۱۵ نکته برتر بازاریابی دیجیتال در سال ۲۰۱۹ که سود شرکت شما را افزایش خواهد داد!

,

با تغییر شکل صنعت بازاریابی دیجیتال و بروز فن‌آوری‌های جدید در بازار، بازاریاب‌ها باید سریعاً به این تغییرات عادت کرده تا بتوانند سود خود را به حداکثر برسانند. در این مقاله ما نکات برتر بازاریابی دیجیتال را بازگو می‌کنیم که سود شرکت شما را در سال جاری افزایش خواهند داد.

امروزه، درخواست خدمات دیجیتال رو به افزایش بوده و شرکت‌های زیادی خدمات جدید را با هدف جذب مشتریان جدید و حفظ مشتریان قبلی ارائه می‌کنند. حاشیه سود پروژه‌ها در حال کاهش هستند، اما مشتریان انتظار دارند شرکت‌های دیجیتال آن‌ها خدمات حرفه‌ای ارائه کنند.

برندها به دنبال راه‌هایی برای تقویت رابطه خود با شرکت‌های دیجیتال هستند و این شرکت‌ها نیز سعی دارند مشتریان بهتری را جذب و حفظ کنند. این بدین معناست که هر ریال و هر ساعتی که صرف می‌کنید اهمیت بسزایی دارد.

تأسیس شرکت دیجیتال بسیار راحت است، اما حفظ و تبدیل کردن آن به تجارتی سودآور سخت‌ترین قسمت کار محسوب می‌شود.

در عصر دیجیتال فعلی، شما ابزار و راه‌های زیادی برای رسیدن به اهداف و افزایش فروش خود دارید. درک دیجیتال شدن و اولویت‌های اصلی مشتریان شما همراه با خواسته‌های در حال تغییر آنان از الزامات هر شرکت دیجیتالی محسوب می‌شود که رشد پایدار را در ذهن دارد.

با نکات بازاریابی دیجیتال مفید زیر می‌توانید شرکت خود را به تجارتی سودآور تبدیل کنید:

ملحق شدن را به امری آسان تبدیل کنید

مشتریان کلید موفقیت در هر شرکت دیجیتال محسوب می‌شوند. شما می‌توانید رابطه‌ای طولانی مدت و قوی را طی فرآیند ملحق شدن ساده با مشتریان خود ایجاد کنید.

اگر می‌خواهید تأثیر مثبتی بر مشتریان گذاشته و آن‌ها را به شرکای طولانی مدت تبدیل کنید، باید به آن‌ها نشان دهید که شما هر چیزی که نیاز دارند را در اختیار دارید. برای بستن قرارداد می‌توانید برای آن‌ها پرسشنامه رضایت فرستاده و به آن‌ها اطلاع دهید که شما هنوز در حال بهبود سایر حیطه‌های تجارت خود هستید.

وب‌سایت خود را بهینه‌سازی کنید

بهبود وب‌سایت برای مشتریان اهمیت ویژه‌ای دارد، اما نباید تقویت و حفظ سئو وب‌سایت خود را فراموش کنید. وجود وب‌سایت باکیفیت و ارائه اطلاعات ارزشمند به مشتریان نیز اهمیت یکسانی دارد، مخصوصاً در زمان فرآیند تصمیم‌گیری آن‌ها.

شما می‌توانید هر ماه سئو خود را چک کنید. برای جذب ترافیک و ارتقای فروش می‌توانید کلیدواژه‌های هدفمند را انتخاب کرده و از آن‌ها در محتوای خود استفاده کنید.

ابزار صحیح را انتخاب کرده و از داده‌ها بهره ببرید

فن‌آوری یکی از سرمایه‌گذاری‌های حیاتی است که به شرکت‌ها در دست یافتن به ابزار مفید و داده‌های کلیدی کمک می‌کنند. شرکت شما باید به دنبال سیستم‌ها و فن‌آوری‌های یکپارچه باشد تا بتواند خدمات راحت‌تری به مشتریان ارائه دهد.

شما می‌توانید از Google Search Console یا SEMrush در سئو استفاده کنید. همین‌طور Google AdWords، Google Trends، SEMrush و  Spyfu نیز در تحلیل کلیدواژه‌های سئو مفید هستند. Google Analytics یا Kissmetrics ابزاری عالی برای تحلیل دیجیتال هستند.

تیم قوی تشکیل بدهید

شما باید برای همکاری با کارمندان مناسب هزینه صرف کنید. به یاد داشته باشید: بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری‌های مالی و ارزشمندترین دارایی همان تیم شما هستند. بهینه سازی میزان زمان مصرفی یا به‌طور خلاصه، میزان به کار گرفتن کارمندان و اثربخشی آنان نقش مهمی در بازده تیم خواهد داشت.

اگر شما تنها کارهای مبتنی بر پروژه انجام می‌دهید، چنین امری بر سود شما تأثیر خواهد گذاشت. شما می‌توانید زمان صرف کرده و از ابزار پیگیری مانند Timely، Everhour، یا Scoro برای اندازه‌گیری اثربخشی میزان سوددهی پروژه و تیم خود استفاده کنید.

استعدادهای جدید را جذب کنید

استعدادهای جدید جذب کرده و مهارت‌های آن‌ها را گسترش دهید. هیچ رابطه مستقیم بین میزان حقوق کارمند و کیفیت کار یا ارزش وی برای شرکت وجود ندارد. هر چه استعدادهای بیشتری در زمان ورود وجود داشته باشد، ارزش بیشتری برای شرکت و مشتریان شما به همراه خواهد آمد. بنابراین، شما می‌توانید سود بیشتری کسب کنید.

خلأ بین استعداد، استراتژی، و فن‌آوری را از بین ببرید

مشتریان برای خدماتی بسیار ارزش قائل هستند که نسبت به آن‌ها هیچ دانش یا منبعی ندارند،یعنی خدماتی که نمی‌توانند خودشان ارائه کنند. بنابراین هیچ هزینه‌ای برای پر کردن این خلاء اضافی نخواهد بود.

اگر شرکت دیجیتال شما توانایی‌های نادر با درخواست بسیار زیاد از بازار دارد، می‌توانید هزینه قابل‌توجهی را برای خدمات خود درخواست کنید. شما می‌توانید با استفاده از برنامه‌های مشترک با سایر شرکت‌ها تیم خود را آموزش داده، خدماتتان را تحول بخشیده و به ابزار مناسب دست پیدا کنید.

بین بودجه و خدمات تعادل ایجاد کنید

ارائه خدمات بیش‌ازحد و عدم تعادل بین پروژه و بودجه از عوامل تخریب سودآوری شرکت‌ها محسوب می‌شوند. تشخیص خطرات پروژه در اولین مراحل اهمیت خاصی دارد، زیرا شرکت‌ها در عصر حاضر حاشیه سود پایینی دارند. شما می‌توانید تعادل بین پروژه و بودجه را با ابزار مدیریت پروژه مانند Basecamp یا FunctionPoint بررسی کنید.

همین طور این نوع ابزار به شما در کاهش فشار وارد بر کارمندان به علت حجم کاری بالا نیز کمک می‌کنند، در نتیجه شما تیمی با بازدهی و اثربخشی بالا خواهید داشت. اگر با یک مشکل روبرو شدید، دیدگاه پروژه یا روش ارائه خدمات را تغییر دهید. شما می‌توانید با مشتریان تماس گرفته و از پیش وضعیت را به آن‌ها توضیح دهید.

کیفیت مشتریان خود را مشخص کنید

وظیفه اصلی هر بازاریاب ایجاد سر نخ فروش و تبدیل آن به فروش واقعی است. اگر کیفیت مشتریان خود را مشخص نکرده باشید، این احتمال وجود دارد که نوشتن پروپوزال برای مشتریان احتمالی با هدر شدن زمان و سودآوری همراه شود.

وقتی کیفیت مشتریان را مشخص می‌کنید، با عدم صرف زمان برای مشتریان احتمالی که متعهد نیستند،در زمان صرفه‌جویی می‌کنید. همین طور چنین کاری به شما در مورد علایق و یا نیازهای مشتریان نیز اطمینان می‌دهد. شما باید رفتار آن‌ها را بررسی کرده و از طریق محتوایی که مطالعه می‌کنند با علایق آن‌ها آشنا شوید. وب‌سایت شما باید پاسخگوی سؤالات آن‌ها باشد.

از برنامه‌ریزی استراتژیک درآمد کسب کنید

برنامه‌ریزی استراتژیک یکی از ارزشمندترین خدمات است. بسیاری از شرکت‌ها در قیمت‌گذاری مبتنی بر ارزش،تصمیم می‌گیرند تا برنامه استراتژیک را رایگان ارائه دهند، اما چنین کاری صحیح نیست.

اگر مشتری احتمالی شما این نوع برنامه را رایگان می‌خواهد، هرگز ارزش دانش و یا خدمات شرکت شما را نمی‌شناسد. این همان دلیل اصلی است که درخواست پروپوزال بر رابطه بین شرکت و مشتری تأثیر می‌گذارد.

بر عملکرد تمرکز کنید

تأثیرگذاری مستقیم و قابل‌اندازه‌گیری بر خدمات نهایی مشتری بهترین روش برای تعیین قیمت و درخواست بیشتر خدمات شما در بازار محسوب می‌شود. اگر شما هزینه‌ها را بر اساس سرنخ‌ها جدید مشخص کنید، درآمد بیشتری خواهید داشت.

در صورت عدم اطمینان از اهمیت شاخص‌های کلیدی، Databox می‌توانید به شما در درک بهتر داده کمک کند. این ابزار با یک منوی قابل تنظیم می‌تواند گزارش شاخص‌های متفاوت را به شما ارائه دهد. همین طور شما می‌توانید به عنوان جایگزین از Tableau نیز استفاده کنید.

برند معروف بسازید

می‌خواهید هزینه بیشتری از مشتریان خود طلب کنید؟ پس برند شما باید قوی‌تر باشد. شما باید در منابع بازاریابی و پیشتازی شرکت خود نیز سرمایه‌گذاری کرده تا برند شما قابل‌تشخیص‌تر باشد.

همین طور به تولید محتوا، شبکه‌ها اجتماعی، و شبکه‌های سنتی نیز توجه کنید. شما می‌توانید موقعیت شرکت خود را در بازار بهبود ببخشید. درنتیجه شما ترافیک و سرنخ‌های فروش بیشتری در وب‌سایت خود خواهید داشت.

قیمت‌گذاری را بهبود بخشید

اجرای قیمت‌گذاری مبتنی بر ارزش کار ساده‌ای نیست اما شما می‌توانید خدمات را بر اساس هزینه مشخص کرده و سپس قیمت هر کدام را بر اساس ارزش آن مشخص کنید. برند و سابقه موفقیت شرکت شما می‌تواند درک مشتریان از ارزش خدماتتان را افزایش دهد.

از آنالیتیک‌ها استفاده کرده و نشان دهید چطور شرکت شما باعث افزایش ارزش برای مشتریان می‌شود. شما در زمان قیمت‌گذاری مبتنی بر ارزش می‌توانید با توجه به خدمات خود و بدون در نظر گرفتن میزان زمان مصرفی هزینه دریافت کنید.

بر فعالیت‌های مبتنی بر کمپین تمرکز کنید

با تبدیل‌شدن تیم محاسبه به شرکت‌های تخصصی،یعنی افرادی که پیچیدگی‌های صنعت و تفاوت پذیری مشتری را به خوبی می‌شناسند، فعالیت‌های مبتنی بر کمپین سود بیشتری نسبت به پروژه‌های مجزا پیدا خواهند کرد.

اگر تیمی متخصص و مجهز داشته باشید،  با سرعت بیشتری می‌توانید فرآیند اجرا یا استراتژی را تکمیل کنید.

جریان‌های متفاوت برای درآمد ایجاد کنید

اگر می‌خواهید جریان درآمد ثابت داشته باشید، بهتر است منابع درآمد متفاوت را از طریق منابع قبلی خود ایجاد کنید. برای مثال، شما می‌توانید یک محصول را ارائه کرده و یا قالب‌های طراحی بفروشید.

شما می‌توانید با اعمال مهارت در مدل‌های تجاری متفاوت، افراد خارج از جمعیت هدف خود را نیز پوشش دهید. شما می‌توانید از مهارت‌ها و دانش خود برای ساخت محصولات یا ابزار تجاری ارزشمند استفاده کنید.

زمان صحیح “نه” گفتن را یاد بگیرید

شما باید زمان صحیح “نه” گفتن را به مشتریان جدید یاد بگیرید. زمانی که مشتریان جدید فرهنگ و ارزش‌های شرکت شما را نداشته و به خدمات شما علاقه‌ای ندارند، بهترین زمان برای این امر محسوب می‌شود.

به یاد داشته باشید، تمامی تجارت‌ها یک تجارت خوب محسوب نمی‌شوند. مشتریان جدید می‌توانند باعث هدر رفتن زمان و منابع شما شوند. شما باید بر بهبود و رشد مشتریان فعلی تمرکز کنید تا بتوانید سود متعادل کسب کنید. هدف خوشامدگویی به‌تمامی تجارت‌ها نیست.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *