آیا به این فکر کرده‌اید که بهترین آژانس دیجیتال مارکتینگ وجود ندارد؟ تصور همگی ما از یک آژانس دیجیتال مارکتینگ که قرار است مجموعه فرایندهای بازاریابی خود را به آن بسپاریم، بهترین شرکت دیجیتال مارکتینگ است! اما خوب است با مطالعه این مقاله از گرندیما بیشتر درباره آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ بدانید.

بر اساس آمارهای جهانی در حدود ۸۱ تا ۸۵ درصد افراد قبل از اینکه تصمیم‌شان برای خرید نهایی شود، از طریق پلتفرم‌های آنلاین دست به جست‌وجو درباره محصول مورد نظر خود می‌زنند. ایران هم از این قضیه مستثنی نیست و امروزه بسیاری از خریدها، انتخاب‌ها، آموزش‌ها و فعالیت‌های دیگر به صورت آنلاین انجام می‌شود. موضوعی که اهمیت فعالیت در دنیای دیجیتال را نشان می‌دهد و این موضوع را گوشزد می‌کند که اگر کسب و کاری در دنیای آنلاین حضور نداشته باشد، به زودی از گردونه رقابت‌ها خارج می‌شود. با ما همراه باشید....

از طرفی دیگر حضور این تعداد کسب و کار در دنیای دیجیتال و در کنار آن بالا رفتن میزان آگاهی خریداران، باعث شده است کار برای رقابت در این فضا بسیار سخت شود و برداشتن هر قدم نیاز به تخصص و دانش داشته باشد. اینجاست که تخصص بازاریابی به کمک کسب و کارها می‌آید و یک فعالیت بازاریابی موفق می‌تواند دروازه‌های موفقیت و درآمدهای بالا را به روی آنها باز کند.

بسیاری از کسب و کارها برای بازاریابی فعالیت‌ها و محصولات خود به سراغ تیم‌ سازی درون شرکت خود می‌روند و بسیاری هم ترجیح می‌دهند این کار را به شرکت‌های متخصص و فعال در این حوزه واگذار کنند. با گروه اول کاری نداریم، اما اگر شما هم در میان صاحبان و مدیران کسب و کارهای گروه دوم هستید و برای انجام فعالیت‌های دیجیتال مارکتینگ خود به دنبال یک تیم و شرکت خوب می‌گردید، همراه ما باشید تا به شما بگوییم چطور می‌توانید بهترین شرکت دیجیتال مارکتینگ را از میان صدها گزینه متنوعی که وجود دارد، انتخاب کنید.

 

سرفصل این مطلب

 

آژانس دیجیتال مارکتینگ چیست؟

حالا که قرار است به سراغ ریز و بم انتخاب یک آژانس دیجیتال مارکتینگ خوب برویم، اجازه بدهید کارمان را با تعریف آژانس دیجیتال مارکتینگ آغاز کنیم تا ببینیم اصلا چه شرکتی می‌تواند به عنوان آژانس دیجیتال مارکتینگ شناخته شود.

متاسفانه مانند دیگر حوزه‌های دنیای دیجیتال، تعریف ثابت و دقیق پذیرفته شده‌ای برای آژانس دیجیتال مارکتینگ وجود ندارد، اما آن طور که متخصصان این حوزه بیان می‌کنند یک آژانس دیجیتال مارکتینگ را می‌توان به شکل زیر تعریف کرد:

 

یک آژانس بازاریابی دیجیتال که از طریق بازاریابی همه کاناله، چند کاناله و تک کاناله به صورت آنلاین با مشتریان ارتباط می‌گیرد. آژانس‌ها با بازاریابی چند کاناله و تک کاناله، از طریق کانال‌هایی مانند وبسایت‌ها، وبلاگ‌ها، ایمیل‌ها، رسانه‌های اجتماعی و غیره با مشتریان و کاربران ارتباط می‌گیرند و فعالیت‌های دیجیتال مارکتینگ خود را به پیش می‌برند. 

 

همه کاناله نیز نوعی بازاریابی است که در آن کل فعالیت بازاریابی در یک دوره کامل خرید (از زمان جست‌جوی کاربر برای خرید تا خدمات پس از فروش) از طریق کانال‌ها و ابزارهای مختلف به صورت یکپارچه انجام می‌شود. یک آژانس بازاریابی دیجیتال معمولا خدمات سنتی بازاریابی مانند تبلیغ از طریق بیلبوردها، بروشورها، کاتالوگ‌ها، تبلیغات رادیویی و تلویزیونی ارائه نمی‌دهد و بیشتر فعالیت خود را از طریق ابزارها و پلتفرم‌های آنلاین به پیش می‌برد. البته امروزه به دلیل گسترش فعالیت‌های بازاریابی دیجیتال، شرکت‌های تبلیغاتی سنتی نیز بخشی از فعالیت‌های خود را به دیجیتال مارکتینگ اختصاص داده‌اند.

 

بهترین شرکت دیجیتال مارکتینگ

 

پایه و اساس آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ بر خلاقیت است و سعی می‌کنند با استفاده از روش‌های خلاقانه و دانش روز، بین یک کسب و کار با دیگر رقبا تمایز ایجاد کنند.

 

چرا باید به سراغ آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ برویم؟ مزایای همکاری با شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ در چیست؟

یک آژانس دیجیتال مارکتینگ می‌تواند یک پشتیبان فوق‌العاده برای کسب و کار شما باشد. اگر بتوانید انتخاب درستی داشته باشید، می‌توانید بخش دیجیتال مارکتینگ کسب و کار خود را به طور کامل به آژانس دلخواه‌تان بسپارید. آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ با داده‌ها کار می‌کنند و کار خود را از طریق ارزیابی مداوم این داده‌ها به پیش می برند. به همین دلیل به راحتی با بررسی داده‌ها می‌توان از میزان موفقیت آنها باخبر شد و درباره نرخ بازگشت سرمایه‌ که رقم می‌زنند، تصمیم گرفت.

 

با آژانس دیجیتال مارکتینگ می‌توان در زمان، هزینه و منابع انسانی صرفه‌جویی کرد. برای خیلی از کسب و کارها تشکیل یک تیم دیجیتال مارکتینگ و مدیریت آن بسیار زمان بر است، اینجاست که می‌توان برای صرفه جویی در زمان و هزینه به سراغ شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ رفت و از خدمات آنها استفاده کرد. از آنجایی که نیروهای متخصص در شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ مشغول به فعالیت هستند، سابقه کار فراوانی در دنیای دیجیتال دارند و با ترندهای روز نیز همراه هستند، می‌توانند بازدهی بسیار بیشتری نسبت به یک تیم مارکتینگ کوچک در شرکت شما داشته باشند.

 

با یک آژانس دیجیتال مارکتینگ می‌توان تحلیل درست و دقیقی از بازار و مشتریان داشت. آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ برای موفقیت در بازار دیجیتال تاسیس شده‌اند، تمام انرژی و نیروی خود را برای رسیدن به این هدف می‌گذارند و با بهترین ابزارهای تحلیل دنیای دیجیتال کار می‌کنند؛ پس می‌توانند یک تحلیل درست و دقیق از رقبا و مشتریان به شما بدهند. شرکت شما به دلیل محدودیت بودجه یا دانش و تخصص، ممکن است نتواند به مانند یک شرکت دیجیتال مارکتینگ خوب داده‌های به دست آمده از رقبا و مشتری را جمع‌آوری و تحلیل کند.

یک شرکت دیجیتال مارکتینگ کمپین‌های تبلیغاتی را حرفه‌ای‌تر اجرا می‌کند. از آنجایی که منابع انسانی و ابزارها و دانش‌های در اختیار یک شرکت دیجیتال مارکتینگ حرفه‌ای است و شناخت بسیار بهتری از فضای آنلاین دارد، بهتر می‌تواند کمپین‌های تبلیغاتی دیجیتال مارکتینگ را برنامه‌ریزی و اجرا کند و به نتایج مطلوب‌تری برسد.

 

آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ چه وظایفی برعهده دارند؟ از یک شرکت دیجیتال مارکتینگ چه انتظارهایی باید داشت؟

آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ در حوزه بازاریابی آنلاین متخصص هستند و فعالیت‌ها و خدمات‌شان محدود به این حوزه می‌شود. این آژانس‌ها برای موفقیت از آخرین ترندها، بهترین روش‌ها، ابزارها و استراتژی‌هایی که برای موفقیت یک کسب و کار در دنیای بازاریابی دیجیتال نیاز است استفاده می‌کنند تا تبدیل به بهترین شرکت دیجیتال مارکتینگ یا یکی از بهترین‌ها شوند. 

این شرکت‌ها وظایف و اهدافی دارند که باید در زمان همکاری با یک کسب و کار بر حسب نوع شرکت و توافق‌های انجام شده، به آن برسند. تعدادی از این وظایف شامل موارد زیر می‌شود:

 • باعث رشد ترافیک ارگانیک به سمت وبسایت شما شوند
 • لیدهای آماده خرید ایجاد کنند
 • میزان دسترسی به برند شما را افزایش دهند
 • ریز تا درشت فعالیت‌های بازاریابی شما را بهبود ببخشند

 

شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ چه خدماتی ارائه می‌دهند؟

یک شرکت‌ دیجیتال مارکتینگ مانند هر شرکت دیگری محصولات و خدماتی دارد که از طریق آنها، می تواند تخصص و علم خود را به مشتریان خود به اثبات برساند. البته یک آژانس دیجیتال مارکتینگ ممکن است تنها تعدادی از این خدمات را ارائه بدهد یا اینکه در تعدادی از این خدمات قوی باشد. یک شرکت دیجیتال مارکتینگ نمی‌تواند برای همه کسب و کارها از یک روش استفاده کند، بلکه باید هر کسب و کاری را به طور دقیق بررسی کرده و بر اساس نیازهای او، برای رفع آن برنامه ارائه بدهد. خدمات یک آژانس دیجیتال مارکتینگ معمولا ثابت است اما اینکه کدام یک از این خدمات برای چه کسب و کاری مفید است، چیزی است که در مشاوره با این آژانس‌ها می‌توان متوجه آن شد.

لیستی از خدمات یک شرکت دیجیتال مارکتینگ

 1. سئو
 2. تبلیغات کلیکی
 3. بازاریابی شبکه‌های اجتماعی
 4. بازاریابی محتوایی
 5. خدمات روابط عمومی
 6. ایمیل مارکتینگ
 7. ویدیو مارکتینگ
 8. طراحی و اجرای کمپین‌ها
 9. طراحی و توسعه سایت
 10. مطالعه بازار و کسب و کار
 11. تدوین استراتژی دیجیتال مارکتینگ و ارائه برنامه
 12. برآورده کردن نیازهای فنی

این موضوع را هم در نظر داشته باشید که نیازی نیست برای همکاری با یک آژانس دیجیتال مارکتینگ از تمام خدمات و راهکارهایی که به شما ارائه می‌دهند استفاده کنید؛ تنها کافی است بر اساس نیازی که دارید به سراغ آن چیزی بروید که برای رشد کسب و کارتان لازم است.

 

چه کسب و کارهایی نباید به سراغ خدمات شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ بروند؟

آیا تمام کسب و کارها باید برای خدمات دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی خود به سراغ شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ بروند؟ پاسخ این سوال خیر است.

آن گونه که ریچل رایک استراتژیست بازاریابی Tiny Danger Marketing می‌گوید:

همکاری یا همکاری نکردن شرکت شما با یک آژانس دیجیتال مارکتینگ کاملا به کسب و کاری که دارید و هدفی که می‌خواهید به آن برسید، وابسته است. اگر شرکت شما هنوز نمی‌داند از حضور در بازار چه می‌خواهد، در دوره‌های زمانی مختلف به چه چیزی می‌خواهد برسد، هیچ برنامه‌ای برای برندینگ و توسعه کسب و کار خود ندارد و بودجه مشخصی نیز برای این کار در نظر نگرفته است، باید در همکاری با شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ تجدید نظر کند.

 

اگر شما شرکت خود را به تازگی راه‌اندازی کرده‌اید یا اینکه اندازه کسب و کارتان کوچک است، شاید بهتر باشد برای کار با آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ چندان عجله‌ای به خرج ندهید. تا وقتی که نمی‌دانید به طور دقیق از کسب و کار خود چه می‌خواهید یا نقشه راه و پلن درآمدی شما به درستی مشخص نشده است، باز هم رفتن به سراغ شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ کار چندان عاقلانه‌ای به نظر نمی‌رسد.

 

حتی اگر فقط می‌خواهید برای یک خدمت یا اجرای یک کمپین به سراغ این آژانس‌ها بروید، باز هم به درستی و با دقت مشخص کنید که هدف شما از استفاده از این خدمت یا اجرای این کمپین چیست، این کار در راه توسعه کسب و کارتان چه کمکی به شما می‌کند و به چه میزان بودجه برای اجرای آن نیاز است؟ بعد از اینکه به خوبی درباره این مسائل فکر کردید و به نتیجه درستی رسیدید، درباره همکاری با آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ فکر کنید.

 

مزایای دیجیتال مارکتینگ

 

این موضوع برای شرکت و کسب و کارهای بزرگ با بودجه و توانایی مالی خوب نیز صدق می‌کند. تا زمانی که تعیین نکرده‌اید استفاده از خدمات دیجیتال مارکتینگ چه کمکی به توسعه کسب و کار شما می‌کند، چه نیازهایی از شما را پاسخ می‌دهد و شما را به کدام یک از اهداف‌تان نزدیک می کند، به سراغ شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ نروید.

شاید اصلا حوزه کاری و جایگاه شرکت شما به صورتی باشد که استفاده از خدمات یک آژانس دیجیتال مارکتینگ فایده چندانی برای شما نداشته باشد. شاید هم بتوانید کارهای خود را با استفاده از استخدام یک یا چند نیروی دیجیتال مارکتینگ متخصص به خوبی یه پیش ببرید و نیازی به همکاری با یک آژانس بازاریابی آنلاین نداشته باشید. همیشه هزینه و فرصت کارهایی که می‌خواهید انجام بدهید را بسنجید و بعد تصمیم نهایی را بگیرید.

 

سوالاتی که در هنگام انتخاب آژانس دیجیتال مارکتینگ باید بپرسید

هنگام انتخاب آژانس بازاریابی دیجیتال برای کار حتما از قبل تحقیق‌های گسترده‌‎ای درباره این شرکت‌ها و نقاط ضعف و قوت آنها انجام دهید. به سراغ کسب و کارهایی که این شرکت‌ها در حال همکاری با آنها هستند بروید و ببینید آیا تجربه‌های موفق و خوبی از همکاری با این آژانس‌ها داشته‌اند یا خیر؟ اهداف بازاریابی، بودجه‌ای که برای این کار می‌خواهید کنار بگذارید و میزان دیجیتال مارکتینگی که می‌خواهید در اختیار آژانس بازاریابی دیجیتال قرار بدهید را از قبل مشخص کنید.

اینها تعدادی از سوال‌هایی هستند که خوب است از آژانس دیجیتال مارکتینگ احتمالی خود بپرسید تا تصمیم‌گیری بهتری داشته باشید:

 • آیا با یک مدیر یا مسئول پروژه برای پیگیری امور در این آژانس در ارتباط خواهید بود؟
 • افرادی که روی پروژه کسب و کار من کار می‌کنند فریلنسر هستند یا متخصصانی هستند که به استخدام شرکت شما درآمده‌اند؟
 • قراردادی که شما با این آژانس می‌بندید، نسبت به قراردادهای دیگری که آژانس در حال حاضر روی آنها کار می‌کند چقدر بزرگ است؟
 • از چه ابزارهای آنلاین و نرم افزارهایی استفاده می‌کنید؟
 • در نظر آژانس شما یک مشتری خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟ یک مشتری بد چه ویژگی‌هایی؟
 • چه مقدار از بودجه‌ای که در اختیار آژانس شما قرار می‌گیرد، صرف هزینه‌های اداری می‌شود؟
 • آژانس از چه KPI هایی برای اندازه‌گیری موفقیت استفاده می‌کند و چگونه این امر در جلسات معمول به من اطلاع داده می‌شود؟
 • در 90 روز ابتدایی (یا دوره شروع معادل آن) چه اتفاق‌هایی قرار است رخ دهد و کار چگونه پیش خواهد رفت؟
 • هر چند وقت یک بار می‌توانم از وضعیت کمپین بازاریابی دیجیتال خود مطلع شوم؟
 • ساختار قیمت گذاری آژانس به چه صورت است؟
 • آیا می‌توانید با ارائه نمونه‌هایی ثابت کنید که در حوزه کسب و کاری من، خدمات دیجیتال مارکتینگ موفقی انجام داده‌اید؟

افراد و کسب و کارهایی که قبلا با این شرکت کار کرده‌اند یا در حال کار هستند، چه نظری درباره کار با این آژانس دارند؟ از نظرات تستیمونیال، نظرات موجود در گوگل، شبکه‌های اجتماعی و غیره می‌توانید کمک بگیرید.

 

چطور بهترین شرکت دیجیتال مارکتینگ را انتخاب کنیم

تا به اینجا از وظایف و خدمات آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ گفتیم و نوشتیم که این شرکت‌ها برای چه کسب و کارهایی مناسب نیستند. حالا می‌خواهیم به سوال اصلی و مهم این مقاله بپردازیم که چطور باید بهترین شرکت دیجیتال مارکتینگ را انتخاب کنیم.

آیا شرکت انتخابی شما، با حوزه کسب و کار شما آشناست؟

شما می‌خواهید این ریسک را انجام دهید که کارهای دیجیتال مارکتینگ خود را برون سپاری کنید، به همین دلیل بهتر است میزان این ریسک خود را با انتخاب آژانسی که به حوزه کسب و کاری شما آشناست و در این زمینه کار کرده و نمونه‌های موفقی دارد، کم کنید.

با خدمات بیزینس تراپی گرندیما آشنا شوید.

نحوه پاسخگویی و گزارش دهی این آژانس به چه صورت است؟

شما به عنوان صاحب کسب و کار می‌خواهید هزینه کنید و کارهای خود را به یک آژانس بسپارید، پس باید مطمئن شوید این هزینه‌ای که انجام می‌دهید به چه صورت و روی چه کارهایی صرف می‌شود و به چه نتایجی می‌رسد. شرکتی را انتخاب کنید که در گزارش دهی و پاسخگویی به مشتری خوش نام باشد یا اینکه قرارداد خود را به گونه‌ای ببندید که به طور منظم نحوه عملکرد آژانس و نتایج فعالیت‌های آن در اختیار شما قرار بگیرد.

آیا این آژانس انتخابی، نیازهای دیجیتال مارکتینگ شما را به خوبی برطرف می‌کند؟

شما باید مشخص کنید که دقیقا برای رفع چه نیازهایی می‌خواهید به سراغ یک شرکت دیجیتال مارکتینگ بروید؟ آیا می‌خواهید سئو سایت خود را بهبود ببخشید، یا اینکه می‌خواهید در شبکه های اجتماعی حضور فعال تری داشته باشید؟ شاید هم نیاز دارید یک کمپین تبلیغاتی بزرگ اجرا کنید؟ نیازهای خود را به طور دقیق لیست و ارزیابی کنید و هم تراز با آنها به دنبال شرکت‌هایی باشید که به بهترین شکل می‌توانند به این نیازها پاسخ بدهند.

 

مزایای آژانس دیجیتال مارکتینگ

 

آیا هزینه استفاده از خدمات شرکت مدنظر شما با بودجه شما برای دیجیتال مارکتینگ همخوانی دارد؟

متناسب با بودجه‌ای که می‌خواهید برای فعالیت دیجیتال مارکتینگ خود هزینه کنید، به سراغ آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ بروید. هیچ‌ گاه کمیت را فدای کیفیت نکنید. پیش از رفتن به سراغ شرکت دیجیتال مارکتینگ انتخابی‌تان، درباره رنج قیمتی خدماتی که می‌خواهید سفارش بدهید، تحقیق انجام دهید.

آیا شرکت دیجیتال مارکتینگ مورد نظرتان صداقت و شفافیت لازم را دارد؟

به خوبی درباره شرکتی که می‌خواهید با آنها کار کنید، تحقیق انجام دهید. برخی از این شرکت‌ها تنها پوسته ظاهری خوبی دارند و در باطن اصلا آن چیزی که ادعا می‌کنند نیستند. این حق شماست که از صداقت و درستکاری شرکتی که می‌خواهید با آنها کار کنید مطمئن شوید و از آنها نمونه کارهای قابل اثبات بخواهید.

صبر داشته باشید، دیجیتال مارکتینگ کاری زمان بر است

این نکته را در نظر داشته باشید که دیجیتال مارکتینگ، برندسازی و توسعه کسب و کار به طور معمول کاری زمان بر است و نمی‌توانید یک شبه و یک ماهه به موفقیت و نتیجه دلخواه برسید. هر کدام از خدمات مختلف دیجیتال مارکتینگ برای اجرا سختی‌های خاص خود را دارند و ممکن است یکی زودتر به ثمر برسد و یکی دیرتر؛ که این موضوع بسته به کسب و کار شما و اهدافی که تعیین کرده‌اید، می‌تواند متفاوت باشد.

از شرکت دیجیتال مارکتینگ مورد نظرتان گزارش بخواهید اما صبوری هم پیشه کنید. شما با تحقیق و بررسی بسیار به این گزینه رسیده‌اید، به آنها برای رسیدن به موفقیت و نتیجه دلخواه زمان بدهید و نقش المان‌های دیگر مانند کیفیت محصولات و خدمات‌تان، نحوه پاسخگویی شما به مشتریان، شرایط بازار و بسیاری عوامل دیگر را هم در نظر بگیرید.

 

فرایند انجام کار و بستن قرارداد در آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ

شاید این نکته را هم بخواهید بدانید که فرایند انجام کار و بستن قرارداد در آژانس دیجیتال مارکتینگ به چه صورت پیش می‌رود و چه مراحلی دارد:

اولین چیزی که یک آژانس از شما می‌خواهد ارائه خلاصه‌ای از کسب و کار شما و اهدافی است که برای رسیدن به آن به این آژانس مراجعه کرده‌اید که غالبا از آن به عنوان بریف یاد می‌کنند. آژانس پس از دریافت این نسخه، درباره بریف و کسب و کار شما تحقیقاتی انجام می‌دهد و برای انجام آن یک برنامه اجرایی تهیه می‌کند. این برنامه اجرایی در قالب یک پروپوزال به مشتری که شما هستید ارائه می‌شود و روی آن بحث صورت می‌گیرد تا در نهایت به توافق برسید و قرارداد را امضا کنید. پس از آن یک تیم اجرایی به شما معرفی می‌شود و کار شروع می‌شود. در نهایت نیز در دوره‌های مشخص و توافق شده به شما گزارش روند انجام کار داده می‌شود.

چند نکته مهم:

سعی کنید قراردادی که می‌نویسید جزئی باشد و تمام اهدافی که می‌خواهید به آن برسید و تمام خدماتی که می‌خواهید دریافت کنید، در آن آورده شود. این اهداف را به صورت کمّی تدوین کنید تا بتوانید از طریق دا‌ده‌های آماری میزان موفقیت در انجام کارها را بسنجید. بر اساس اهداف‌تان KPI های قابل سنجش تعیین و در قرارداد به صورت شفاف آنها را ذکر کنید. این کار باعث می شود میزان خطا به حداقل برسد و جلوی سوءاستفاده‌ها و سوءتفاهم‌های احتمالی گرفته شود. دوره‌های زمانی که قرار است گزارش دریافت کنید را در قرارداد ذکر کنید. درباره شرایط عدم موفقیت آژانس در رسیدن به اهداف تعیین شده و نحوه گرفتن خسارت هم صحبت کنید.

 

فراموش نکنید

حتما و حتما در شرکت خود یک فرد مسلط به فرایندها و فعالیت‌های دیجیتال مارکتینگ داشته باشید تا در زمان صحبت با آژانس، عقد قرارداد، پیگیری انجام کارها و غیره بر مسائل مورد بحث تسلط کامل داشته باشید و بتوانید از هزینه و زمانی که می‌گذارید بهترین نتیجه را به دست بیاورید. این موضوع را هم در نظر داشته باشید که آژانس دیجیتال مارکتینگ بدون همکاری همه جانبه شما نمی‌تواند موفق شود. اگر بتوانید یک رابطه خوب با شرکت مورد نظرتان ایجاد کنید، شانس موفقیت بخش بازاریابی دیجیتال خود را به طرز چشمگیری بالا می‌برید.

 

از شرکت دیجیتال مارکتینگ طرف قرارداد گزارش دقیق بخواهید

همان طور که بارها به این موضوع اشاره کردیم، باید از شرکت دیجیتال مارکتینگ طرف قراردادتان به طور منظم گزارش بخواهید. گزارشی دقیق از تمام kpiهای مشخص شده در قرارداد که در هر کدام تا چه اندازه پیشرفت کرده‌اند، آیا در مدت زمان مشخص شده در رسیدن به اهداف تعیین شده موفق بوده‌اند یا خیر، اگر موفق نبوده‌اند دلیل آن چه بوده است؟ در هر مرحله از چه ابزارهایی برای رسیدن به اهداف تعیین شده استفاده کرده‌اند و با چه المان‌هایی می توان نتایج مشخص شده در گزارش را صحت سنجی کرد و از دقت آنها مطمئن بود؟

با خدمات گوگل ادز، طراحی سایت و تولید محتوای گرندیما آشنا هستید؟ برای اطلاعات بیشتر درباره این خدمات به صفحات مربوطه مراجعه کنید.

 

هزینه قراردادهای دیجیتال مارکتینگ به چه صورت است؟ آیا قیمت بالا الزاما به معنی دریافت خدمات خوب است؟

هزینه قرارداد با یک شرکت دیجیتال مارکتینگ بسته به عوامل مختلف می‌تواند فرق کند. عواملی مانند پیشینه و شهرت آژانس دیجیتال مارکتینگ، نمونه کارهایی که انجام داده است، خدماتی که شما می‌خواهید دریافت کنید، نوع کسب و کار شما، مدت زمان قرارداد و ابزارهای مورد استفاده، می‌تواند روی قیمت نهایی قرارداد اثر بگذارد. از طرفی دیگر همان طور که پیشتر گفتیم سعی کنید با پرس و جو و تحقیق درباره نرخ خدماتی که می‌خواهید دریافت کنید، با فضای قیمتی بازار آشنا باشید تا نه هزینه گزافی بپردازید و نه قیمت پایینی درخواست کنید.

 

هزینه خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ

 

آژانس دیجیتال مارکتینگ گرندیما | کیفیت کارتان را به ما بسپارید 

انتخاب درست یک شرکت دیجیتال مارکتینگ برای هر کسب و کاری به مانند انتخاب یک شریک تجاری خوب است، اگر بتوانید نیازهای دیجیتال مارکتینگ کسب و کارتان را به طور دقیق مشخص کنید، از آژانس‌ها سوال‌های درست بپرسید و خدمات دیجیتال مارکتینگ را متناسب با نیازهای خود انتخاب کنید، راه رسیدن به موفقیت را برای کسب و کارتان هموار کرده‌اید.

آژانس گرندیما هم با این هدف به میدان آمده است تا بتواند پاسخ درستی به سوال ها و نیازی‌های کسب و کارهای موجود در بازار بدهد و با کمک متخصصان خود، خدماتی در بالاترین کیفیت به صاحبان کسب و کار عرضه کند. شرکتی که نظم و ارائه گزارش‌های هفتگی و ماهانه را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار داده و توانسته است از این طریق اعتماد کسب و کارهای مختلفی را به دست بیاورد.

 نقطه قوت آژانس گرندیما، تخصص ویژه‌ای است که در زمینه سئو و بهینه سازی سایت دارد، چه از نظر فنی، چه از نظر تجربه کاربری. گرندیما در حوزه سئو داخلی و تکنیکال سایت بسیار قوی عمل می‌کند و گواه آن نمونه کارهای موفقی است که برای برندهای محبوب ایرانی انجام داده است. شما می توانید برای مشاهده این نمونه کارها به صفحه اصلی گرندیما مراجعه کنید و با اطمینان بیشتری برای انجام پروژه خود به این آژانس اعتماد کنید.

اگر علاقه‌مند هستید برای پیشرفت بخش دیجیتال مارکتینگ کسب و کار خود از خدمات آژانس گرندیما بهره‌مند شوید، می‌توانید با گرفتن وقت مشاوره، به صورت حضوری یا غیر حضوری نسبت به انجام پروژه خود اقدام کنید. روند انجام کار در شرکت گرندیما به این صورت است که پس از انجام مشاوره، بر اساس توافق دو طرف پروپوزالی برای بهبود کسب و کار شما تهیه و در صورت تایید نهایی با شما قرارداد بسته می شود.

در نهایت نیز در طول اجرای پروژه به صورت هفتگی و ماهانه گزارش‌هایی در اختیارتان قرار می‌گیرد. همچنین یک راهبر پروژه به طور دائم با تیم یا مدیر شرکت شما در ارتباط خواهد بود تا در صورت وجود هرگونه مشکل یا سوال، آن را سریعا برطرف سازد. اگر هنوز هم می‌خواهید درباره خدمات آژانس گرندیما و نحوه همکاری با ما بیشتر بدانید، تنها کافی است با شماره‌های درج شده در سایت تماس بگیرید. 

 نظرات کاربران

نظر تازه ای ثبت کنید