کسب درآمد دلاری در ایران، همیشه یکی از لذت‌ بخش‌ترین آرزوها برای افراد بوده است که این روزها با کمک گوگل ادسنس، به دست آوردن آن خیلی راحت و بدون دردسر شده است!

البته کارکرد گوگل ادسنس، تنها به درآمد زایی دلاری خلاصه نمی‌شود و یک بستر فوق حرفه‌ای برای دسترسی به تبلیغات هدفمند برای کاربران است، در این مطلب قصد داریم به صورت کامل، چیستی گوگل ادسنس، روش کار آن، مراحل ورود به گوگل ادسنس و تمامی نکات مهمی که باید درباره این سیستم مهم بدانید را خدمت شما ارائه کنیم.

اگر شما نیز با شنیدن عبارت گوگل ادسنس، وسوسه شدید که اطلاعات کامل و جامعی پیرامون آن به دست آورید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید و در پایان به یک همه فن حریف دنیای گوگل ادسنس، تبدیل شوید !

در ادامه این مقاله از گرندیما با چیستی گوگل ادسنس و کاربردهای آن در دنیای دیجیتال مارکتینگ، قدم‌های ورود به گوگل ادسنس و روش‌های افزایش درآمد در گوگل ادسنس، آشنا خواهید شد برای تبدیل شدن به یک فرد حرفه‌ای در گوگل ادسنس، با ما همراه باشید.

 

 

گوگل ادسنس چیست؟

گوگل ادسنس، یک روش تبلیغات هوشمندانه است که شما می‌توانید از آن برای ایجاد درآمد فعال در وب سایت‌تان استفاده کنید، در حقیقت ادسنس گوگل یک برنامه تبلیغاتی پر هزینه است که سیستم تولید درآمد آن براساس درآمد به ازای هر کلیک یا  (CPC)است.

در سیستم گوگل ادسنس، با کمک هوش مصنوعی گوگل، تلاش می‌شود تا تبلیغات مرتبط به سلیقه و نیاز کاربران نمایش داده شود، این سیستم تبلیغاتی علاوه بر ایجاد درآمد بسیار عالی برای صاحب اصلی وب سایت، منجر به افزایش کیفیت تبلیغات نمایش داده شده به کاربران می‌شود.

 گوگل ادسنس

 

گوگل ادسنس، چطور کار می‌کند؟

گوگل ادسنس، یک سیستم تبلیغاتی است که شما مشخص می‌کنید تبلیغات در کدام بخش از وب سایت‌تان قرار بگیرد، با هر کلیک کاربران روی تبلیغاتی که شما قرار داده‌اید، مقدار پولی به جساب شما واریز خواهد شد.

گوگل ادسنس، یک سیستم هوشمند است و به صورت خودکار، به افراد و گروه‌های مرتبط تبلیغ، نمایش می‌دهد یعنی با وجود این قابلیت در گوگل ادسنس، دیگر نباید نگران نمایش تبلیغات بی‌ربط به کاربران وب سایت‌تان باشید.

انتخاب گوگل ادسنس 

فایده انتخاب گزینشی ادسنس چیست؟

 اولین مزیت این روش کارکرد ادسنس، ایجاد تجربه کاربری مفید برای یوزرهای سایت شما است، کاربران وقتی ببینید شما برای سلیقه آن‌ها احترام قائل هستید و تنها تبلیغات و محتوای مرتبط را به آن‌ها نمایش می‌دهید، وفاداری بیشتری نسبت به شما پیدا خواهند کرد.

اما دومین مزیت انتخاب گزینشی ادسنس، افزایش احتمال کلیک از سمت کاربران است، به دلیل اینکه محتواهایی مرتبط با سلیقه افراد منتشر می‌شود احتمال بیشتری وجود دارد که به کلیک کردن روی آن، تمایل داشته باشند.

فرق گوگل ادسنس و گوگل ادز چیست؟

شاید با شنیدن نام این دو مفهوم در دنیای دیجیتال مارکتینگ، کمی گیج شوید و متوجه نشوید که دقیقا فرق آن‌ها چیست !؟

هر دوی این دو مورد به سیستم تبلیغات پرداخت بر اساس کلیک، اشاره دارند اما کاربرد آن‌ها متفاوت است، در سیستم تبلیغات گوگل ادز، تبلیغ شما در صفحه نتایج جستجو نمایش داده خواهد شد اما در سیستم ادسنس، تبلیغات در بخش‌های مختلف داخل سایت، به کاربران نشان داده می‌شوند.

اگر می‌پرسید کدام مدل تبلیغات برای شما بهتر است که باید بگوییم لطفا به کاربرد ادسنس و ادز توجه کنید! اگر به این موضوع دقت کافی داشته باشید هیچ وقت این پرسش برای شما ایجاد نخواهد شد چون گوگل ادسنس، بیشتر برای ایجاد درآمد از طریق تبلیغات و دیده شدن در سایت‌ها اشاره دارد اما گوگل ادز، به دیده شدن وب سایت شما در موتور جستجو اشاره می‌کند.

شروع گوگل ادسنس 

 

چطور فعالیت‌مان را در گوگل ادسنس شروع کنیم؟

در ادامه آموزش مرحله به مرحله ثبت نام در گوگل ادسنس، خدمت شما ارائه می‌شود برای طی کردن مراحل ثبت نام حرفه‌ای گام‌های زیر را بردارید.

قدم اول : ثبت نام

در ابتدا وارد بخش ثبت نام گوگل ادسنس شوید و اطلاعات اولیه خودتان را ثبت کنید، این بخش، بسیار ساده است و به راحتی می‌توانید انجامش دهید.

در بخش ثبت نام، تمامی جزئیات از جمله نام فرد متقاضی، حساب کاربری گوگل تجاری، آدرس پرداخت و شماره تلفن را وارد کنید.

بعد از اتمام ثبت نام، می‌توانید اولین تبلیغ خودتان را ایجاد کنید و با مراجعه به بخش تبلیغات، به درآمد دلاری دست پیدا کنید.

 ثبت نام در گوگل ادسنس

قدم دوم : انتخاب نوع ثبت نام

پس از انجام ثبت نام، باید نوع تبلیغات درخواستی که مد نظر دارید در سایت‌تان نمایش داده شوند را انتخاب کنید، پیشنهاد می‌شود در این مرحله مواردی را انتخاب کنید که شباهت بیشتری به سلیقه مخاطبان شما داشته باشند.

نوع ثبت نام در ادسنس گوگل 

 

قدم سوم: انتخاب تعداد تبلیغات

در این مرحله بهتر است گزینه Text and display ads تا بیشترین تعداد تبلیغ برای شما نمایش داده شوند، اگر این گزینه خاموش باشد، احتمال ایجاد محدودیت برای شما وجود خواهد داشت.

 تبلیغات گوگل

 

قدم چهارم: انتخاب نام

در این بخش باید اسم آگهی خودتان را انتخاب کنید، کاربران وب سایت شما این نام را مشاهده نخواهند کرد، بعد از انتخاب نام و تنظیم ابعاد آگهی تقریبا کار شما تمام می‌شود.

بعد از اتمام تنظیمات، یک کد کوتاه دریافت خواهید کرد که باید آن را در سایت خودتان قرار دهید تا تبلیغات ادسنس شما برای کاربران وب سایت‌تان قابل نمایش شوند.

گوگل ادز 

 

قدم پنجم : به سایت‌تان بروید!

کدی که ساخته‌اید را بر اساس سلیقه و نیاز کاربران وب سایت‌تان در یکی از بخش‌های سایت، قرار دهید اینکه کد شما در چه بخشی جای بگیرد کاملا به نظر نهایی خودتان مرتبط اما اصولی ستون‌های کناری سایت، گزینه بهتری برای این موضوع هستند.

 

سقف درآمد از گوگل ادسنس چقدر است؟

احتمالا این سوال برای شما نیز ایجاد شده است که سقف درآمد شما از  گوگل ادسنس، چقدر خواهد بود و آیا می‌توانید با این روش تبلیغات کلیکی آنلاین حرفه‌ای به آرزوهایتان رنگ حقیقت ببخشید یا نه ؟!

شاید برایتان جالب باشد که بدانید بسیاری از افراد در قدم‌های اول آغاز ادسنس، به علت نتیجه گرفتن سریع، نا امید می‌شوند و هیچ درآمدی نمی‌رسند، یعنی میزان در آمد آن‌ها از از گوگل ادسنس، صفر دلار خواهد بود!

اما دسته دیگری از وبمستران، با هوشمندی و ذکاوت بالا صبر و حوصله را در مسیر درآمد زایی ادسنس، الگوی ذهنی خودشان، قرار می‌دهند و با کمک ترفندهای افزایش درآمد از گوگل ادسنس، به درآمدهای فوق العاده بالا در این مسیر، دست پیدا می‌کنند.

 

سوال مهم : چطور درآمدمان را در گوگل ادسنس افزایش دهیم؟

کسب درآمد از سیستم تبلیغاتی گوگل ادسنس، لذت بخش و افزایش درآمد در آن نیز لذت بخش‌تر است ! در ادامه قرار است با روش‌های ساده بهبود میزان کسب درآمد از گوگل ادسنس، آشنا شوید، با به کار بستن 2 روش زیر، درآمد شما به سرعت در گوگل ادسنس بیشتر خواهد شد.

 

داشتن حساسیت و دقت بالا در قرار دادن تبلیغات

در فرایند تدوین تبلیغ برای گوگل ادسنس سایت‌تان دقت بالایی خرج دهید تا بهترین کیفیت تبلغ به کاربران نمایش داده شود، این روزها کاربران گوگل به شدت حساس و سخت‌گیر هستند و کوچک‌ترین اشکال محتوایی در ساختار تبلیغ شما ارزش آن را از بین خواهد برد و کاربران علاقه خودشان را نسبت به وب سایت شما از دست خواهند داد.

 

تولید محتوای حرفه‌ای با کیفیت در سایت

اگر شما تنها به فکر انتشار تبلیغات نامرتبط در وب سایت‌تان باشید و به کیفیت محتوای ایجاد شده توجه نکنید، به زودی گوگل شما را یک سایت اسپم بی‌کیفیت، شناسایی خواهد کرد و احتمال پنالتی شدن وب سایت‌تان، وجود خواهد داشت، پس در قدم اول به فکر انتشار محتوای مناسب رفع کننده نیاز کاربران باشید و در قدم بعدی از ادسنس گوگل، برای کسب درآمد دلاری کمک بگیرید.

 

تلاش برای افزایش نرخ کلیک

نرخ کلیک، رمز موفقیت شما در تبلیغات گوگل ادسنس است، به هر میزانی که تلاش کنید جذابیت تبلیغ خودتان را افزایش دهید و کاربران، رغبت بیشتری برای کلیک کردن روی آن داشته باشند، درآمد ادسنس شما نیز افزایش پیدا خواهند کرد.

 

ترفندهای افزایش کلیک بر تبلیغات ادسنس

استفاده از عنوان جذاب

به کاربردن تصاویر باکیفیت

کمک از تکنیک‌های کپی رایتینگ

ایده از تبلیغات آنلاین موفق

استفاده از رنگ‌های ترغیب کننده و .

 

حرف آخر : با ادسنس گوگل، رویاهای خودتان را تبدیل به حقیقت کنید !

احتمالا برای شما نیز جذاب است که درآمد دلاری بالا داشته باشید و بتوانید با کمک تبلیغات، پول زیادی را برای خودتان خلق کنید، گوگل ادسنس، به تمام آرزوهای شما در این زمینه جامه حقیقت پوشانده و درآمد بالای دلاری را برای شما رقم خواهد زد.

فقط باید دقت کنید که تبلیغات سایت‌تان را در جایی قرار دهید که تعداد افراد زیادی به آن دسترسی داشته باشند و در کنار استفاده از تبلیغات برای دیده شدن، محتوای با کیفیت را فراموش نکنید، با کمک نکات آموزشی این مطلب، در زمان کوتاه درآمد فوق العاده‌ای را برای خودتان ایجاد خواهید کرد.

راستی سوال دیگری در رابطه با گوگل ادسنس و مراحل کسب درآمد از آن دارید؟ اگر پرسشی در این باره داشتید حتما در بخش کامنت‌ها برای ما بنویسید کارشناسان گرندیما به پرسش‌های شما در این باره، پاسخ خواهند داد.

 نظرات کاربران

نظر تازه ای ثبت کنید