سرفصل این مطلب

صفر تا صد بازاریابی موتورهای جستجو

هر کاربر برای آن که بتواند به محتوای موردنظر خود دسترسی پیدا کند، کلمه کلیدی مربوط به آن را در گوگل جستجو می‌کند. گوگل هم بر اساس فاکتورهای خاص خود، سایت‌ها را رتبه‌بندی کرده و بر اساس رتبه درنظر گرفته شده برای هر سایت، لیست سایت‌ها را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. گاهی اوقات در حوزه‌های پر رقابت، رسیدن به رتبه‌های اول گوگل بر اساس فاکتورهای موردنظر گوگل کار ساده‌ای نیست و نیازمند صرف چندین ماه انرژی و زمان است. به همین دلیل موتورهای جستجو سرویس SEM را در نظر گرفته‌اند تا کسب‌وکارهای تازه‌کار با پرداخت هزینه بتوانند در صفحات اول گوگل حضور داشته باشند. در این مقاله می‌خواهیم به بررسی کامل بازاریابی موتورهای جستجو و هر چیزی که لازم است کسب‌وکارهای نوپا بدانند، می‌پردازیم.

 

بازاریابی موتورهای جستجو چیست؟

شاید تا کنون کلمه SEM به گوشتان خورده باشد! در واقع SEM مخفف کلمه بازاریابی موتورهای جستجو است. در این نوع بازاریابی کسب‌وکارهای اینترنتی با پرداخت هزینه، شانس خود را برای دیده شدن در صدر نتایج جستجوی گوگل افزایش می‌دهد. البته این نوع نمایش کاملاً مشخص است که تبلیغات است اما در هر حال اگر به درستی انجام شود، می‌تواند نتایج بسیار خوبی داشته باشد. هنگامی که شما چیزی در گوگل جستجو می‌کنید، در صدر نتایج جستجوی بخش تبلیغات کلیکی گوگل مشاهده می‌شود تا با کلمه AD از سایر نتایج جدا شده‌اند. کاربران معمولاً به این بخش توجه زیادی می‌کنند و اگر نمی‌توانید با دریافت خدمات سئو در صدر نتایج جستجوی گوگل قرار بگیرید، استفاده از تبلیغات کلیکی گوگل راه‌کار بسیار مناسبی است.

مهم‌ترین مزیت بازاریابی موتورهای جستجو نسبت به سایر روش‌های بازاریابی و تبلیغاتی این است که شما به راحتی می‌توانید مخاطبان هدف خود را جذب کنید! به عبارت ساده‌تر، تبلیغات شما درست در جایی نمایش داده می‌شود که کاربران آن را جستجو کرده‌ و به دنبال آن هستند. بنابراین اگر به دنبال یک روش عالی و پربازده هستید که با . استفاده از آن بتوانید مخاطبان هدف خود را جذب کنید، بازاریابی موتورهای جستجو گزینه بسیار مناسبی است.

 

عملکرد بازاریابی موتورهای جستجو چگونه است؟

عملکرد بازاریابی از طریق موتورهای جستجو دقیقاً بر اساس مزایده است! دو فاکتور اساسی و مهم برای نمایش تبلیغات در بالای لیست وجود دارد که عبارتند از:

  • حداکثر قیمت

اولین فاکتوری که برای قرار گرفتن در بالای لیست تبلیغات موتورهای جستجو در نظر گرفته می‌شود، فاکتور حداکثر قیمت است! در سیستم مزایده تبلیغات، موتورهای جستجو بررسی می‌کنند که کدام سایت‌ها قیمت بیشتری برای تبلیغات خود در نظر گرفته‌اند تا آن را در صدر نتایج جستجو نمایش دهند.

  • مرتبط بودن تبلیغات با جستجوی انجام شده

فاکتور مهم دیگر مرتبط بودن تبلیغات با جستجوی انجام شده توسط کاربران است! گاهی اوقات کسب‌وکارها به هر دلیلی از کلمات کلیدی نامرتبط هم استفاده می‌کنند که با توجه به هوشمندتر شدن ربات‌ها، موتورهای جستجو متوجه آن می‌شوند. بنابراین سایت‌هایی را به کاربران نمایش می‌دهند که محتوای مرتبط با کلمات کلیدی جستجو شده توسط کاربران را داشته باشد.

برای آن که بتوانید در صدر نتایج جستجو قرار بگیرید، باید حتماً این دو فاکتور را در نظر گرفته باشید! گاهی اوقات کاربران با در نظر گرفتن بودجه بیشتر بابت هر کلیک، انتظار دارند که در لینک اول تبلیغات حضور داشته باشند اما اگر محتوای مرتبط نداشته باشند، این اتفاق نخواهد افتاد.

 

مزایای بازاریابی موتورهای جستجو چیست؟

یکی از سوالات بسیار مهمی که برای کاربران پیش می‌آید، این است که بازاریابی موتورهای جستجو نسبت به سایر روش‌های بازاریابی چه مزیتی دارند؟ در این بخش می‌خواهیم به بررسی کامل مهم‌ترین مزایای بازاریابی موتورهای جستجو بپردازیم تا در مورد استفاده از آن راحت‌تر تصمیم بگیرید:

  • برندسازی سریع در موتورهای جستجو

اولین مزیتی که بازاریابی موتورهای جستجو دارد، این است که برندسازی خیلی زودتر اتفاق می‌افتد! اگر شما بخواهید در موتورهای جستجو برندسازی کنید، باید به لینک اول نتایج جستجو راه پیدا کنید تا کاربران بیشتری شما را ببینند. حال اگر حوزه کاری شما پر رقابت باشد، ممکن است چندین ماه طول بکشد تا بتوانید به لینک اول برسید! حتی در برخی حوزه‌ها رسیدن به لینک اول در کمتر از چند سال امکان‌پذیر نیست. بنابراین SEM به شما کمک می‌کند تا به راحتی بتوانید به لینک‌های اول گوگل برسید و در نهایت، بتوانید برندسازی کسب‌وکارتان را به خوبی در موتورهای جستجو انجام دهید.

  • افزایش درآمد در مدت زمان کوتاه

یکی از مسائل بسیار مهمی که برای کسب‌وکارها وجود دارد، مسئله میزان درآمد است! در واقع کسب‌وکارهای اینترنتی به دنبال این هستند که درآمد خود را در مدت زمان کوتاه‌تری افزایش دهند. تبلیغات بهترین گزینه برای افزایش درآمد در مدت زمان کوتاه است اما برای کسب‌وکارهای نوپا که با محدودیت بودجه روبرو هستند، باید تبلیغات در جایی نمایش داده شود که مخاطبان هدف حضور دارند. در موتورهای جستجو کاربران دقیقاً چیزی را که به دنبال آن هستند جستجو می‌کنند! حال فرض کنید بتوانید تبلیغات خود را به کسانی نمایش دهید که دقیقاً همان کلمات کلیکی را جستجو می‌کنند. این مسئله با بازاریابی موتورهای جستجو امکان‌پذیر است و می‌تواند درآمد شما را در مدت زمان بسیار کوتاهی افزایش دهد.

  • هزینه به اندازه توان و بازدهی مناسب

در بسیاری از روش‌های تبلیغاتی شما هزینه می‌کنید، بدون آن که بدانید قرار است چقدر بازدهی داشته باشد! به عنوان مثال در تبلیغات شبکه‌های اجتماعی شما بر اساس هزینه صفحات تبلیغات می‌کنید و نمی‌توانید هزینه را بر اساس بازدهی پرداخت کنید. در حال که در بازاریابی موتورهای جستجو شما می‌توانید هزینه را بر اساس تعداد کلیک‌های انجام شده روی تبلیغات پرداخت کنید. این مسئله می‌تواند در هزینه‌های شما صرفه‌جویی کند و به راحتی بتوانید با هزینه صرفه‌جویی شده، مشتریان بیشتری جذب کنید.

  • جذب مخاطبان هدف در بهترین زمان ممکن

یکی از فاکتورهای بسیار مهمی که برای تبلیغات باید رعایت کنید، این است که تبلیغات خود را به مخاطبان هدف نمایش دهید! در واقع اگر تبلیغات شما به افراد زیادی نمایش داده شود اما بسیاری از آن‌ها مخاطب هدف شما نباشند، نمی‌توانید بازدهی خوبی از آن بگیرید. تبلیغات در موتورهای جستجو دقیقاً به مخاطبان هدف شما نمایش داده می‌شود؛ زیرا این تبلیغات دقیقاً در صفحه نتایج جستجو نمایش داده می‌شود و کاربرانی که در آن جا حضور دارند، افرادی‌اند که دقیقاً به دنبال محصول یا خدمات تبلیغ‌شده شما هستند. بنابراین بازاریابی موتورهای جستجو گزینه بسیار خوبی است که بتوانید مخاطبان هدف خود را جذب کنید.

  • پرداخت هزینه به ازای میزان کلیک دریافتی 

یکی دیگر از مسائلی که برای تبلیغات در موتورهای جستجو وجود دارد، این است که شما می‌توانید هزینه پرداختی بابت هر کلیک را مشخص کنید! در واقع گوگل برای شما یک بازه در نظر گرفته است که هزینه هر کلیک را می‌توانید بین آن بازه انتخاب کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید. همچنین شما تنها به ازای هر کلیکی که دریافت می‌کنید از اعتبار شما کم می‌شود! به عبارت ساده‌تر، شما ابتدا باید حساب خود را شارژ کنید و در کمپین تبلیغاتی خود، بودجه خاصی را در نظر بگیرید. سپس هر تعداد کلیکی که دریافت می‌کنید، به ازای آن از اعتبار حساب شما کم می‌شود و تا زمانی که اعتبار کمپین داشته باشید، آن کمپین ادامه پیدا می‌کند. البته شما می‌توانید کمپین خود را در زمان دلخواه غیرفعال کنید تا دیگر از اعتبار شما کم نشود.

  • ایجاد مزایای رقابتی برای شما

موتورهای جستجو یکی از مهم‌ترین ابزارهایی هستند که کاربران همیشه به آن اعتماد دارند! دلیل این اعتماد هم این است که موتوهای جستجو نظیر گوگل، فاکتورهای بسیار سختی برای رتبه‌بندی سایت‌ها در نظر گرفته‌اند و اطلاعات خوبی در اختیار کاربران قرار می‌دهند. همین مسئله که همیشه اطلاعات خوبی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد، باعث شده تا کاربران به آن اعتماد داشته باشند. حال اگر شما تبلیغات خود را در ابزاری که کاربران به آن اعتماد دارند نمایش دهید، این مسئله یک مزیت رقابتی برای شما محسوب می‌شود که می‌تواند اعتبار کسب‌وکار شما را تا حد زیادی افزایش دهد.

  • صرفه‌جویی در هزینه‌ها نسبت به سایر روش‌های تبلیغاتی

گاهی اوقات کسب‌وکارها از روش‌های تبلیغاتی بسیار پر هزینه استفاده می‌کنند که ممکن است نرخ بازگشت خوبی برای آن‌ها نداشته باشد! این مسئله باعث می‌شود تا بودجه آن‌ها هدر برود و با توجه به زمانی که صرف شده، بازدهی خوبی هم در پی نداشته باشد. یکی دیگر از مواردی که باید نظر گرفت، این است که کسب‌وکارهای نوپا معمولاً بودجه زیادی برای تبلیغات ندارند و حتماً باید تبلیغات آن‌ها هزینه کم اما بازدهی بالا داشته باشد. برای آن که بتوانید در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید و در نهایت نرخ تبدیل و نرخ بازگشت خوبی هم داشته باشد، استفاده از بازاریابی موتورهای جستجو راه‌کار بسیار مناسبی است.

  • دسترسی راحت به ابزارهای مدیریت آن

بازاریابی موتورهای جستجو که مهم‌ترین آن تبلیغات کلیکی گوگل است، ابزارهای مدیریتی بسیار ساده و کاربردی دارند! در واقع شما به هر چیزی که نیاز داشته باشید، می‌توانید در ابزار گوگل ادوردز (سیستم تبلیغات کلیکی گوگل) دسترسی داشته باشید و هر اطلاعاتی که نیاز باشد را این ابزار در اختیار شما قرار می‌دهد. به عنوان مثال می‌توانید ببینید که هر کلمه کلیدی توسط چند نفر از کاربران جستجو شده است و از کلمات کلیدی بهینه استفاده کنید. ابزارهای مربوط به سایر موتورهای جستجو هم بسیار عالی هستند و به راحتی می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

این چند مورد، از مهم‌ترین مزایای بازاریابی موتورهای جستجو است که به راحتی می‌توانید از آن استفاده کنید. در واقع بازاریابی موتورهای جستجو یکی از بهترین گزینه‌های تبلیغات اینترنتی است که می‌تواند نرخ بازگشت بسیار خوبی برای شما داشته باشد.

 

مراحل اجرای کمپین بازاریابی موتورهای جستجو

تا اینجا مقاله با مفهوم بازاریابی موتورهای جستجو و هر چیزی که لازم است در مورد آن بدانید، آشنا شدید. همچنین مزایای آن را هم به صورت کامل برای شما بررسی کردیم تا در مورد استفاده از آن راحت‌تر تصمیم بگیرید. در این بخش از مقاله می‌خواهیم به بررسی مراحل اجرای کمپین بازاریابی موتورهای جستجو بپردازیم تا اگر خودتان قصد انجام آن را دارید، راحت‌تر آن را انجام دهید. اجرای کمپین بازاریابی موتورهای جستجو در 3 مرحله انجام می‌شود: 

 یک) تعیین بودجه موردنظر

اولین چیزی که برای اجرای کمپین بازاریابی موتورهای جستجو باید در نظر بگیرید، تعیین بودجه موردنظر است! در واقع شما باید در قدم اول مشخص کنید که بودجه شما چقدر است و چقدر قرار است هزینه کنید. در بازاریابی موتورهای جستجو بر خلاف سایر روش‌های تبلیغاتی و بازاریابی، نیاز به بودجه زیاد نیست و همان بودجه کم هم در صورتی که کمپین شما به خوبی مدیریت شده باشد، می‌تواند نرخ بازگشت سرمایه بسیار خوبی برای شما ایجاد کند.

در کسب‌وکارهای کوچک بهتر است پیش از آن که کمپین به خوبی اجرا شود، کمپین تست اجرا شود! به عبارت ساده‌تر، بهتر است کلمات کلیدی مختلف را با بودجه بسیار کم تست کنید و ببینید که کدام کلمات کلیدی نرخ کلیک و نرخ تبدیل بهتری برای شما داشته‌اند. پس از آن که بهترین کلمات کلیدی را انتخاب کردید، اکنون زمان آن می‌رسد که بودجه کامل را روی کمپین خود صرف کنید. البته در این مرحله هم بهینه‌سازی کمپین را فراموش نکنید و اگر کلمات کلیدی انتخاب شده مناسب نیستند، حتماً در حین کمپین آن‌ها را بهینه‌سازی کنید.

دو) تعیین اهداف موردنظر

اکنون که بودجه خود را مشخص کرده‌ایدريال باید ببینید که هدف شما از انجام بازاریابی موتورهای جستجو و اجرای کمپین‌های مربوط به آن چیست. اگر هدف شما مشخص نباشد، نمی‌توانید نتیجه‌ خوبی بگیرید و حتی نمی‌توانید میزان موفقیت کمپین خود را اندازه‌گیری کنید. دلیل آن هم این است که شما نمی‌دانید قرار است به چه هدفی برسید و در نتیجه هرگز نمی‌توانید آن را اندازه‌گیری و تحلیل کنید. بنابراین قدم مهم بعدی که باید بردارید، تعیین اهداف است.

گاهی اوقات کسب‌وکارها فکر می‌کنند تنها باید یک هدف داشته باشند! در صورتی که اگر بتوانید کمپین تبلیغاتی خود را به درستی اجرا کنید، می‌توانید به اهداف زیادی برسید. به عنوان مثال اگر هدف شما فروش خدمات است، می‌توانید با آوردن نام خود در کنار تبلیغات به راحتی برندسازی خوبی هم انجام دهید. بنابراین ضروری نیست که تنها یک هدف داشته باشید، بلکه به راحتی می‌توانید چندین هدف را دنبال کنید اما اهداف باید به گونه‌ای انتخاب شوند که در کنار هم قابل اجرا باشند! گاهی اوقات چند هدف نامرتبط در کنار هم قرار می‌گیرند که ممکن است حتی یک هدف از آن هم به نتیجه نرسد!

سه) تمرکز روی کلمات کلیدی هدف

اکنون که بودجه شما مشخص شده است و با تعیین اهداف، می‌دانید که قرار است به چه نتیجه‌ای برسید، زمان آن است که روی کلمات کلیدی هدف تمرکز کنید. برای آن که بتوانید کلمات کلیدی هدف را مشخص کنید، می‌توانید از ابزار گوگل ادوردز که اطلاعات بسیار دقیق و خوبی به شما ارائه می‌دهد استفاده کنید. همچنین در سایت مربوط به کسب‌وکارتان هم به راحتی می‌توانید کلمات کلیدی پرجستجو توسط کاربران را ببینید. البته این کار به کمک ابزار کمکی نظیر گوگل آنالیتیکس قابل انجام است اما برای افزایش نرخ تبدیل حتماً این کار را انجام دهید.

کلمات کلیدی هدف، کلماتی هستند که با استفاده از آن می‌توانید مخاطبان هدف خود را جذب کنید، اطلاعات آن‌ها را دریافت کنید، محصول یا خدمات خود را بفروشید و در نهایت، هر هدفی که دارید با تمرکز روی کلمات کلیدی هدف امکان‌پذیر است. البته هنگامی که کاربران وارد صفحه سایت شما می‌شوند، بازاریابی محتوا هم اهمیت زیادی پیدا می‌کند و باید حتماً از آن به خوبی استفاده کنید.

چگونه کمپین خود را بهینه‌سازی کنیم؟

یکی از مسائل بسیار مهمی که اهمیت بسیار زیادی دارد اما بسیاری از کسب‌وکارها به آن توجهی ندارند، بهینه‌سازی کمپین بازاریابی موتورهای جستجو است! دلیل آن هم این است که کسب‌وکارها فکر می‌کنند تحقیق پیش از اجرای کمپین مهم است و پس از آن دیگری نیازی به بهینه‌سازی کمپین نیست. در حالی که هنگام اجرای کمپین هم باید حواستان باشد که مشکلی برای شما پیش نیاید و اگر کلمات کلیدی مناسب نیستند، کمپین را متوقف و بهینه‌سازی کنید. برای داشتن کمپین بهینه، 4 نکته مهم وجود دارند که با هم به بررسی آن می‌پردازیم:

یک) ارزیابی کلمات کلیدی باکیفیت و پربازده

اولین چیزی که هنگام راه‌اندازی و اجرای کمپین بازاریابی موتورهای جستجو باید به آن دقت کنید، این است که از کلمات کلیدی پرجستجو و پربازده استفاده کنید! کلمات کلیدی پربزاده اهمیت بیشتری دارند؛ زیرا چنین کلماتی هستند که برای شما نرخ تبدیل ایجاد می‌کنند. در حالی که گاهی اوقات کسب‌وکارها فقط به میزان جستجوی کلمات کلیدی دقت می‌کنند؛ گاهی اوقات تعداد جستجوی کلمات کلیدی بالا است اما نمی‌تواند بازدهی خوبی برای شما ایجاد کند. این مسئله باعث می‌شود تا یک کمپین بهینه نداشته باشید و نرخ بازگشت سرمایه شما هم پایین باشد.

دو) استفاده از تیتر یا عنوان جذاب برای تبلیغات

یکی دیگر از مسائلی که روی بهینه‌سازی کمپین بازاریابی موتورهای جستجو تاثیر دارد، تیتر یا عنوان جذاب است! عنوان جذاب باعث می‌شود تا هنگام مشاهده تبلیغات شما توسط کاربران، کاربر روی آن کلیک کند و وارد سایت شما شود. همین مسئله باعث افزایش نرخ کلیک می‌شود که شانس شما را برای مشتریان زیادتر، بیشتر می‌کند. بنابراین اگر هنگام اجرای کمپین تبلیغاتی متوجه شدید که بازدید توسط افراد زیادی دیده می‌شود اما روی آن کلیک نمی‌کنند، با توجه به این که تبلیغات شما دقیقاً به مخاطبان هدف نمایش داده می‌شود، شک نکنید که عنوان شما جذاب و کاربردی نیست! سریعاً آن را تغییر دهید تا بودجه تبلیغات شما هدر نرود.

سه) دسته‌بندی و گروه‌بندی کلمات کلیدی

برای داشتن کمپین تبلیغاتی بهینه شما باید کلمات کلیدی خود را دسته‌بندی کنید! دسته‌بندی کلمات کلیدی به این معنی است که کلمات کلیدی مرتبط را در کنار هم قرار دهید و اگر برای چندین محصول یا خدمات می‌خواهید برنامه‌ریزی کنید، حتماً به صورت جداگانه باشد. برای این کار کافی است دسته‌بندی شاخه‌ای درست کنید و کلمات کلیدی مرتبط را بر اساس ارزشی که برای شما دارد، در زیردسته آن‌ها قرار دهید. به عنوان مثال اگر سایت شما مربوط به یک گلخانه است، می‌توانید گیاه کاکتوس را زیردسته گیاهان گلدانی قرار دهید؛ سپس انواع کاکتوس را در زیردسته گیاه کاکتوس ببرید. این مسئله به بهینه بودن کمپین تبلیغاتی شما کمک بسیار زیادی می‌کند.

چهار) استفاده از صفحه فرود حرفه‌ای

کاربران هنگامی که از موتورهای جستجو و تبلیغاتی که در آن کرده‌اید وارد سایت شما می‌شوند، انتظار دارند که اطلاعات مفید و ارزشمندی به دست بیاورند. به همین دلیل استفاده از یک صفحه فرود حرفه‌ای بسیار مهم است! در این صفحه فرود اگر محصول یا خدماتی قرار است توسط کاربران خریده شود، باید توضیحات کامل مربوط به آن وجود داشته باشد تا بتوانید بهترین نتیجه را از آن بگیرید. البته فراموش نکنید که این صفحه فرود باید بتواند کمی هم کاربران را سرگرم کند تا در آن صفحه بمانند اما مسئله مهم‌تری که اهمیت دارد، این است که حتماً دارای اطلاعات مفید و ارزشمندی باشد که کاربر به آن نیاز دارد؛ حتی اگر ممکن است، به سوالات متداول کاربران هم در آن صفحه پاسخ دهید تا اگر سوال کاربران دیگر هم بود، در وقت آن‌ها صرفه‌جویی شود.

با رعایت این نکات به راحتی می‌توانید کمپین تبلیغاتی جذاب و خوبی داشته باشید و بهترین نتیجه را از آن بگیرید.

ابزارهای موردنیاز برای اجرای کمپین SEM کدام است؟

برای اجرای کمپین SEM شما نیاز به ابزارهایی دارید که به راحتی بتوانید کمپین خود را مدیریت کنید! ابزارهای مختلفی در این زمینه وجود دارند اما 3 مورد از مهم‌ترین ابزارهایی که به شما در زمینه اجرای بازاریابی موتورهای جستجو کمک می‌کنند، عبارتند از:

یک) گوگل ادوردز

اولین و مهم‌ترین ابزاری که برای بازاریابی در موتور جستجوی گوگل به آن نیاز دارید، گوگل ادوردز است! در واقع گوگل ادوردز به شما کمک می‌کند تا بتوانید کمپین تبلیغات کلیکی خود را در گوگل اجرا کنید و تبلیغات خود را در صدر نتایج جستجوی گوگل نمایش دهید. یکی از مسائل مهمی که در گوگل ادوردز وجود دارد، این است که به شما می‌گوید که کدام کلمات کلیدی توسط کدام دسته از کاربران جستجو شده‌اند و هر یک از آن‌ها چقدر جستجو داشته‌اند. همچنین شما می‌توانید بودجه موردنظر خود را در این ابزار مشخص کنید و اگر نیاز باشد، کلمات کلیدی خود را تغییر داده و کمپین خود را بهینه‌سازی کنید.

دو) گوگل آنالیتیکس

یکی دیگر از ابزارهای بسیار مهمی که برای اجرای کمپین بازاریابی موتورهای جستجو به آن نیاز دارید، ابزار تحلیل و آنالیز سایت است که ما گوگل آنالیتیکس را پیشنهاد می‌کنیم! گوگل آنالیتیکس یکی از ابزارهای رایگان گوگل است که در زمینه تحلیل آنی سایت به شما کمک می‌کند و می‌توانید گزارش‌های دقیقی از آن دریافت کنید. در واقع هنگام اجرای کمپین تبلیغاتی شما باید حتماً ببینید که چه تعداد کاربر وارد سایت شما شده‌اند و از این تعداد، چند نفر مربوط به کمپین تبلیغات کلیکی هستند. همچنین در این ابزار شما می‌توانید هدف خود را مشخص کنید و میزان دست‌یابی به آن هدف را اندازه‌گیری کنید! هر چقدر به این هدف نزدیک‌تر شوید، کمپین شما موفق‌تر بوده است. 

سه) ابزارهای دیگر

با وجود آن که دو ابزار قبل برای اجرای کمپین تبلیغاتی گوگل کافی است، اما ابزارهای دیگری هم وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند. ابزارهای دیگر به شما کمک می‌کنند تا بتوانید کمپین‌های مختلف خود را با هم مقایسه کنید، کلمات کلیدی رقبا را بررسی کنید،  صفحه فرود رقبا را بررسی کنید و حتی کلمات کلیدی که می‌تواند فروش شما را چند برابر کند را پیدا کنید. البته این ابزارها خیلی ضروری نیستند و اگر کمی مهارت و تجربه داشته باشید، باز هم دو ابزار قبلی کافی هستند و می‌توانید به راحتی از آن‌ها برای اجرای یک کمپین قدرتمند استفده کنید.

نتیجه‌گیری

بازاریابی موتورهای جستجو یکی از روش‌های تبلیغات و بازاریابی است که در صفحه نتایج گوگل و سایر موتورهای جستجو نمایش داده می‌شود! در این صفحه شما می‌توانید تبلیغات خود را در صفحه نتایج مربوط به کلمات کلیدی دلخواه که بازدهی خوبی دارند، نمایش دهید. همچنین در کمپین تبلیغاتی SEM شما به راحتی می‌توانید هر چقدر که بودجه داشتید، تبلیغات کنید و هزینه را تنها به ازای کلیک‌های دریافتی پرداخت کنید.

در این مقاله سعی کردیم به بررسی هر چیزی که در مورد بازاریابی موتورهای جستجو یا SEM نیاز داشتید، برای شما بررسی کنیم. اگر سوالی در مورد این موضوع یا بخشی از مقاله دارید، می‌توانید از طریق بخش نظرات مطرح کنید تا شما را به صورت کامل راهنمایی کنیم.

 

 نظرات کاربران

نظر تازه ای ثبت کنید