این روزها همه چیز به سمت آنلاین شدن رفته است! شاید در نگاه اول فکر کنید که تنها کسب و کارهای آنلاین نیاز به سایت دارند اما اگر کمی به سایت مختلف نگاه کنید، متوجه می شوید که کاربران زیادی وجود دارند که اقدام به طراحی سایت شخصی کرده اند. داشتن وب سایت شخصی به شما کمک می کند تا هر کسی که نیاز به اطلاعات شما یا ایجاد ارتباط داشت، در کمتر از یک دقیقه دسترسی داشته باشد. همچنین در سایت می توانید شبکه های اجتماعی خود را هم لینک کنید تا کاربران شما را دنبال کنند. در این مقاله می خواهیم به بررسی طراحی سایت شخصی، کاربردهای آن و در نهایت، مهم ترین ویژگی های سایت شخصی بپردازیم.

طراحی سایت شخصی چیست؟

همه ما می دانیم که وب سایت چیست؛ در واقع هر سایتی که در اینترنت وجود دارد نوعی وب سایت محسوب می شود. شاید تا کنون کلمه طراحی سایت شخصی به گوشتان خورده باشد اما مفهوم آن را ندانید. حتی ممکن است بدانید سایت شخصی چیست اما ندانید چه کاربردها و ویژگی هایی دارد. سایت شخصی به سایت هایی گفته می شود که مربوط به کسب و کاری نیست و افراد اطلاعات شخصی خود را در آن قرار می دهند. برای درک بهتر این موضوع بهتر است به پیج افراد در اینستاگرام نگاه کنید! هر صفحه مربوط به یک فرد است و آن فرد در صفحه اطلاعات شخصی نظیر تصاویر، بیوگرافی و. را قرار می دهد. در سایت شخصی هم افراد اطلاعات شخصی خود را قرار می دهند و مزیت سایت نسبت به شبکه های اجتماعی این است که هر جوری که نیاز دارید، می توانید سایت را طراحی کنید.

 طراحی سایت شخصی چیست؟

یکی از سوالاتی که برای کاربران پیش می آید، این است که چرا باید یک سایت شخصی داشته باشیم؟ پاسخ این سوال واضح است. فرض کنید کاربران می خواهند اطلاعاتی در مورد شما داشته باشند، در این صورت از شما می پرسند. حال اگر شما سایتی داشته باشید، کافی است یک بار این اطلاعات را در سایت خود قرار دهید و هنگامی که کاربران آن را از شما سوال کردند، لینک آن صفحه را در اختیارشان قرار دهید. مثلاً رزومه چیزی است که کاربران زیادی از شما می خواهند! کافی است یک بار به صورت کامل در سایت قرار دهید و پس از آن، لینک آن را در اختیار کاربران قرار دهید.

سایت شخصی چه کاربردهایی دارد؟

اکنون که با مفهوم و اهمیت سایت شخصی آشنا شدید، ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که سایت شخصی چه کاربردی دارد. سایت شخصی کاربردهای زیادی دارد و هر فرد می تواند با هدف خاصی آن را ایجاد کند. حتی ممکن است از یک سایت شخصی با چندین هدف استفاده شود که به راحتی امکان پذیر است. در این بخش از مقاله می خواهیم به بررسی 9 مورد از مهم ترین کاربردهایی که یک سایت شخصی می تواند برای کاربران مختلف داشته باشد، بپردازیم. شما می توانید سایت شخصی را با دلایل زیر راه اندازی و مدیریت کنید:

 سایت شخصی چه کاربردهایی دارد؟

بیوگرافی آنلاین

اولین دلیلی که برای راه اندازی سایت شخصی وجود دارد، بیوگرافی آنلاین است. هر کاربر بیوگرافی خاص خود را دارد و ممکن است بخواهد آن را در اختیار کاربران قرار دهد. مثلاً ممکن است بخواهید به کاربران بگویید متولد چه سالی هستید، در کدام شهر زندگی می کنید، تحصیلات شما چیست و در نهایت، چه مهارت هایی دارید. در این صورت می توانید یک سایت شخصی داشته باشید و تمام این اطلاعات را در مدت زمان کوتاهی در اختیار کاربران قرار دهید. در سایت شخصی محدودیتی وجود ندارد و می توانید اطلاعات مختلفی قرار دهید! حتی ممکن است دوست داشته باشید از تفریحات مورد علاقه خود به کاربران بگویید.

رزرومه آنلاین

رزومه افراد مسئله بسیار مهمی است و هر چقدر رزومه در دسترس‌تر باشد، امکان ایجاد همکاری های بیشتر وجود دارد. حتی اگر بخواهید در شرکتی استخدام شوید، باید رزومه خود را ارائه کنید. دیگر زمانی که رزومه را به صورت پی دی اف یا پرینت شده در اختیار کارفرما قرار می دادید، گذشته است. اکنون کاربرانی که سایت شخصی دارند، بخشی را به رزومه خود اختصاص می دهند و اگر کارفرما یا شرکتی که از آن ها رزومه بخواهد، لینک آن را ارائه می دهند. این مسئله می تواند شخصیت کاری شما را هم ارتقاء ببخشد و دیدگاه کارفرما نسبت به شما بهتر شود.

نمایش نمونه کارها

هر فردی که مهارت یا تخصصی دارد، نمونه کار هم دارد. برای نمایش نمونه کارها کافی است تصویر یا فایل آن را در سایت شخصی خود قرار دهید. در واقع افرادی که طراحی سایت شخصی می کنند، نگران این نیستند که چطور باید نمونه کار خود را ارائه کنند، کافی است نمونه کارهای خود را در سایت قرار دهند. حال اگر بخواهند پروژه بگیرند، کافی است لینک نمونه کارهای خود را که در سایت شخصی آن ها قرار دارد، برای فرد موردنظر ارسال کنند. با این کار نحوه ارائه نمونه کارها هم بسیار حرفه ای تر است و فرد موردنظر راحت تر می تواند به نمونه کارها دسترسی پیدا کند.

وبلاگ شخصی

اگر از افرادی هستید که به نوشتن علاقه دارید، داشتن یک سایت شخصی کمک زیادی به شما می کند. درست است که در حال حاضر شبکه های اجتماعی مختلفی وجود دارند و شما می توانید نوشته های خود را در مدت زمان کوتاهی به هزاران نفر نمایش دهید، اما نوشتن در وبلاگ حرفه ای تر است. با طراحی سایت شخصی به راحتی می توانید نوشته های خود را به صورت آنلاین در اختیار کاربران قرار دهید و علاوه بر متن، تصویر یا ویدئو هم با کاربران به اشتراک بگذارید. این مسئله در برندسازی شخصی شما هم اهمیت زیادی دارد و باید وبلاگ شخصی را جدی بگیرید.

آموزش آنلاین

اگر از افرادی هستید که می خواهید آموزش های آنلاین به کاربران ارائه کنید، طراحی سایت شخصی کمک بسیار زیادی به شما می کند. با داشتن سایت شخصی می توانید آموزش خود را تولید کنید و با کاربران به اشتراک بگذارید. آموزش شما می تواند به صورت متنی یا ویدئویی باشد! در واقع شما در سایت شخصی با محدودیتی روبرو نیستید و می توانید آموزش های خود را به هر نحوی که راحت هستید، با کاربران به اشتراک بگذارید. برای افزایش افرادی که ویدئوهای شما را دنبال می کنند، می توانید از شبکه های اجتماعی یا سئو استفاده کنید.

دریافت پروژه

بسیاری از افراد با هدف دریافت پروژه سایت شخصی خود را ایجاد می کنند! در سایت شخصی می توانید نمونه کارها و رزومه خود را قرار دهید و پروژه دریافت کنید. مهم ترین مزیت سایت شخصی این است که در زمان شما صرفه جویی می شود! در واقع زمانی که باید صرف ارائه نمونه کار به کاربران کنید و پروژه را بگیرید، می توانید صرف چیزهای دیگری نظیر بازاریابی کنید. همچنین می توانید هزینه پروژه های خود را به صورت آنلاین دریافت کنید و در همان لحظه هزینه پروژه را در حساب خود مشاهده کنید. فرآیند دریافت پروژه با طراحی سایت شخصی سریع تر خواهد بود!

اطلاع رسانی

اگر از افراد فعال جامعه هستید، ممکن است بخواهید چیزی را اطلاع رسانی کنید! در این صورت سایت شخصی محیط مناسبی است تا اطلاع رسانی های خود را به بهترین شکل ممکن ارائه کنید. مثلاً اگر پژوهشگر هستید و نتایج جالبی به دست می آورید، کافی است آن را در سایت شخصی خود ارائه کنید و ببینید که چطور افراد از آن استقبال می کنند. حتی اگر تحقیق شما جامع و حرفه ای باشد، ممکن است به عنوان مرجع، کاربران شما را در رسانه های دیگر نظیر شبکه های اجتماعی یا سایت شخصی خود معرفی کنند و به شما لینک بدهند.

برگزاری رویداد

رویدادهای مختلفی برگزار می کنید و پیدا کردن محیطی برای ارائه کار کار مشکلی است؟ اقدام به طراحی سایت شخصی کنید. داشتن سایت شخصی به شما کمک می کند تا بتوانید رویدادهای مختلفی ارائه کنید و آن را با کاربران به اشتراک بگذارید. البته نباید فراموش کنید که برای برگزاری رویداد باید بستر مناسبی در کنار طراحی سایت شخصی در نظر بگیرید که این کار هم چندان دشوار نیست. مثلاً می توانید ثبت نام رویداد را در سایت شخصی خود انجام دهید و برای برگزاری آن از پلتفرم های دیگری استفاده کنید.

ده ها کاربرد دیگر

داشتن سایت شخصی تنها همین کاربردها را ندارد و هزاران کاربرد دیگر می تواند داشته باشد! مثلاً یکی از کاربردهای ضروری این است که با طراحی سایت شخصی می توانید یک فرم تماس در سایت خود ایجاد کنید تا کاربران راحت تر با شما ارتباط برقرار کنند. در کنار فرم تماس هم می توانید اطلاعات مربوط به تماس خود را دریافت کنید تا کربران سریع تر با شما در ارتبط باشند. کاربردهای دیگری هم وجود دارد که هر کاربر می توانید با کمی خلاقیت و آموزش آن ها را در سایت شخصی خود پیاده سازی کند و از نظر کاربران کاملاً حرفه ای به نظر برسد.

مهم ترین ویژگی های سایت شخصی

اکنون که با کاربردهای سایت شخصی آشنا شدید، شاید قصد طراحی سایت شخصی را داشته باشید. طراحی سایت شخصی کار سختی نیست اما برای آن که بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید، باید یک سایت با مهم ترین ویژگی های طراحی سایت شخصی داشته باشید. ویژگی های مختلفی وجود دارند که می تواند سایت شخصی شما را به یک سایت حرفه ای تبدیل کند! در این بخش از مقاله می خواهیم به بررسی 13 مورد از مهم ترین ویژگی هایی که یک سایت شخصی باید داشته باشد، می پردازیم. برای راه اندازی سایت شخصی حتماً این ویژگی ها را در نظر بگیرید:

 مهم ترین ویژگی های سایت شخصی

ظاهر مناسب و حرفه ای

کاربرانی هنگامی که وارد یک سایت می شوند، ظاهر سایت برایشان مهم است! حتی اگر به آن دقت نکنند، باز هم یک سایت با ظاهر مناسب نسبت به یک سایت ضعیف حرفه ای به نظر می رسد. بنابراین اولین ویژگی یک سایت شخصی این است که باید ظاهر حرفه ای و مناسب داشته باشد. شما می توانید ظاهر سایت شخصی خود را بر اساس حوزه فعالیتی و برند شخصی خود طراحی کنید. مثلاً اگر در حوزه کودک فعالیت می کنید، بهتر است سایت شما کمی فانتزی باشد اما اگر در یک حوزه رسمی فعالیت دارید، سایت شما باید ظاهر رسمی اما جذاب داشته باشد.

رنگ بندی مناسب

یکی دیگر از مسائلی که در طراحی سایت شخصی باید در نظر بگیرید، رنگ بندی مناسب است. برای انتخاب رنگ مناسب می توانید به موارد مختلفی نگاه کنید! مثلاً اگر رنگ سازمانی برای برند شخصی خود در نظر گرفته اید، می توانید بر اساس آن رنگ سایت خود را طراحی کنید. اگر رنگ خاصی در نظر نگرفته اید، می توانید رنگ خود را متناسب با حوزه فعالیت خود انتخاب کنید. مثلاً اگر در حوزه ساختمان فعالیت می کنید، می توانید رنگ زرد (بر اساس کلاه ایمنی ساختمان) در نظر بگیرید و اگر در حوزه محیط زیست فعالیت می کنید، رنگ سبز را انتخاب کنید.

تایپوگرافی مناسب

سایت شخصی خود را با هر هدفی که راه اندازی کرده باشید، کاربران وارد آن می شوند. هر سایت محتوایی دارد که توسط کاربران خوانده می شود! اولین قدم برای این که محتوای شما توسط کاربران خوانده شود، این است که تایپوگرافی مناسبی داشته باشد. تایپوگرافی مناسب به این معنی است که کاربران به راحتی بتوانند آن را بخوانند و از آن استفاده کنند. نوع فونت، رنگ فونت، سایز متن ها و. همگی از مواردی هستید که در تایپوگرافی استاندارد مهم هستند. تایپوگرافی شما در موبایل کاربران هم باید کاملاً بهینه و حرفه ای باشد تا کاربران موبایل هم به راحتی از سایت شما استفاده کنند.

تولید محتوای حرفه ای

مهم ترین بخش هر سایتی که باعث می شود تا کاربران وارد آن شوند، محتوای سایت است. محتوای سایت همان متن هایی است که در سایت قرار دارند! البته در سایت محتوای ویدئویی و تصویری هم وجود دارند که اهمیت بسیار زیادی دارد. بنابراین تولید محتوای حرفه ای اهمیت زیادی دارد و هنگام طراحی سایت شخصی باید سعی کنید محتوای جذاب و کاربردی بنویسید. مثلاً اگر قرار است در صفحه درباره ما خودتان را معرفی کنید، از تکنیک داستان سرایی استفاده کنید تا برای کاربران جذاب باشد و متن موجود در آن را تا آخر صفحه بخوانند.

تجربه کاربری مناسب

تجربه کاربری همان تجربه ای است که کاربران از کار کردن با سایت شما دارند! در واقع تجربه کاربری همان حس کاربران نسبت به سایت است. اگر سایت شما تجربه کاربری بهینه و حرفه ای داشته باشد، کاربران از ماندن در سایت شما لذت می برند. از طرف دیگر، اگر تجربه کاربری مناسب نباشد کاربران حس بدی نسبت به سایت شما پیدا می کنند. این مسئله نه تنها روی ماندن کاربر در سایت، بلکه روی برندسازی شخصی شما هم تاثیرگذار است. بنابراین هنگام طراحی سایت شخصی سعی کنید تجربه کاربری بهینه ای داشته باشید تا کاربران به خوبی با سایت شما ارتباط بگیرند.

ایجاد صفحات ضروری

در هر سایت صفحاتی وجود دارند که بودن آن ها ضروری است! در سایت شخصی شما هم صفحاتی وجود دارد باید حتماً در سایت وجود داشته باشند. مثلاً بخش درباره ما در سایت شخصی بخش مهمی محسوب می شود که کاربران می توانند اطلاعات مهمی را در مورد خودتان بدانند. هر فرد متناسب با هدف خود باید صفحات ضروری را ایجاد کند. یکی از صفحات مهمی که حتماً باید وجود داشته باشد، صفحه تماس با ما است. کاربران با ورود به صفحه تماس با ما می توانند راه های ارتباطی با شما را پیدا کنند. همچنین در این صفحه یک فرم تماس قرار دهید تا کاربران به ساده ترین شکل ممکن بتوانند پیام خود را به شما منتقل کنند.

ایجاد راه های ارتباطی برای کاربران

در سایت شخصی کاربران نیاز دارند تا با شما ارتباط بگیرند! همین مسئله باعث می شود تا وجود راه های ارتباطی کاربران با شما در سایت به یک ضرورت مهم تبدیل شود. در مورد قبلی گفتیم که صفحه تماس بخش مهمی است و باید حتماً در سایت وجود داشته باشد. علاوه بر صفحه تماس، می توانید راه های دیگری برای ارتباط کاربران با خودتان قرار دهید. مثلاً ایجاد بخش چت آنلاین در سایت به کاربران کمک می کند تا همان لحظه با شما ارتباط بگیرند و اگر سوالی دارند، در همان لحظه پاسخ دهید. راه های دیگری هم نظیر تیکت، ایمیل، شماره تماس و. می تواند بر اساس هدف شما کاربردی باشد.

وجود بخش بلاگ

اگر فراموش نکرده باشید، در بالاتر گفتیم که محتوا مهم ترین بخش یک سایت محسوب می شود. شما باید به کاربران اطلاعات ارزشمندی را به صورت رایگان ارائه کنید تا کاربران بتوانند به شما اعتماد کنند. به خصوص برای سایت های شخصی نوپا، این مسئله یک ضرورت مهم است. هنگام طراحی سایت شخصی خود، بخشی به نام بلاگ ایجاد کنید تا اطلاعات ارزشمند ارائه کنید. سعی کنید در بخش بلاگ محتوای مرتبط با حوزه کاری خود منتشر کنید تا کاربران شما را متخصص بشناسند. این مسائل تاثیر بسیار زیادی روی برندسازی شخصی شما دارند و می تواند به رشد کاری شما کمک زیادی کند.

صفحه درباره ما

هنگامی که کاربران وارد یک سایت می شوند، به دنبال هدف خاصی هستند. مهم ترین هدف کاربران از ورود به سایت شخصی شما این است که اطلاعات شخصی شما را ببینند. حتی ممکن است نیاز داشته باشند تا هدف شما از راه اندازی سایت شخصی را بدانند. در این صورت است که وجود صفحه درباره ما کمک زیادی به کاربران می کند. در صفحه درباره ما از خودتان بنویسید و به کاربران بگویید که هدفتان از طراحی سایت شخصی چه چیزی بوده است. حتی اگر هدفتان ارائه اطلاعات ارزشمند بوده، به کاربران بگویید که هدفتان کمک کردن به آن ها از طریق ارائه اطلاعات بوده است.

صفحه رزومه

اگر تخصص یا مهارتی دارید و از طریق آن کسب درآمد می کنید، باید پروژه بگیرید. پروژه گرفتن می تواند از طریق افراد معمولی یا شرکت های مختلف باشد. در هر صورت برای کاربران مهم است که بدانند شما دقیقاً چه کارهایی انجام داده اید و با چه افراد یا شرکت هایی ارتباط داشته اید. ایجاد بخش رزومه در سایت شخصی به شما کمک می کند تا اطلاعات مهم و ارزشمند خود در حوزه کاری را به کاربران ارائه کنید. در این صورت اگر کاربری از شما رزومه بخواهد، دیگر نیازی به ارسال فایل یا توضیح دادن نیست، کافی است لینک صفحه رزومه در سایت شخصی خود را ارسال کنید.

سرعت بارگذاری مناسب

سرعت بارگذاری مسئله مهمی برای هر سایت محسوب می شود! اگر سرعت بارگذاری یک سایت مناسب نباشد، کاربران باید منتظر آن بمانند که در اکثر مواقع سایت را می بندند. قطعاً شما به عنوان کسی که اقدام به طراحی سایت شخصی کرده اید و زحمت زیادی هم بابت آن کشیده اید، دوست ندارید که کاربر از سایت شما خارج شود. بنابراین به بهینه سازی سرعت بارگذاری سایت بپردازید تا زمانی که نیاز است کاربر منتظر بارگذاری کامل سایت بماند، کمتر شود. برای این کار می توانید کدهای سایت خود را بهینه کنید یا اگر از سیستم مدیریت محتوا استفاده می کنید، به کمک پلاگین و ماژول ها این کار را انجام دهید.

دو زبانه بودن

گاهی اوقات کاربران دوست دارند که کارفرمای خارجی داشته باشند! در این صورت باید اطلاعات خود را با دو زبان ارائه کنند. معمولاً کاربران ایرانی از زبان فارسی به عنوان زبان اول استفاده می کنند، مگر آن که کاملاً به صورت بین المللی فعالیت کنند که در این صورت زبان سایت ها انگلیسی است. اگر شما هم می خواهید علاوه بر کاربران داخل ایران، پروژه های خود را از کاربران خارجی هم دریافت کنید، طراحی سایت شخصی خود را به صورت دو زبانه انجام دهید. به عبارت ساده تر، اطلاعات خود را علاوه بر زبان فارسی به زبان انگلیسی هم ارائه کنید. البته بخش انگلیسی باید از بخش فارسی سایت جدا باشد تا بهترین نتیجه را بگیرید.

لینک دهی به شبکه های اجتماعی

یکی دیگر از ویژگی هایی که در طراحی سایت شخصی باید در نظر بگیرید، این است که لینک صفحات اجتماعی خود را در سایت خود قرار دهید. این روزها شبکه های اجتماعی در میان کاربران زیادی رایج است و هر کاربر، حداقل در یکی از شبکه های اجتماعی فعالیت می کند. ممکن است کاربران دوست داشته باشند که شما در شبکه های اجتماعی هم دنبال کنند که در این صورت باید لینک تمام شبکه های اجتماعی که در آن فعالیت دارید را در سایت قرار دهید. در این صورت کاربران با یک کلیک می کنند به صفحه شما در شبکه اجتماعی موردنظر دسترسی داشته باشند.

این 13 مورد، از مهم ترین مواردی هستند که هنگام طراحی سایت شخصی باید آن ها را در نظر بگیرید. البته ممکن است ویژگی های دیگری هم به ذهن شما برسد که اگر فکر می کنید برای کاربران شما مفید است، پیشنهاد می کنیم حتماً آن را روی سایت پیاده سازی کنید. البته باید آن را آنالیز کنید تا اگر واقعاً به درد کاربران نمی خورد، حذف کنید.

داشتن سایت شخصی با وجود اینستاگرام ضروری است؟

یکی از سوالات مهمی که برای کاربران پیش می آید، این است که اینستاگرام در حال حاضر میزبان میلیون ها در ایران است! بنابراین می توان یک صفحه شخصی ایجاد کرد و تمام اطلاعات را در آن قرار داد. پس چه دلیل وجود دارد که بخواهیم سایت شخصی خود را ایجاد کنیم؟ 2 دلیل مهم وجود دارد:

امکان فیلتر شدن اینستاگرام

اولین مسئله این است که ممکن است اینستاگرام فیلتر شود! در این صورت هر چقدر که روی صفحه اینستاگرام خود زحمت کشیده اید، از بین می رود. در حالی که اگر سایت شخصی داشته باشید، فیلتر نخواهد شد و می توانید کاربران خود را برای همیشه داشته باشید. حتی اگر اینستاگرام فیلتر نشود، ممکن است صفحه شما در اینستاگرام به هر دلیلی بسته شود که در این صورت هم ارتباط شما با کاربران قطع خواهد شد. بنابراین بهتر است در اینستاگرام فعالیت کنید و کاربران را به سمت سایت خود هدایت کنید تا اگر به هر دلیلی ارتباط شما و کاربران با اینستاگرام قطع شد، از طریق سایت بتوانید با هم در ارتباط باشید.

امکان شخصی سازی بیشتر در سایت شخصی

درست است که اینستاگرام امکانات زیادی در اختیار کاربران قرار داده است اما باز هم محدودیت های زیادی دارید! در حالی که در سایت می توانید هر گونه امکاناتی را اضافه کنید و در اختیار کاربران قرار دهید. مثلاً می توانید محتوای خود را آن گونه که نیاز است، ارائه کنید. محتوای ویدئویی خود را در میان محتوای متنی قرار دهید. در صورتی که در اینستاگرام این موارد وجود ندارند و مجبورید که بر اساس ساختار اینستاگرام محتوا تولید کنید.

امکان دریافت اطلاعات موردنیاز کاربران در سایت شخصی

یکی از مسائلی که اهمیت زیادی دارد، اطلاعات کاربران است! ساده ترین اطلاعاتی که می توانید از کاربران به دست آورید، ایمیل و شماره تماس است. آیا شما به راحتی می توانید اطلاعات کاربران را از طریق اینستاگرام دریافت کنید؟ قطعاً خیر. در حالی که شما می توانید یک فرم در سایت ایجاد کنید و با ارائه یک هدیه ارزشمند، اطلاعات مهم کاربران نظیر نام، ایمیل و شماره تماس آن ها را بگیرید. از این اطلاعات می توانید برای بازاریابی محصولات و خدمات خود استفاده کنید و صدها مشتری جدید جذب کنید. حتی اگر کاربران با شما ارتباط برقرار کنند، باز هم این اطلاعات را دریافت خواهید کرد. در حالی که در اینستاگرام دستتان بسته است و این امکان وجود نخواهد داشت.

آموزش طراحی سایت شخصی

اگر قصد طراحی سایت شخصی را دارید، حتماً این سوال برایتان پیش آمده است که چطور طراحی سایت شخصی انجام دهیم! طراحی سایت شخصی نسبت به طراحی انواع دیگر سایت ها ساده تر است و در کمتر از چند دقیقه می توانید سایت شخصی خود را راه اندازی کنید. دو راه کار برای طراحی سایت شخصی وجود دارد که در این بخش به بررسی آن ها می پردازیم! شما می توانید با توجه به تخصص و مهارت های خود یکی از این 2 راه کار را انتخاب کنید:

 

 

طراحی سایت شخصی با کمک سایت سازها

سایت ساز ها سیستم های آنلاینی هستند که شما امکان راه اندازی انواع سایت را می دهند. این سایت سازها در واقع سیستم های مدیریت محتوایی هستند که توسط شرکت ها توسعه پیدا کرده اند. امکانات مختلفی در سایت ساز به شما ارائه می شود و باید ببینید که به چه امکاناتی نیاز دارید. برخی امکانات نظیر امکان انتشار محتوا پایه هستند و معمولاً در هر سایت سازی وجود دارد. برخی دیگر مزیت محسوب می شوند و اگر به آن نیاز دارید، می توانید استفاده کنید. در حال حاضر شرکت های سایت ساز مختلفی در ایران فعالیت می کنند و می توانید با پرداخت هزینه کم به صورت سالانه، سایت شخصی خود را راه اندازی کنید.

طراحی سایت شخصی با کمک سیستم مدیریت محتوا

اگر کمی با طراحی سایت آشنا هستید، می توانید از سیستم های مدیریت محتوای رایگان استفاده کنید. برای استفاده از سیستم مدیریت محتوا پیش نیازهایی لازم دارید تا بتوانید طراحی سایت شخصی خود را انجام دهید. اولین چیزی که نیاز دارید، دامنه سایت است. دامنه همان آدرس سایت است که می توانید از پسوندهای مختلفی نظیر IR و COM استفاده کنید. پس از آن نیاز به هاست دارید تا بتوانید اطلاعات سایت خود را روی آن میزبانی کنید. برای سایت شخصی معمولاً هاست با فضای کم نیاز است که شرکت های مختلفی آن را ارائه می کنند.

سپس به یک سیستم مدیریت محتوای رایگان نظیر وردپرس نیاز دارید تا بتوانید محتوای سایت خود را مدیریت کنید. در نهایت، یک قالب مناسب انتخاب کنید و با کمک پلاگین ها، امکانات موردنظر خود را به سایت اضافه کنید. به همین راحتی می توانید سایت شخصی خود را طراحی و راه اندازی کنید تا اطلاعات ارزشمندی به کاربران ارائه کنید. برای طراحی سایت شخصی با سیستم مدیریت محتوا می توانید از افراد فعال در زمینه طراحی سایت کمک بگیرید و در کمتر از چند ساعت یک سایت حرفه ای تحویل بگیرید. البته می توانید از سیستم مدیریت محتوای اختصاصی استفاده کنید هزینه بیشتری خواهد داشت و معمولاً برای سایت شخصی این کار پیشنهاد نمی شود.

نتیجه گیری

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید اطلاعات شخصی خود را به صورت حرفه ای در اختیار کاربران قرار دهید! طراحی سایت شخصی راه کاری است که با استفاده از آن می توانید اطلاعات موردنظر خود را در اختیار کاربران قرار دهید. شما می توانید امکانات دلخواه خود را هم به سایت شخصی اضافه کنید و به صورت حرفه ای آن را مدیریت کنید. اگر سوالی در مورد این مقاله یا طراحی سایت شخصی دارید، در بخش نظرات مطرح کنید تا شما را به صورت کامل راهنمایی کنیم.

 نظرات کاربران

نظر تازه ای ثبت کنید