نکاتی کارآمد برای ارتقای قدرت تبدیل در صفحات فرود شما

powerfull landing pages-صفحات فرود قدرتمند

این استراتژیهای ساده برای ایجاد سر نخ فروش و افزایش فروش کاربرد فراوانی دارد و شما می‌توانید به راحتی در صفحات فرود خود از آن‌ها استفاده کنید!

صفحات فرود با نوشتار خوب کلید ارائه اطلاعات صحیح در مورد محصولات به مشتریان احتمالی شما محسوب می‌شوند. در بخش زیر صفحاتی متقاعدکننده را نشان خواهیم داد که سرنخ‌ها را به خرید متقاعد می‌کنند.

هدف صفحات فرود ارائه مکانی برای ورود افراد نیست؛ در واقع صفحه فرود یک مقصد محسوب نمی‌شود. این صفحات یک اتصال از زنجیره شما هستند، زنجیره درآمد شما.

حتی اگر هدف اصلی اکثر صفحات فرود شما بیان کردن متن بازاریابی و ایجاد سر نخ باشد، اما هدف نهایی کسب پول است. صفحات فرود برای اشتراک‌گذاری اطلاعات، ایجاد اعتبار، و درنهایت، ایجاد سر نخ و فروش بیشتر طراحی می‌شوند.

اگر تجارت شما چنین کاری را به‌خوبی انجام دهد، شما نسبت به رقبا متمایز خواهید شد. اگر توانایی طراحی صفحات را نداشته باشید با مشکل جدی روبرو شده‌اید.

ایجاد بهبودهای قابل‌توجه در صفحات فرود امری مشکل محسوب نمی‌شود. شما تنها به چندین ایده پایه نیاز دارید: در مکان مناسب با بازدیدکنندگان ملاقات کنید؛ اصرار افراطی به فروش نداشته باشید؛ و باعث شوید آن‌ها هر چه راحت‌تر خرید کنند.

مانند هر قسمت دیگری از محتوای فروش یا بازاریابی، صفحات فرود شما نیز باید تصمیم‌گیری را برای افراد راحت‌تر کند. اگر صفحه فرود راحت باشد و انگیزه آن‌ها را افزایش دهد، احتمال خرید کردن از شما نیز بالا می‌رود.

هدف شما در زمان طراحی صفحه فرود باید ارائه اطلاعات صحیح در مورد محصول به مشتریان احتمالی باشد. شما باید مشتریان احتمالی را متقاعد کنید که محصول شما توانایی حل مشکل وی را داشته و زندگی‌اش را بهتر می‌کند.

تیتر مرتبط داشته باشید

فرض کنیم که شما یک قیف پایه دارید که در آن از متن استفاده کرده‌اید و ترافیک را با یک فرم به صفحه فرود هدایت می‌کنید. وقتی فردی تبلیغات شما را می‌خواند، سه امر را به نفع شما انجام داده‌اند:

 • زمان خود را صرف خواندن تبلیغات در میان سایر محتوای صفحه شما کرده است.
 • تصمیم گرفته‌اند که تبلیغات را دوست دارند.
 • تصمیم گرفته‌اند بر روی تبلیغ کلیک کرده و به صفحه فرود هدایت شوند.

اگر فرد بر روی صفحه شما کلیک کرده و متن تبلیغ با تیتر شما در صفحه فرود متفاوت باشد، شما باعث تعجب آن‌ها می‌شوید. شما نمی‌خواهید مشتریان احتمالی چنین حسی را در زمان ورود به صفحه ورود پیدا کنند.

زمانی فرد متقاعد می‌شود که واقعاً تبلیغ شما را بخواند که مسئله‌ای توجه وی را جلب کرده باشد. هیچ دلیلی وجود ندارد که شما پس از جلب توجه موضوعی متفاوت را در صفحه فرود به وی نشان دهید. چنین امری باعث گیج شدن افراد می‌شود و شما نمی‌توانید از فعالیت‌های اولیه خود بهره ببرید.

در مثال زیر، تطابق دادن تیتر و متن تبلیغ باعث از بین رفتن حس گیجی در خواننده می‌شود.

اطلاعات کمتری را درخواست کنید

آیا تابه‌حال درخواست کارت اعتباری کرده‌اید یا اینکه در رأی‌گیری شرکت داشته‌اید؟ چنین کارهایی به اطلاعات زیادی نیاز دارند.  پر کردن فرم‌های طولانی می‌تواند آزاردهنده بوده و فرد را خسته کنند.

آیا شما می‌خواهید افراد چنین حسی را در زمان ورود به صفحه فرود پیدا کنند؟

قطعاً جواب خیر است، اما کسب اطلاعات هر چه بیشتر از وسوسه بسیاری بازاریاب‌ها و مالکین تجارت محسوب می‌شود. پرسش در مورد آدرس، شماره کاری، و نام اولین کودک می‌تواند وسوسه کننده باشد، اما هیچ وقت ایده خوبی نیست. آمار نشان می‌دهد که درخواست کسب اطلاعات بیش‌ازحد باعث می‌شود آمار تبدیل شما کاهش پیدا کند.

مشکل اینجاست که هیچ فرم “کامل” را نمی‌توان برای صفحه فرود در نظر گرفت. شما باید فواید و ضررها را بررسی کنید: کسب اطلاعات بیشتر باعث کاهش آمار تبدیل می‌شود، اما می‌تواند احتمالاً باعث افزایش سرنخ‌ها شما شده و می‌توانید با تبدیل این افراد فروش بیشتری پیدا کنید. کسب اطلاعات کمتر باعث افزایش آمار تبدیل می‌شود، اما کیفیت سرنخ‌ها را کاهش می‌دهد.

راه‌حل: سعی کنید با یک فرم اختیاری تا حد امکان پست الکترونیک برای خود ثبت کنید، سپس پیشنهاداتی به این افراد ارائه کرده تا به سر نخ یا خریدار تبدیل شوند. در این مرحله می‌توانید اطلاعات بیشتر را به دست آورید.

در فروش افراط نکنید و فرآیند داشته باشید

این وسوسه وجود دارد که از تمامی جنبه‌های صفحه فرود بهره ببرید. شما می‌توانید در صفحه فرود به اعتراضات و سؤالات احتمالی بازدیدکنندگان پاسخ دهید؛ یا پرسشنامه‌های اضافی قرار دهید؛ یا حتی ضمانت‌های اجتماعی را به نمایش بگذارید. تمامی این اطلاعات اضافی باعث خسته شدن خواننده می‌شوند. این کار افراط در فروش نام دارد. با این وسوسه مبارزه کنید.

بلکه، صفحات فرود خود را به عنوان سکویی برای حرکت دادن افراد در مسیر خود از یک غریبه (نسبت به شما و تجارت شما) به مشتری و فردی متعهد در نظر بگیرید.

وقتی آن‌ها به صفحه فرود وارد شدند، اطلاعات کافی در اختیارشان بگذارید تا تصمیم بگیرند که می‌خواهند به مرحله بعدی بروند. هیچ چیز دیگری لازم نیست.

صفحات فرود شما باید بر اساس فرآیندی مشابه مورد زیر باشند:

وقتی متن صفحه فرود را می‌نویسید، در مورد هر یک از عناصر و متن‌ها چنین سؤالاتی را بپرسید: آیا اطلاعات برای کسی که می‌خواهد به مرحله بعد وارد شود به میزان کافی متقاعدکننده هستند؟ اگر جواب خیر بود اطلاعات را کاهش دهید.

کاهش دادن اطلاعات اضافی باعث می‌شود بر روی پیام خود تمرکز کرده و باعث خستگی خوانندگان نشوید. اگر اطلاعات بیش از حد ارائه کنید، احتمالاً هیچ چیز را به یاد نخواهند داشت. بهتر است خوانندگان چندین نکته مهم در مورد شما را به خاطر داشته باشند!

کلیک کردن باید با فایده همراه باشد

درخواست کردن از افراد برای انجام یک کار قدمی بسیار بزرگ محسوب می‌شود. افراد باید تصمیم بگیرند که خدمات یا محصولات شما مناسب آن‌هاست. سپس باید تصمیم بگیرند که آیا رویکرد، شخصیت، و خصوصیات شما را دوست دارند. درنهایت باید تصمیم بگیرند که چنین مواردی برای انجام عمل خاص کافی هستند یا خیر.

شما می‌خواهید چنین نتیجه‌ای به ‌طور متعدد رخ دهد. اگر شما یک شرکت B2B هستید، فایده چیزی مانند صرفه‌جویی در پول، کسب پول، یا دوری کردن از خطر است. اگر شما یک تجارت B2C هستید، فایده می‌تواند لذت بردن، سالم بودن، یا صرفه‌جویی در هزینه باشد. مهم نیست چه محصولی دارید، شما باید کمی غریزه به خرج داده، و فایده محصولات خود را تا حدی نشان دهید که افراد متقاعد به خرید شوند.

اما چرا در انتهای فرآیند از آن‌ها می‌خواهید “اطاعت کنند”؟ شما فواید مهیج را در طول مسیرشان وعده داده‌اید، و حالا متن شما ملایم شده است.

تیتر اصلی یا تیترهای فرعی شما یک وعده را بازگو می‌کنند. اگر کسی این وعده را قبول کرده و به مرحله اقدام برسد، به آن‌ها یادآوری کنید که چرا چنین مسیری را طی کرده‌اند. بلی، تیتر را در زمان اقدام تکرار کنید.

فرض کنیم که شما سریع‌ترین روتر اینترنت را در بازار به فروش می‌رسانید. هنوز محصول به بازار ارائه نشده است، اما شما مشغول جمع‌آوری پست الکترونیک از افرادی هستید که در زمان موجود شدن آن حاضر به خرید هستند. مثال‌های زیر نشان‌دهنده متن مبتنی بر فایده و مهیج هستند. همین‌طور چندین نمونه پیش‌پاافتاده نیز برای مقایسه بیان‌شده‌اند

متن خوب متن ضعیف  
من می‌خواهم روتر خود را به‌روزرسانی کنم ثبت
اول به من اعلام کن به لیست ملحق شوید
سرعت اینترنت را تا ۴۳% افزایش بدهید شروع کنیم
من می‌خواهم اولین نفر باشم.  

نمونه‌های متن خوب مؤثر هستند زیرا دلیلی که فرد برای اولین بار به صفحه آمده است را بازگو می‌کنند. اگر آن‌ها به خود زحمت داده و تمامی صفحه را مطالعه کرده‌اند، احتمالاً فایده‌ای را در شروع کار دیده‌اند. این فایده را به آن‌ها ارائه کنید.

تصمیم‌گیری را ساده‌تر کنید

تصمیم‌گیری در مورد خرید می‌تواند برای افراد امری مشکل باشد، اما چندین روش را می‌توانید برای پاسخ گفتن به غریزه طبیعی دوری از خطر استفاده کنید.

رایج‌ترین روش ارائه ضمانت به بازگشت پول است. درنتیجه نیازهای فرد اولویت کمتری قبل از امتحان کردن محصولات یا خدمات شما پیدا می‌کند.

متون زیر به موارد بالا کمک می‌کند:

 • آزمایش ۳۰ روزه، بدون هیچ سؤالی
 • ۲۰۰% ضمانت بازگشت پول
 • در صورت عدم رضایت پولتان بازگشت داده می‌شود.
 • اگر درآمد خود را ازدست‌داده‌اید، ما ماشین شما را پس خواهیم گرفت (شرکت Hyundai)
 • اگر دوست نداشتید، به من سیلی بزنید (با تشکر از اندرو وارنر در سایت Mixergy.com)

یکی دیگر از اشکال کاهش خطر ارائه آزمایشات رایگان است. چنین تاکتیکی برای محصولاتی مفید است که خریداران قبل از خرید آن‌ها را امتحان می‌کنند، از صابون گرفته تا نرم‌افزار! مثال زیر یک آزمایش رایگان است:

علت قدرتمند بودن کاهش خطر این است که شما اعتماد به تجارت خود را نیز به خریداران احتمالی نشان می‌دهد. افراد ذاتاً از خطر دوری می‌کنند. با کاهش خطر، شما سهم خود را نیز در آن کاهش می‌دهد. اگر آن‌ها احتمال ضرر کمتری داشته باشند، تصمیم‌گیری برایشان راحت‌تر می‌شود.

خود را اثبات کنید

یک‌راه دیگر برای کاهش خطر نشان دادن این مسئله به افراد است که دیگران محصولات یا خدمات شما را استفاده کرده و از آن خوششان آمده است. بیانات دیگران و سایر اشکال اثبات اجتماعی به چنین امری کمک خواهند کرد.

قبل از اختراع اینترنت یا “اداره تجارت بهتر[۱]” به‌سختی می‌توان مشخص کرد که فرد یا تجارت ادعای دروغین داشته و یا اطلاعات اشتباه را به نمایش می‌گذارد.

طبیعت انسان طوری است که به سخنان دیگران برای تشخیص کم‌خطر بودن مسائل بسنده می‌کند. چنین امری اثبات اجتماعی وجود دارد و امری بسیار ساده است: اگر افراد دیگر آن را دوست داشته باشند، حتماً خوب است.

چندین راه ساده برای نشان داده اثبات اجتماعی در صفحات فرود وجود دارد:

 • بیانات دیگران
 • شرکت‌هایی که از محصولات شما استفاده می‌کنند
 • تعداد اشتراک‌گذاری‌ها
 • تعداد کاربران/ دلارها/ نصب‌ها
 • مطالعات موردی

اثبات‌های اجتماعی به‌اندازه ضمانت به کاهش خطر اثربخشی دارند. چنین تاکتیکی شواهد واقعی در مورد محصولات شما و از زبان دیگران به سایر بازدیدکنندگان ارائه می‌کنند.

مطالبی که امروز فراگرفتید را به کار ببرید. پیشنهاد می‌کنیم صفحه فرود خود را تست کرده تا ببینید کدام تاکتیک‌ها بیشترین اثربخشی را برای شما دارند.

معمولاً هدف از صفحات فروش ایجاد سر نخ فروش است، اما باید هدف نهایی آن‌ها را نیز در نظر داشته باشید: ایجاد درآمد. صفحات فرود باید توانایی تبدیل داشته و با این ۵ روش بیان شده، مشاهده خواهید کرد که صفحات فرود شما بهترین عملکرد را پیدا خواهند کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *