بهترین ایده‌های سئوی کم‌ هزینه برای کسب و کارهای کوچک

کسب و کارهای کوچک با بودجه کم چگونه می‌توانند سئو انجام دهند؟

مدیریت اهداف سئو با بودجه کم می‌تواند کاری مشکل باشد، مخصوصا اگر شما تیم کوچکی دارید. با توجه به انتخاب‌های موجود، شما باید استراتژی‌هایی را انتخاب کنید که به سادگی قابل اجرا بوده و بازدهی قابل توجهی دارند. بنابراین ما لیستی از استراتژی‌های سئو را برای راحت‌تر شدن کار شما مهیا کرده‌ایم که می‌توانید از آن‌ها برای شروع کار خود استفاده کنید.

سایت خود را از نظر تلفن‌های هوشمند بهینه‌سازی کنید

بهینه‌سازی تلفن‌های هوشمند از الزامات موفقیت یک سایت محسوب می‌شود، نه یک انتخاب! به روز بودن با تلفن‌های هوشمند از عوامل رتبه‌بندی است و بنابراین نمی‌توان آن را در سئو نادیده گرفت. وب‌سایت‌هایی که مناسب با صفحات تلفن‌های هوشمند طراحی می‌شوند رتبه بالاتری نیز کسب می‌کنند. پس از عملی شدن شاخص اولویت برای موبایل توسط Google، بهینه‌سازی کردن برای تلفن‌های هوشمند برای تمامی افراد منطقی خواهد بود.

این استراتژی در شروع لیست قرار داده شده است زیرا علاوه بر اهمیت بیش از اندازه آن، اجرای آن بسیار ساده است. در واقع، سکوهایی مانند WordPress چنین کاری را برای شما انجام می‌دهند. این سکوها مجموعه‌ای از تم‌های بهینه‌سازی شده برای موبایل دارند که به راحتی می‌توانید هر کدام از آنها را انتخاب کنید. به علاوه، این دستورالعمل به شما نشان می‌دهد چطور سایت را برای تلفن‌های هوشمند بهینه‌سازی کنید.

از طریق بیان در مناطق محلی حضور خود را در آن مناطق ارتقا دهید

اگر شما تجارت محلی دارید، ایجاد حضور قوی در منطقه برای افزایش قابلیت مشاهده از الزامات محسوب می‌شود. با توجه به افزایش اهمیت سئوی محلی، منطقی است که در بعضی از جنبه‌های آن سرمایه‌گذاری داشته باشید. یکی از این جنبه‌ها افزایش بیان‌های محلی است تا بتوان حضور اینترنتی را افزایش داد. متخصصان جستجوی محلی در آخرین پژوهش عوامل رتبه بندی جست‌جوی محلی بیان کرده‌اند که بیان‌های محلی تقریبا ۱۳٫۳۱% تأثیرگذاری عوامل رتبه‌بندی و Google My Business 19.01% از ۵۰ عامل برتر را به خود اختصاص می‌دهند.

بر اساس گفته‌های MOZ، بیان محلی را می‌توان از سه راه اصلی ارتقا داد: سکوهای خاص صنعت، سکوهای داده‌های Local Business، و وب. برای مثال، فهرست Yelp به تجارت‌هایی مانند رستوران‌ها، بارها، سالن‌های زیبایی و غیره برای افزایش قابلیت مشاهده کمک میکند. Google My Business راهی رایج‌تر برای تمامی تجارت‌ها محسوب می‌شود. علاوه بر این فهرست‌ها، شما می‌توانید از طریق بلاگ، وب‌سایت‌های دولتی، برنامه‌ها، و غیره نیز بیان محلی پیدا کنید.

شایان ذکر است که بیان محلی به معنای حضور اینترنتی نیست. داشتن صحت نقش مهمی در حضور اینترنتی شما دارد. تفاوت در اطلاعات بیان شده در فهرست‌های متفوت می‌تواند تصویر تجارت شما را تخریبکرده و مخاطبین را به سمت نوشتن بازنگری‌های بد هدایت کند. مطمئن شوید که نام، آدرس، و شماره تلفن صحیح بوده و در تمامی فهرست‌ها به روز رسانی شده است.

نقشه سایت داشته باشید

یکی از دلایل اصلی کاهش ترافیک وب‌سایت‌ها خطاهای “خیزش” هستند. بنابراین اگر می‌‌خواهید ترافیک افزایش پیدا کند، باید این مسائل را بر طرف کرده و مسیر سئوی خود را آغاز کنید. نقشه سایت به موتورهای جست‌جو اجازه می‌دهد تمامی صفحات وب‌سایت را مشخص کرده و در نتیجه خیزش به صورت موثر صورت بگیرد.

ایجاد نقشه سایت بسیار راحت است. چندین برنامه تولید نقشه سایت اینترنتی وجود دارند. نقشه سایت در سایت‌های مبتنی بر WordPress به صورت خودکار از طریق افزونه Google XML Sitemaps Generator ساخته می‌شود.

داده متا باید طوری باشد که ارزش کلیک خوردن داشته باشد

بهینه سازی داده‌ها متا یکی از بهترین روش‌های ارتقای نتایج مثبت در سئو محسوب می‌شود که خودتان به راحتی می‌توانید انجام دهید. عناصر اصلی داده‌های متا بدین شرح هستند: عنوان، توضیح متا، URL.

شما باید کلیدواژه‌ها را مانند شکل زیر در عنوان قرار دهید. سپس توضیحات متا را بهینه‌سازی کنید؛ این اسنیپت‌های کوچک اطلاعاتی را مخاطبین در نتایج جست‌جو مشاهده می‌کنند. توضیحات متای موثر باعث می‌شود بازدیدکنندگان متقاعد شوند تا بر روی لینک وب‌سایت کلیک کنند.(محدودیت تعداد حروف توضیحات متا از ۱۶۰ به ۳۲۰ افزایش پیدا کرده است). همین طور اصلاح ساختار URL از سایر جنبه‌های حیاتی بهینه‌سازی سئو محسوب می‌شود. کلیدواژه هدف شما باید بخشی از URL باشد. به علاوه، URL تا حد امکان باید کوتاه باشد. چنین امری از طریق حذف بخش‌های اضافی امکان‌پذیر است.

وب‌سایت باید ظاهر زیبا داشته باشد

انگیزه اصلی استراتژی سئو ارتقای تجربه کاربری و در نتیجه کسب رتبه بالاتر است. وقتی کاربر به صفحه وارد می‌شود، اولین تأثیر را از ظاهر وب‌سایت میگیرد. بنابراین بسیار مهم است که اولین تأثیر خوبی در وی ایجاد کنید.

چنین چیزی چطور رخ می‌دهد؟ سعی کنید ظاهر وب‌سایت را بهبود بخشید. مطمئن شوید که مقالات نیز ظاهر زیبایی دارند. مقالات حاوی تصاویر مرتبط ۹۴% بازدید بیشتری دارند. با اینکه سرمایه‌گذاری برای تولید فیلم شاید از نظر بودجه مناسب نباشد، فیلم حاوی توضیحات قدرت بالایی در متقاعد کردن بازدید کنندگان دارد. اگر بودجه کافی برای استخدام یک طراح ندارید، می‌توانید خودتان دست به کار شوید.  شما می‌توانید از ابزار طراحی رایگان برای زیباتر کردن تصویر برند خود استفاده کنید.

در زمان تولید محتوا بر روی رهبری تمرکز کنید

عبارت “محتوا همه چیز است” هنوز نیز واقعیت کرد. بنابراین در زمان طراحی استراتژی تولید محتوا، همیشه به دنبال تولید محتوای خاص باشید که ارزش افزوده برای خوانندگان به همراه دارد. مشکلاتی که حل نشده‌اند را پیدا کرده و راه‌حل‌هایی برای آنها ارائه کنید. همان طور که در بالا گفته شد، از تصاویر مناسب در محتوای خود استفاده کرده تا اطلاعات به شکلی موثرتر بیان شوند.

به عنوان مثال سری فیلم‌های “Whiteboard Friday” را در نظر داشته باشید که توسط MOZ ارائه می‌شوند. یکی دیگر از مثالها خوبی بلاگی است که از طریق BufferApp و محتوا به قدرت دست یافته است. نوشتن چندین مقاله مهمان که دیدگاه‌های ارزشمندی دارند باعث شده است این بلاگ طی ۹ ماه به ۱۰۰۰۰۰ مشتری دست پیدا کند.

نتیجه‌گیری سریع

بهترین راه برای اجرای صحیح سئو توسط تجارت‌های کوچک همان استراتژیهایی است که فواید مناسب برای شرکت‌های بزرگ نیز به همراه دارد. اولین قدم بهینه‌سازی داده‌های متای وب سایت و طراحی مبتنی بر دستگاه‌های هوشمند است. یک راه دیگر بیان‌های محلی هستند، وجود محلی قوی به موفقیت تجارت‌های کوچک کمک می‌کند. همین طور ارائه تجربه کاربری خوب باعث موفقیت خواهد شد. در نهایت، ظاهر خوب باعث می‌شود بهترین تأثیرگذاری اولیه را در بازدیدکنندگان داشته باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *