بازاریابی دیجیتال ارگانیک و روش‌های پیاده‌سازی آن در وب سایت

چرا بازاریابی ارگانیک یک مفهوم ماندگار است و چطور می‌توانیم آن را به استراتژی خود اضافه کنیم؟

چرا بحث زیادی در مورد مفهوم ارگانیک وجود دارد؟ شاید در مورد غذای ارگانیک بتوانید نظر خودتان را داشته باشید، اما در مورد بازاریابی پاسخ کاملاً مشخص است. بازاریابی ارگانیک تنها مسیر موفقیت یک برند محسوب می‌شود. اما بازاریابی ارگانیک چیست و چه تفاوتی با بازاریابی اجتماعی پولی دارد؟

ما در این بلاگ مشخص خواهیم کرد که مفهوم بازاریابی ارگانیک چه معنایی  دارد و چطور می‌توان از آن برای شکوفایی تجارت بهره برد.

بازاریابی ارگانیک شبکه‌های اجتماعی چیست؟

شبکه‌های اجتماعی ارگانیک همان استفاده از خدمات و ابزار رایگان است که هر سکوی شبکه اجتماعی به کاربران خود ارائه می‌کند. هدف از شبکه‌های اجتماعی ارگانیک ایجاد جامعه‌ای از پیروان و مشتریان متعهد است. چنین امری از طریق انتشار محتوای مرتبط و تعامل با افراد درگیر با برند شما صورت می‌گیرد. بازاریابی ارگانیک شبکه‌های اجتماعی بهترین راه برای نشان دادن ارزش‌ها و فرهنگ واقعی شما به مشتریانتان است. در همین بین شما با ارزش‌های مشتریان نیز آشنا خواهید شد. شما از بهینه‌سازی قیف ترافیک ارگانیک را به خرید تبدیل خواهید کرد.

بازاریابی ارگانیک شبکه‌های اجتماعی  آمار موفقیت سرنخ‌های فروش ۱۰۰% بیشتری نسبت به بازاریابی پولی دارد. در این نوع بازاریابی برندها و مشتریان طی تعامل در سکوهای شبکه‌های اجتماعی فرصت یادگیری در مورد یکدیگر را به صورت هم‌زمان دارند. به همین دلیل آمار موفقیت بازاریابی بیشتر است.

فعالیت‌های ارگانیک مانند پاسخ گفتن به سؤالات، ارائه بازخورد یا پاسخ به آن‌ها، و یا به‌سادگی شروع صحبت در مورد برند باعث موفقیت بازاریابی ارگانیک در شبکه‌های اجتماعی می‌شوند.

بازاریابی پولی شبکه‌های اجتماعی چیست؟

از طرف دیگر، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی پولی به معنای پرداخت هزینه به سکوهای شبکه‌های اجتماعی برای نشان دادن تبلیغات یا پیام‌های پشتیبان شده به کاربران شبکه‌ها بر اساس حساب‌های کاربران و خصوصیات آن‌هاست. هر بار نمایش دادن پیام‌ها/تبلیغات اسپانسر شده به پرداخت هزینه نیاز دارد. برای مثال تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC[1]) به ازای هر بار کلیک شدن بر روی تبلیغ هزینه پرداخت می‌کند. Facebook به ازای نمایش مقالات با برنامه مشخص هزینه دریافت می‌کند.

با یک مقایسه ساده می‌توان مشاهده کرد که بازاریابی ارگانیک، اگرچه به زمان نیاز دارد، می‌تواند فروش بیشتری به همراه داشته و تعامل طولانی مدت با مشتریان در شبکه‌های اجتماعی تضمین‌کننده چنین امری است.

از فرآیند هدفمند برای رسیدن به حداکثر توان ارگانیک استفاده کنید

روش‌های متفاوتی برای بهینه‌سازی در راستای هدف‌گیری ارگانیک در شبکه‌های اجتماعی وجود دارند. اگرچه پرداخت هزینه در شبکه‌های اجتماعی می‌تواند اثربخشی داشته باشد،  هدف‌گیری اصلاح‌شده در مقالات می‌تواند میزان پوشش ارگانیک شما را افزایش دهد. در Facebook و Twitter می‌توانید مقالات خود را طوری اصلاح کنید که بر اساس معیارهای متفاوت هدفمند باشند: جنسیت، ارتباطات، وضعیت تأهل، سطح تحصیلات، سن، موقعیت،  زبان، تمایلات، و تاریخ آخرین انتشار. با اینکه شما قابلیت هدف گرفتن خصوصیات را دارید، بهتر است مخاطب خاص خود را هدف گرفته تا افراد مناسب محتوای شما را مشاهده کنند.

عناوین سئو را بهینه‌سازی کنید

بر اساس گفته‌های سایت Moz، استفاده از عناوین سئو قوی یکی از مهم‌ترین عناصر سئوی داخل صفحه محسوب می‌شود. همین طور، شایان ذکر است که تگ‌های عناوین باید نزدیک به ۵۰ تا ۶۰ حرف و مرتبط با محتوای صفحه باشند.

محتوایی منتشر کنید که پایدار است

بسیار مهم است که در شبکه‌های اجتماعی و بلاگ خود مقالاتی فاقد تاریخ انقضاء داشته باشید. این مقالات افراد را به خود جذب کرده و در ذهن خوانندگان متمایز هستند. اگر در مورد نوع محتوا مطمئن نیستید، جنبه جالب و آموزشی بودن را در نظر بگیرید. آمار نشان می‌دهد کاربران محتوای مثبت را بیشتر از موارد منفی به اشتراک می‌گذارند.

از صورتک‌ها برای ارتقای تعامل استفاده کنید

صورتک‌ها به عنوان بخشی مورد قبول از لغت‌نامه آنلاین و راهی مناسب برای ارتقای ارزش متن‌ در شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده‌اند. صورتک‌ها باعث می‌شوند برند شما انسانی‌تر به نظر برسد. همین‌طور می‌توانید ایده‌های پیچیده را در چندین حرف بیان کرده و در سکوهایی مانند Twitter تعامل بهتری با کاربران پیدا کنید. استفاده از صورتک به شما اجازه می‌دهد کاربران را قبل از خواندن محتوا از حس و جریان کلی آن آگاه کنید.

از هشتگ (#)‌هایی استفاده کنید که تعامل بیشتری ایجاد می‌کنند

بر اساس داده‌های Buffer، هشتگ‌ها با توجه به شبکه اجتماعی تأثیرات متفاوتی بر تعامل می‌توانند داشته باشند:

  • مقالات Twitter دارای یک هشتگ ۲۱% تعامل بیشتری نسبت به مواردی دارند که سه یا تعداد بیشتری هشتگ در خود جای داده‌اند.
  • از طرف دیگر مقالات Instagram با بیش از ۱۱ هشتگ تعامل بیشتری را به همراه دارند.
  • بهتر است از هشتگ در Facebook استفاده نکنید.

اگر رویدادی مهم در پیش دارید، بهتر است از پیش آماده شوید تا بتوانید بهترین عملکرد را ارائه کنید. هر چه هدفمند‌تر، بهتر. برای مثال، اگر شما برند مد هستید، توییت زنده گزینه‌ای عالی محسوب می‌شود. شما می‌توانید رویدادهای مهم را بررسی کرده و در مورد لباس‌های افراد معروف نظر بدهید.

اکثر رویدادها حاوی هشتگ در بالای خود می‌شوند. اما نکته کلیدی دزدیدن آن هشتگ یا عدم انجام این کار است. هدف شما باید ایفای نقش در صحبت معنادار و به روشی طبیعی با کاربران باشد که در رویداد شرکت می‌کنند.

از میم (Meme) استفاده کنید.

میم چیست؟ میم‌ها تصاویر دارای پیام هستند. در واقع این روزها میم‌ها دنیای شبکه‌های اجتماعی را تسخیر کرده‌اند. به علاوه، امروزه تا حدی “میم شناسی” به عنوان بخشی از روانشناسی انسانی بیان شده است.

میم‌ها رفتارهای فرهنگی هستند که از طریق تقلید بین افراد منتقل می‌شوند. در نتیجه میم‌ها قابلیت ویرال بسزایی دارند که برای تجارت‌ها قابل استفاده هستند. با استفاده از خاطرات، طنز، و تقلید می‌توان میم‌ها را برای رشد ارگانیک به کار برد. تنها لازم است میم‌ها را به تکرار نمایش دهید. به عنوان مثال میم  برند Nike پس از قرارداد کولین کاپرنیک در تمامی Facebook منتشر شده بود.

مسابقه برگزار کرده و جایزه بدهید!

مسابقات و کادوها باعث ایجاد تعامل قابل توجهی می‌شوند زیرا از مخاطبین می‌خواهد که با انجام کاری بسیار کم، پاداش دریافت کنند.

هر چه پاداش شما مناسب‌تر باشد، افراد بیشتری برای کسب آن وارد مسابقه می‌شوند. این مسابقات را می‌توان به طور مستقیم در شبکه‌های اجتماعی برگزار کرده و یا از ابزار مرتبط استفاده کرد.

بازاریابی و بازاریاب ارگانیک

در عصر رقابتی امروز، صرف هزینه هوشمندانه، تعامل ماشینی، و بازاریابی ارگانیک اهمیت هر چه بیشتری در تمایز شما نسبت به رقبا پیدا کرده‌اند. با ایجاد تجربه مناسب برای کاربران، شما شانس بهتری برای جذب مشتریان جدید و فروش بیشتر دارید،  زیرا دیگر روش‌های تهاجمی مؤثر نیستند. همراه کردن این فعالیت‌ها با پرداخت هزینه تبلیغات باعث می‌شود افراد به صورت ارگانیک در مورد شما صحبت کرده و تبلیغات شما مورد نظر مشتریان جدید و همین طور کاربران قبلی شما قرار بگیرد. این کاربران از تجربه خوب خود استفاده کرده تا فرآیند رشد شما ادامه پیدا کند.

آیا فرصت‌های بازاریابی ارگانیک برای نیز با موفقیت همراه بوده‌اند؟ در قسمت نظرات تجربیات خود را با ما در میان بگذارید!

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *