده کسب‌وکارها است و شما به عنوان ناشر همکاری در فروش فعالیت می‌کنید! تنها کاری که قرار است انجام دهید، این است که محصولات یا خدمات کسب‌وکارهای دیگر را تبلیغ کنید و بفروشید. سپس کمیسیون حاصل از فروش را از آن کسب‌وکار می‌گیرید و نیازی به پرداخت مالیات و نگرانی‌ حسابداری نخواهید داشت.

 

امکان فعالیت همکاری در فروش به عنوان منبع درآمد جانبی

گاهی اوقات کاربران نگران این هستند که درآمد حاصل از افیلیت مارکتینگ همیشگی نباشد و با مشکل مواجه شوند! البته با توجه به سابقه برخی از کسب‌وکارها که پس از مدتی این سیستم را تعطیل کرده‌اند، این نگرانی طبیعی است. اگر شما هم نگران هستید، می‌توانید از افیلیت مارکتینگ به عنوان منبع درآمد جانبی نگاه کنید. در واقع می‌توانید کار دیگری انجام دهید و از افیلیت مارکتینگ به عنوان یک منبع درآمد ثانویه نگاه کنید که البته ممکن است درآمد حاصل از آن چندین برابر درآمد فعالیت اول شما باشد.

همکاری در فروش

 

هزینه‌ زیاد راه اندازی برای کسب و کارها

یکی از معایب بسیار مهم افیلیت مارکتینگ، این است که گاهی اوقات نیاز به پرداخت هزینه زیادی برای راه‌اندازی اولیه دارد. دلیل آن هم این است که این سیستم باید کاملاً دقیق باشد تا بتواند فعالیت کاربران را بررسی کند. البته اگر شما از سیستم مدیریت محتوای آماده نظیر وردپرس استفاده می‌کنید، پلاگین‌های همکاری در فروش وجود دارند که دیگر نیازی به هزینه کردن نیست. اما اگر شما از سایت اختصاصی استفاده می‌کنید، باید هزینه زیادی را برای همکاری در فروش کنید. البته پیشنهاد می‌کنیم حتماً از این روش استفاده کنید تا بتوانید میزان فروش کسب‌وکارتان را افزایش دهید.

 

امکان استفاده از روش‌های تقلبی برای افزایش کمیسیون فروش

یکی دیگر از معایبی که افیلیت مارکتینگ برای کسب‌وکارها دارد، این است که ممکن است کاربران از روش‌های تقلبی استفاده کنند تا کمیسیون خود را افزایش دهند. البته این روش معمولاً برای مدل درآمد PPS پیش نمی‌آید اما در روش‌های دیگر باید کاملاً حواستان باشد که فروش حاصل را بررسی کنید.

 

معمولاً میزان ترافیک دریافتی از هر رسانه دیگر به کمک تحلیل دقیق رفتار کاربران، میزان ترافیک آن رسانه و همچنین میزان تغییرات فروش در بازه‌های زمانی مختلف قابل شناسایی است. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم حتماً مشکلات سیستم همکاری در فروش را پیدا کنید تا جلوی تقلب چنین کاربرانی را بگیرید.

 

امکان به پایان رسیدن برنامه همکاری در فروش توسط کسب‌وکارها

یکی دیگر از مهم‌ترین معایبی که در سیستم همکاری در فروش برای ناشران افیلیت مارکتینگ وجود دارد، این است که ممکن است کسب‌وکارها پس از مدتی سیستم همکاری در فروش را به هر دلیلی جمع‌آوری کنند. دلیل آن هم این است که گاهی اوقات به توجه به هزینه‌های صورت گرفته و همچنین هزینه‌ای که برای تیم پشتیبانی این قسمت می‌شود، اما صرفه اقتصادی ندارد و سودآوری آن به اندازه کافی نیست. به همین دلیل است که برخی کسب‌وکارها این سیستم را تعطیل می‌کنند و فعالیت کسانی که در آن فعالیت دارند، متوقف می‌شود! معمولاً کسب‌وکارهای کوچک با این مشکل مواجه می‌شوند و این روش برای کسب‌وکارهای بزرگ به صرفه است.

 

امکان کاهش هزینه کمیسیون پس از مدتی توسط کسب‌وکارها

یکی دیگر از مشکلاتی که ناشران افیلیت با آن روبرو می‌شوند، این است که در ابتدای کار کسب‌وکارها درصد پورسانت بسیار خوبی پرداخت می‌کنند اما پس از مدتی که ناشران زیادی جذب کردند، هزینه کمیسیون را کاهش می‌دهند. این مسئله باعث می‌شود درآمد حاصل از افیلیت مارکتینگ برای ناشران کاهش پیدا کند و این مسئله باعث می‌شود که پس از مدتی ناشران این کار را رها کنند یا با کسب‌وکار دیگری کار کنند. بنابراین سعی کنید کسب‌وکاری را انتخاب کنید که چندین سال است در این زمینه فعالیت می‌کند و کاربران رضایت کافی از آن دارند.

در این قسمت به بررسی ۵ مورد از مزایا و ۴ مورد از معایب سیستم همکاری در فروش پرداختیم تا راحت‌تر بتوانید در مورد فعالیت یا عدم فعالیت در این بخش تصمیم بگیرید.

 

نمونه‌های موفق افیلیت مارکتینگ در ایران و جهان

مدت زمان زیادی است که در دنیا از سیستم افیلیت مارکتینگ برای افزایش فروش کسب‌وکارها استفاده می‌شود! در ایران هم چند سالی است که سیستم‌های همکاری در فروش مختلفی راه‌اندازی شده‌اند و توانسته فروش بسیار خوبی برای آن‌ها ایجاد کند. در این بخش 6 مورد از نمونه‌های موفق افیلیت مارکتینگ در ایران و جهان را بررسی می‌کنیم تا تاثیر آن روی میزان موفقیت کسب‌وکارها را ببینید:

 

نمونه موفق افیلیت مارکتینگ

 

۱. همکاری در فروش آمازون

آمازون بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی است که در حال حاضر هزاران کاربر از طریق افیلیت مارکتینگ برای آن درآمدهای بسیار خوبی دارند. فروشگاه آمازون بر اساس دو معیار ترافیک هدایت شده و میزان فروش ایجاد شده برای آن به کاربران کمیسیون پرداخت می‌کند. سیستم همکاری در فروش آمازون بسیار دقیق است و هر گونه فعالیتی که از سمت شما برای افزایش فروش یا مشتریان این فروشگاه رخ داده باشد را به خوبی پیگیری می‌کند. در حال حاضر برای دسته‌بندی‌های مختلف آمازون، درصد کمیسیون مختلفی در نظر گرفته شده است؛ به عنوان مثال برای لوازم جانبی صوتی مثل هدفون، کمیسیون فروش 5 درصد است که پس از خرید کاربران، مستقیم به حساب ناشر همکاری در فروش واریز می‌شود.

 

شما برای افیلیت مارکتینگ آمازون باید لینک مربوط به محصول موردنظر خود را در سایت یا شبکه‌های اجتماعی خود قرار دهید تا به مدت 24 ساعت کوکی‌های کاربر باقی بماند. در این صورت پس از خرید مشتری در همان مدت زمان، درصد مشارکت شما به حساب آمازون واریز می‌شود و می‌توانید درخواست برداشت بدهید.

 

۲. همکاری در فروش شاپیفای

شاپیفای یک فروشگاه اینترنتی نیست، بلکه یک فروشگاه‌ساز اینترنتی است! بسیاری از کاربران محصولاتی برای فروش دارند اما نمی‌دانند که چطور باید یک فروشگاه اینترنتی برای فروش آن طراحی کنند. شاپیفای یکی از سیستم‌های فروشگاه‌ساز است که با هزینه مناسب به شما اجازه راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی می‌دهد. جالب است بدانید شاپیفای هم از سیستم همکاری در فروش استفاده می‌کند تا تعداد مشتریان خود را افزایش دهد. در واقع بسیاری از شرکت‌ها، اینفلوئنسرها و تولیدکنندگان محتوا لینک‌های مربوط به افیلیت مارکتینگ خود را در سایت یا شبکه‌های اجتماعی خود قرار می‌دهند تا کاربران با کلیک بر روی آن، وارد سایت شوند و فروشگاه اینترنتی خود را ایجاد کنند.

 

شاپیفای اعلام کرده است که به صورت میانگین به ازای هر کاربری به سایت شاپیفای منتقل می‌کنید و خرید خود را تکمیل می‌کند، 58 دلار پرداخت می‌کند. فرض کنید ماهانه تنها 100 مشتری برای این فروشگاه‌ساز پیدا کنید! در این صورت ماهانه 5800 دلار دریافت می‌کنید که درآمد بسیار خوبی خواهد بود.

 

۳. همکاری در فروش شرکت‌های هاستینگ

در حال حاضر بسیاری از شرکت‌های میزبانی وب به شما اجازه می‌دهند که لینک همکاری در فروش خود را در سایت یا شبکه‌های اجتماعی منتقل کنید. در این صورت اگر کاربران از طریق لینک شما وارد سایت هاستینگ موردنظر شوند و سفارش خود را ثبت کنند، پورسانت خود را دریافت می‌کنید. جالب است بدانید هاستینگ‌های داخلی و خارجی همگی از سیستم افیلیت مارکتینگ برای افزایش مشتریان خود استفاده می‌کنند که می‌توانید به صورت ریالی یا دلاری کسب درآمد کنید. همچنین باید در نظر داشته باشید که حتماً هاستینگ‌هایی را به کاربران خود معرفی کنید که از کیفیت خدمات بالایی برخوردار هستند و تنها نباید درآمد برای شما مهم باشد.

 

در حال حاضر سرویس‌های خارجی نظیر بلوهاست (Bluehost) و سرویس‌های داخلی نظیر ایران سرور (IranServer) گزینه‌های خوبی هستند که می‌توانید علاوه بر کسب درآمد، رضایت کاربران را هم بابت معرفی سرویس باکیفیت جلب کنید.

 

۴. ایمالز

ایمالز یکی از بزرگ‌ترین موتورهای جستجوی محصول در ایران است که به شما تمام فروشگاه‌های کوچک و بزرگ را معرفی می‌کند. در حال حاضر ایمالز یکی از سایت‌هایی است که به کمک سرویس افیلیت مارکتینگ توانسته درآمد بسیار خوبی را داشته باشد. در این سایت شما می‌توانید لیست فروشگاه‌هایی که محصول خاصی را ارائه می‌کنند، به صورت یکجا و با مشخصات مهم آن داشته باشید. ایمالز در حال حاضر میلیون‌ها محصول را به همراه لینک فروشندگان آن در اختیار کاربران قرار داده است! ایمالز چندین مدل درآمدی دارد؛ به عنوان مثال برای برخی از فروشگاه‌های اینترنتی بزرگ به صورت پرداخت به ازای فروش کار می‌کند و برای فروشگاه‌های دیگر به صورت پرداخت به ازای کلیک کار می‌کند.

 

اگر نام یک محصول (به خصوص محصول دیجیتال) را در گوگل جستجو کنید، بعید است که در صفحه اول سایت ایمالز را نبینید و از آن برای بررسی قیمت فروشگاه‌های مختلف استفاده نکنید.

 

۵. ترب

ترب یکی دیگر از موتورهای جستجوی محصول است که در ایران رقیب ایمالز محسوب می‌شود! ترب از آن دسته سایت‌هایی است که اگر بخواهید محصولی خریداری کنید، لیست قیمت فروشگاه‌های مختلف را به همراه نمودار قیمت در اختیار شما قرار می‌دهد. همچنین شرایط همکاری با ترب نسبت به سایت‌های دیگر ساده‌تر است! اگر فروشگاه اینترنتی دارید و می‌خواهید محصولات خود را در ترب به صورت افیلیت مارکتینگ به صفروش برسانید، کافی است وارد این سایت شده و قسمت همکاری با فروشگاه‌ها را به صورت کامل مطالعه کنید.

 

در حال حاضر ترب درآمد بسیار خوبی را از طریق همکاری در فروش به خود اختصاص داده است! اگر شما هم می‌خواهید از طریق افیلیت مارکتینگ درآمد خوبی داشته باشید، می‌توانید یک سایت مانند ترب طراحی کرده و فروشگاه‌های مختلفی که یک محصول را ارائه می‌کنند رصد کنید. پس از مدتی می‌توانید از فروشگاه‌های اینترنتی به ازای دریافت هزینه لینک آن‌ها را قرار دهید و درآمد بسیار خوبی داشته باشید.

 

۶. همکاری در فروش دیجی کالا

دیجی کالا یکی از فروشگاه‌های اینترنتی در ایران است که به کمک راه‌اندازی سیستم همکاری در فروش توانست مشتریان و فروش خود را افزایش دهد. جالب است بدانید سیستم همکاری در فروشگاه دیجی کالا از سال 97 شروع به فعالیت کرد اما در همین مدت کاربران بیش از 1 میلیون خرید برای دیجی کالا فراهم کردند.

 

در این بخش به بررسی 6 مورد از کسب‌وکارهایی که از طریق سیستم همکاری در فروش توانستند درآمد بسیار خوبی کسب کنند را بررسی کردیم! برخی از این کسب‌وکارهای ایرانی هستند و نشان‌دهنده این است که افیلیت مارکتینگ در ایران هم بسیار سودآور است.

 

معرفی شبکه های افیلیت در ایران

در بخش قبلی نمونه‌های موفقی از افیلیت مارکتینگ در ایران را بررسی کردیم! اما امکان همکاری با بسیاری از آن‌ها وجود ندارد. در این بخش می‌خواهیم به بررسی چند مورد از بهترین شبکه‌های افیلیت مارکتینگ در ایران که می‌توانید از طریق آن‌ها کسب درآمد کنید را بررسی کنیم.

 

دیجی کالا؛ بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی در ایران

دیجی کالا را که همه می‌شناسیم، بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی در ایران و حتی خاورمیانه! دیجی کالا یکی از فروشگاه‌های اینترنتی است که فرصت کسب درآمد را برای افرادی که می‌خواهند از طریق افیلیت مارکتینگ کسب درآمد کنند، قرار داده است. در حال حاضر اگر یک سایت یا رسانه دارید، به سادگی می‌توانید در سیستم همکاری در فروش دیجی کالا ثبت نام کنید و پس از تایید پروفایل، لینک همکاری در فروش محصولات مختلف را قرار دهید و به ازای خرید کاربران، پورسانت دریافت کنید. البته باید توجه داشته باشید که درصد کمیسیون هر دسته از محصولات مختلف است و حتی برخی دسته‌بندی‌های آن کمیسیون ندارند! بنابراین در سیستم افیلیت دیجی کالا به دنبال محصولات پرطرفداری باشید که درصد کمیسیون بالایی دارند.

 

جالب است بدانید که در حال حاضر حدود 120 هزار نفر برای کسب درآمد از افیلیت مارکتینگ دیجی کالا ثبت نام کرده اند و حدود 66 هزار وبسایت و رسانه در این سیستم ثبت شده اند. این آمار و ارقام نشان می‌دهد که سودآوری حاصل از همکاری در فروش بسیار مناسب بوده است و شما هم می‌توانید فعالیت خود را در این سیستم شروع کنید.

 

می مارکت؛ اولین سیستم همکاری در فروش ایران

می مارکت اولین سایتی است که سیستم همکاری در فروش ایران را آغاز کرد! حدوداً 15 سال از آغاز فعالیت این سیستم همکاری در فروش می گذرد و در حال حاضر بیش از 5000 محصول متنوع در اختیار شما قرار داده است تا بفروشید. جالب است بدانید که در حال حاضر بیش از 7 هزار ناشر افیلیت در این سیستم همکاری می‌کنند که نشان‌دهنده کیفیت بالای این سیستم همکاری در فروش است.

شما هم اگر رسانه یا سایتی دارید، می‌توانید در این سیستم ثبت‌نام کنید و اقدام به فروش محصولات این سیستم افیلیت مارکتینگ کنید. جالب است بدانید که 80 درصد پورسانت شما دقیقاً پس از در حال ارسال بودن سفارشات واریز می‌شود و می‌توانید آن را برداشت کنید. بقیه آن هم پس از دریافت محصول توسط مشتری و تایید آن به حساب شما اضافه می‌شود.

 

میهن استور؛ فروشگاه اینترنتی با تنوع بالای محصولات

میهن استور یکی دیگر از سیستم‌های همکاری در فروش ایرانی است که به شما امکان ایجاد وبسایت و فروش محصول را هم می‌دهد. در واقع با ثبت‌نام در این سیستم، یک فروشگاه اینترنتی در اختیار شما قرار می‌گیرد که می‌توانید میزان فروش خود را مشاهده کنید. البته ارسال محصول با میهن استور بوده و تنها کاری که باید انجام دهید، بازاریابی برای فروش محصول است. در این سیستم شما می‌توانید فروشگاه اینترنتی خود را شخصی‌سازی کنید و محصولات موردنظر خود را نمایش دهید. همچنین تسویه حساب این سیستم همکاری در فروش سریع است و پنل کاربران به صورت کاملاً ساده و راحت طراحی شده است.

 

سبز گستر؛ با بیش از 6 هزار ناشر همکاری در فروش

سبز گستر نام یکی دیگر از سیستم‌های همکاری در فروش است که در حال حاضر بیش از 6 هزار ناشر افیلیت دارد. شما می‌توانید فروشگاه اختصاصی خود را داشته باشید و محصولات موردنظر را بفروشید. در نهایت سبز گستر پورسانت بسیار خوبی را به ازای هر فروش به شما می‌دهد. یکی از مسائلی که باید در مورد این سیستم همکاری در فروش بدانید، این است که محصولات تا ۷۲ ساعت از تحویل توسط مشتریان تست می‌شوند و اگر مشکلی وجود داشته باشد، می‌توانند آن را برگشت بزنند. به همین دلیل می‌توانید با خیالی آسوده محصول بفروشید و پورسانت خود را بدون دغدغه دریافت کنید.

این ۴ سیستم همکاری در فروش از معتبرترین سیستم‌های افیلیت مارکتینگ هستند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. البته سیستم‌های دیگری هم وجود دارند که هر یک از آن‌ها مزایا و معایب خاص خود را خواهند داشت.

 

آیا افیلیت مارکتینگ برای کسب و کار شما مناسب است؟

اگر یک کسب‌وکار اینترنتی دارید و محصولی ارائه می‌کنید، شاید به این فکر افتاده باشید که از افیلیت مارکتینگ برای افزایش فروش خود استفاده کنید. اما آیا واقعاً استفاده از سیستم همکاری در فروش برای همه کسب‌وکارها مناسب است؟ قطعاً خیر! پیش از آن که بخواهید به دنبال راه اندازی سیستم همکاری در فروش باشید، ابتدا باید ببینید که مخاطبان شما چه کسانی هستند. اگر مخاطبان شما عمومی هستند و شامل دسته خاصی از کاربران نیست، استفاده از سیستم همکاری در فروش گزینه بسیار مناسبی است.

به عنوان مثال فرض کنید شما یک فروشگاه اینترنتی در زمینه فروش لوازم دیجیتال دارید؛ در این صورت مخاطبان شما همه افراد جامعه هستند. استفاده از سیستم افیلیت مارکتینگ می‌تواند به شما کمک کند تا کاربران دیگر برای شما مشتری بفرستند و مشتریان شما روز به روز افزایش پیدا کنند. حال فرض کنید شما در حال فروش محصولات آموزشی معماری هستید! در این صورت مخاطبان شما بسیار کوچک و تخصصی هستند و با توجه به این موضوع، افراد کمی حاضر به کسب درآمد از طریق سیستم همکاری در فروش شما می‌شوند.

 

یکی دیگر از مسائلی که برای راه اندازی سیستم همکاری در فروش برای کسب‌وکار خود باید در نظر بگیرید، این است که راه اندازی آن ممکن است هزینه زیادی برای شما داشته باشد. بنابراین ابتدا باید ببینید که برای شما صرفه اقتصادی دارد یا خیر! اگر قرار است برای شما سودآوری زیادی داشته باشد، راه اندازی سیستم افیلیت مارکیتنگ کار مناسبی است اما در غیر این صورت بهتر است از روش‌های تبلیغاتی دیگری برای افزایش فروش محصولات یا خدمات خود استفاده کنید. همچنین درصد کمیسیون را باید به نحوی در نظر بگیرید که علاوه بر سودآوری برای کاربران، به ضرر شما هم نباشد! در واقع باید هزینه‌های محصول خود را به صورت دقیق محاسبه کرده و بخشی از درصد سود را به کاربران پیشنهاد کنید.

 

چطور یک افیلیت مارکتر شویم؟

در بخش‌های قبلی به بررسی کامل سیستم همکاری در فروش پرداختیم و هر چیزی که باید راجع به آن بدانید را بررسی کردیم. در این قسمت می‌خواهیم به بررسی مراحل تبدیل شدن به افیلیت مارکتر بپردازیم.

 

چطور یک افیلیت مارکتر شویم؟

 

۱- یک سایت یا رسانه اجتماعی راه اندازی کنید

اولین چیزی که برای تبدیل شدن به یک افیلیت مارکتر به آن نیاز دارید، یک سایت یا رسانه اجتماعی است. سایت یا رسانه اجتماعی همان بستری است که با استفاده از آن می‌توانید لینک‌های مربوط به افیلیت مارکتینگ خود را در آن قرار دهید تا کاربران بر روی آن کلیک کنند. اگر یک سایت داشته باشید، در بخش‌های مختلف آن می‌توانید لینک‌های مربوط به افیلیت مارکتینگ خود را در آن قرار دهید؛ سپس با افزایش ترافیک سایت، به افزایش تعداد کلیک بر روی لینک‌ها و در نهایت افزایش درآمد خود کمک کنید. در شبکه‌های اجتماعی هم می‌توانید محصول را معرفی و لینک آن را قرار دهید تا کاربران به راحتی بتوانند آن را سفارش دهند.

 

۲- به طور مداوم محتوای مناسب تولید کنید

پس از آن که سایت یا رسانه اجتماعی خود را راه‌اندازی کردید، زمان تولید محتوای مناسب است. تولید محتوای مناسب به شما کمک می‌کند تا بتوانید لینک محصولات مرتبط با آن محتوا را در صفحه مربوط به آن قرار دهید؛ در این صورت کاربران محتوای شما را می‌خوانند و اگر به محصول شما نیاز داشتند، آن را خریداری می‌کنند. ایده‌های زیادی برای تولید محتوا وجود دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به نقد و بررسی اشاره کرد. هنگامی که کاربران برای خواندن نقد و بررسی یک محصول وارد سایت شما می‌شوند، احتمالاً قصد خرید آن را دارند. بنابراین با پس از خواندن نقد و بررسی، لینک خرید محصول را می‌بینند و خرید خود را انجام می‌دهند.

 

۳- شروع به دریافت لینک همکاری در فروش محصولات خود کنید

مرحله بعد از تولید محتوای مناسب، دریافت لینک همکاری در فروش است! هر سیستم کسب درآمد از همکاری در فروش لینک اختصاصی به هر کاربر ارائه می‌کند که متوجه شود کاربران از طرف کدام شخص یا رسانه خرید خود را انجام داده‌اند. شما با ثبت‌نام در سیستم افیلیت مارکتینگ به راحتی می‌توانید لینک مربوط به محصولات موردنظر خود را دریافت کنید و آن را به همراه تصویر آن محصول، در سایت یا رسانه خود قرار دهید. با هر خرید کاربران از طریق این لینک، کمیسیون شما به حساب کاربری اضافه می‌شود و می‌توانید درخواست برداشت وجه کنید.

 

۴- در نهایت می توانید پورسانت و درصد کمیسیون درخواست کنید

مرحله آخر کسب درآمد از سیستم همکاری در فروش، دریافت پورسانت است. در واقع پس از آن که تمام کارهای بالا را انجام دادید و کاربران از طریق لینک شما خرید کردند، زمان دریافت پورسانت و درصد کمیسیون فرا می‌رسد. هر سیستم همکاری در فروش شرایط و قوانین خاص خود را دارد؛ برخی از آن‌ها نهایتاً یک روز پس از ثبت درخواست واریز وجه برای شما واریز می‌کنند اما برخی دیگر، تا چند هفته پس از درخواست برای شما واریز می‌کنند. بنابراین حتماً باید قوانین و شرایط سیستم‌های همکاری در فروش مختلف را بررسی کنید و متناسب با قوانین، بهترین آن را انتخاب کنید.

با انجام ۴ مرحله بالا درآمدزایی شما آغاز می‌شود! البته فرآیند کسب درآمد از افیلیت مارکتینگ کاملاً بستگی به نوع بازاریابی شما دارد و اگر به خوبی بازاریابی کنید، درآمد بسیار خوبی خواهید داشت.

 

نتیجه‌گیری؛ کسب درآمد بسیار بالا از همکاری در فروش!

تا اینجای مقاله متوجه شدید که همکاری در فروش چیست و چرا اهمیت زیادی دارد! کاربران زیادی هستند که از این طریق درآمد بسیار بالایی دارند و البته این مسئله باعث می‌شود که فروش آن کسب‌وکارها هم افزایش پیدا کند. در واقع همکاری در فروش یک بازی دو سر برد است که هم ناشر افیلیت و هم کسب‌وکار سود می‌کند. اگر یک سایت یا رسانه اجتماعی دارید اما نمی‌دانید که چگونه به درآمدهای چند ده میلیون تومانی در ماه برسید، پیشنهاد ما به شما استفاده از سیستم همکاری در فروش است. برای یادگیری سیستم همکاری در فروش کافی است مقاله بالا را بخوانید، در یک سیستم کسب درآمد ثبت‌نام خود، لینک مربوط به محصولات را در سایت یا رسانه درج کنید و با بازاریابی درست، به درآمدهای بالا برسید.

اگر بتوانید با فروشگاه‌های اینترنتی خارجی همکاری کنید، درآمد شما به صورت دلاری خواهد بود که بسیار عالی است! در هر صورت کلیات کار را در این مقاله بررسی کردیم، حال شما می‌توانید به صورت ریالی یا دلاری کسب درآمد کنید. اگر سوالی در مورد سیستم همکاری در فروش دارید، در بخش نظرات این مقاله مطرح کنید تا شما را راهنمایی کنیم.

 

 
 

 

 نظرات کاربران

نظر تازه ای ثبت کنید