چرا در دیجیتال مارکتینگ سرمایه گذاری کنیم؟

چرا در دیجیتال مارکتینگ سرمایه گذاری کنیم؟_ why we need to invest in digital marketing

زمان ما را از دورانی که تبلیغات را فقط در بیلبوردها می‌دیدیم، به سمتی هدایت کرده است که با تماشای ویدیوی جذاب استفاده از یک محصول خوب، هیجان زده می‌شویم. کسب و کارهای مختلف بدون در نظر گرفتن کوچکی و بزرگی‌شان، متوجه شدند که اینترنت جایی است برای دستیابی به مشتریان درست. بنابراین، در این دنیای مدرن، تمام سازمان‌ها حاضرند هر کاری برای تثبیت حضور خود در بازار انجام دهند. تحقیقات نشان داده است که سه چهارم متخصصان معتقدند بازاریابی در دو سال اخیر به اندازه‌ی کل ۵۰ سال گذشته تغییر کرده است. پس، دلایل سرمایه گذاری در دیجیتال مارکتینگ به مهم‌ترین عامل برای رسیدن کسب و کارها به هدف مورد نظرشان تبدیل شده است.

شرایط کنونی ایجاب می‌کند که در فضای آنلاین حضور داشته باشید. جای تعجب ندارد که در صورت عدم دسترسی مردم به شما در فضای آنلاین، کل وجود شما نفی خواهد شد! بنابراین، استفاده‌ی بهینه از فضای موجود، حرکتی استراتژیک و هوشمندانه خواهد بود.

در ادامه به بیان دلایل و تشریح آن‌ها می‌پردازیم:

چرا بهتر است که از سرمایه‌ی خود مقداری را به دیجیتال مارکتینگ اختصاص دهید:

اینترنت می‌گوید اینجا باش تا حضور داشته باشی

اینترنت سبک زندگی، شیو‌ه‌ی کار کردن و کارهای روزمره‌ی ما را تحت تاثیر قرار داده است و این عامل محدود به ایران نمی‌شود. دامنه‌ی گستردگی اینترنت بسیار عظیم است و انسان‌های زیادی را به وابستگی وا داشته است. وابستگی انسان به اینترنت سبب شده تا تاثیر گذاری آن بسیار بالا رفته باشد.

Bill Gates بنیان گذار مایکروسافت می‌گوید: اینترنت آینده‌ی تبلیغات است

به طور متوسط هر شخص معمولی ۶ ساعت از روز خود را صرف اینترنت می‌‎کند و پیش بینی‌ها می‌گویند که این عدد روزانه در حال افزایش است.

کسب و کارها با دیجیتال مارکتینگ از این فرصت استفاده می‌کنند تا با سبک‌های مختلف و نوین توجه مخاطبان هدف خود را جلب کنند. با این کار، در دسترس بودن کسب و کار و شناخته شدگی آن افزایش می‌یابد.

ارزش بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

اگر شما در یک کسب و کار کوچک یا متوسط فعال هستید، این بخش برای شما بسیار مفید است. دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کارهای کوچک یک موهبت است و این موضوع به واسطه‌ی حضور کسب و کارهای مختلف در اینترنت اثبات شده است. رسانه‌های دیجیتال به شما کمک می‌کنند تا محصولات و خدمات خود را به معرض دید کسانی برسانید که به دنبال شما می‌گردند.

تخمین زده می‌شود که ۶۴ درصد از کسب و کارها سال آینده روی شبکه‌های اجتماعی سرمایه گذاری کنند. فضای تعاملی شبکه‌های اجتماعی به سازمان‌ها این فرصت را می‌دهد که با مخاطبان هدف خود بیشتر آشنا شوند. علاوه بر این، آماری که از طریق این تعاملات به دست تیم فروش مجموعه‌ها می‌رسد موجب می‌شود که آن‌ها استراتژی کسب و کار را دقیق‌تر طراحی کنند.

نادیده گرفتن شبکه‌های اجتماعی مثل این است که کسب و کاری راه اندازی کنید و به کسی نگویید

استفاده از شبکه‌های اجتماعی به شما اجازه می‌دهد که با مشتریان خود رابطه‌ای صمیمانه و مفید ایجاد کنید. رابطه‌ای که به قول معروف دو سر برد است. مشتریان، واقعی‌ترین ارزیابی کنندگان هستند و تنها آن‌ها مستعد ارائه نظر و پیشنهاد به کسب و کارها می‌باشند. پس، فرصت ایجاد رابطه با مشتریان خود را از دست ندهید.

شبکه‌های اجتماعی شما را بیشتر در دسترس عموم قرار خواهد داد. چالش برگزار کنید، از محصولات خود جایزه بدهید، تخفیف پیشنهاد دهید و از ویژگی‌های مخاطبان هدف خود استفاده کنید. سپس به طور همزمان از دنبال کنندگان نظر و همایت دریافت کنید. البته به همین سادگی هم نیست ولی به زحمتش می‌ارزد!

وب سایت را نباید نادیده گرفت

بیایید از سمت مشتری به ماجرا نگاه کنیم. اگر من مشتری شما باشم و در اینترنت برای یافتن وب سایتتان جست و جو کنم و چیزی پیدا نکنم شوکه خواهم شد. وب سایت ابزاری است برای بیان این که چه کسی/شرکتی هستید و چه کاری انجام می‌دهید. از این رو، شرکت‌ها شروع کردند به سرمایه گذاری در زمینه‌ی وب سایت، که لازمه‌ی حضور کسب و کار در فضای آنلاین است.

وب سایت‌ها دیگر مختص شرکت‌های بزرگ نیستند. اشخاص و کسب و کارهای کوچکی که می‌دانند چرا باید در دیجیتال مارکتینگ سرمایه گذاری کنند حتما وب سایت مخصوص خود را دارند و از آن نتیجه کسب می‌کنند. البته اگر وب سایت آن‌‎ها معتبر باشد و حرفه‌ای به نظر برسد.

Paul Cookson، نویسنده‌ی انگلیسی می‌گوید: وب سایت برای شما را ۲۴/۷ بازاریابی می‌کند. بدون این که نیاز به حضور یک نیرو داشته باشید.

فراموش نکنید که سئوی سایت شما باید از ابتدای طراحی در نظر گرفته شود و حتما با نیروهای متخصص سئو و طراحی سایت همکاری کنید تا به کسب بهترین نتیجه از دیجیتال مارکتینگ برسید.

داستان سرایی

منظور یکی بود، یکی نبود نیست! عاملی که اینترنت را هدایت می‌کند، محتوا است. ممکن است بارها شنیده باشید که “محتوا پادشاه است.” من هم تایید می‌کنم که محتوا پادشاه است و میزان تعاملات ملکه. هر دوی این عوامل باید همگام باشند تا در طولانی مدت کسب و کارها یا برندهای شخصی را زنده نگه دارند.

Andrew Davis کارگردان آمریکایی می‌گوید: محتوا رابطه ایجاد می‌کند، رابطه اعتماد و اعتماد درآمد.

شخصی که اهمیت دیجیتال مارکتینگ در کسب و کارها را درک می‌کند حتما قدر محتوا را می‌داند. از محتوا برای تعامل با سرنخ‌های فروش استفاده کنید. سبک‌های مختلف دیجیتال مارکتینگ را امتحان کنید و از طریق بررسی آمار متوجه شوید که چه نوع محتوایی برای مخاطبین شما مناسب است و درآمد خود را با تولید محتوای استراتژیک افزایش دهید.

قابل اندازه گیری بودن نتایج

امروزه به لطف ابزارهای مختلف، شما می‌توانید تمام نتایج اقدامات دیجیتال مارکتینگ خود را به صورت لحظه‌ای بررسی کنید. مطمئنا برای بهتر شدن فعالیت‌های دیجیتال مارکتینگ، استراتژی و هدف گذاری را نباید فراموش کنید.

حتی با دیجیتال مارکتینگ می‌توانید سن دقیق استفاده کنندگان خدماتتان را بدانید، مشاهده کنید که در کجا زندگی می‌کنند و بسیاری دیگر از عواملی که می‌توانند در جهت بهبود نرخ بازگشت سرمایه (ROI) به کسب و کار شما کمک کنند.

نتیجه گیری

امیدوارم دلایل سرمایه گذاری در دیجیتال مارکتینگ را درک کرده باشید. اگر اینطور است، چرا منتظرید؟ اقدامی صورت دهید تا به درآمد مورد نظر خود برسید!

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *